3AS Sigorta Çanakkale Belediyespor’un da mücadele edeceği KFC Kadınlar 1. Ligi’nde 2023-2024 sezonu hafta sonu oynanan ilk maçlarla başladı. Ligin İlk maçına Çanakkale ekibi evinde Yeşilyurt SK’yı ağırladı. Anafartalar Spor Salonunda gerçekleştirilen karşılaşmaya Çanakkale Belediyespor Başkanı Levent Çetin, 3AS Sigorta AŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Özer Önder, Belediyespor yönetimi ile birlikte Belediye Başkan Vekili Mesut Dinç, Meclis Üyeleri Erdal Gezen ve Kanber Koç ile çok sayıda taraftar katıldı.
İlk sette rakibine direnç gösteremeyen Çanakkale Belediyespor 9 sayı farkla seti 16-25 kaybetti. İkinci sete de morelsiz çıkan Çanakkale Ekini bu kez de 11 sayı farkla 14-25, yenildi. 3. Sette iyi bir oyunla dönen Çanakkale temsilcisi 25-19 kazansa da aynı başarısını 4. Sette sürdüremeyince 22-25 yenildi. Evinde tek set alabilen 3AS Sigorta Çanakkale Belediyespor, Yeşilyurt SK’ya 3-1 yenilerek sezonun ilk maçında mağlubiyetle ayrıldı.
Burcu Erdal