Kaymakam İlker Eker’i ziyaret eden ilk öğrenci grubu Genç Muhafızlar Hafızlık yarışmasında İl 1.si olan  Ayvacık Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri oldu.  ‘Anadolu İmam Hatip Lisesi Depremzede Ailelerimizin Yanında’ sloganı ile  kermes düzenleyerek, kermesten elde ettikleri gelirin tamamını ailelere ulaştıran Umut Avcu, Hayrunnisa Zeynep Şen, ayrıca birinci olan Ömer Faruk Eren, Okul Baş Müdürü Yardımcısı Necaattin Alptekin ile birlikte Kaymakam İlker Eker’i ziyaret ederek başarılarını paylaştılar.
İmam Hatiplilerin ardından Çanakkale’de düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları Turnuvası Halat Çekme Yarışmasında İl 1.si olan 21 Eylül İlkokulu Öğrencileri  Eda Koparan, Mustafa Keşkekçi, Yakup Efe Ergan, İlayda Önen, Sadullah Koç, Saniye Beren Balat, Okul Müdürü Didem Devrim Atacan ile birlikte Kaymakam İlker Eker’i makamında Ziyaret ettiler. Kaymakam EKER, dereceye girerek başarı elde eden öğrencileri tek tek tebrik ederek, başarılarının   devamını diledi. Emeği geçen tüm idareci ve öğretmenlere teşekkür etti.
Kaymakamı ziyaret eden  bir başka grup öğrenci ise Fernur Sözen Anaokulunun minik öğrencileri oldu. Meslekleri tanıyalım etkinliği kapsamında Fernur Sözen Anaokulu 5 Yaş grubu öğrencileri Okul Müdürü İzlem Güven ile birlikte Kaymakam İlker Eker’i makamında ziyaret ettiler. Kaymakam Eker, minik öğrenciler  ile sohbet ederek, Kaymakamlık mesleği hakkında kendilerine bilgi verdi. Meraklı minikler  Kaymakam Eker’e bu mesleği yapabilmek için aldıkları eğitim süreçlerini, öğrenim gördüğü alanları vb. konularda sorular sorarak bilgiler aldılar.
 
Haber Merkezi