ZAMANINDA BAŞVURU BİTEN İZNE, JET KAPAMA...! ÇARDAK KARARINA TEPKİLER SÜRÜYOR

Lapseki Çardak'tan, Gelibolu' ya 40 yıldır deniz ulaşımı sağlayan GELÇAR, iskele kapama kararına sessiz kalmadı.

405 0
ZAMANINDA BAŞVURU BİTEN İZNE, JET KAPAMA...! ÇARDAK KARARINA TEPKİLER SÜRÜYOR

Genel Müdür Berinbe, manidar bir hatırlatmada bulundu;
“GEÇİÇİ İŞLETME İZİN BELGELERİ YILLIK VERİLİR"
İskelenin işletici kuruluşu olan Çardak Belediyesi’ nin, 12.04.2022 tarihinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü’ne başvuru yaptığını anımsatan GELÇAR Genel Müdürü Suat Berinbe,  “Çardak Feribot iskelesi de GESTAŞ’a ait diğer feribot iskeleleri Gelibolu, Lapseki, Eceabat, Çanakkale ve Kilitbahir gibi, yıllık verilen geçici işletme izin belgesi ile faaliyetlerine devam etmektedir." bilgisini kamuoyu ile paylaştı.
-----------------------------
Çardak Bilmecesi...
"BAŞVURU VAR, BELGE YOK"
-----------------------------
Çardak Feribot İskelesi İşletme İzin Belgesi süresi içerisinde yenilenemediği için, Kullanıma kapandı. İskeleden 40 yıldır sefer alan Deniz ulaşımı şirketi, detaylıca anlatımda bullundu. Müraacatın zamannıda yapılıdğınış ancak baknalıktan izin belgesinni gelmediğini savundu.
“GEÇ KALINMIŞ BİR BAŞVURU DEĞİLDİR.”
Çardak iskelesinin kullanıma kapanmasına ilişkin önemli ifadeler kullanan GELÇAR Gene Müdürü Suat Berinbe, detaylar verdi.
i“Çardak iskelesi işletici kuruluşu olan Çardak Belediyesi; İşletme İzin Belgesini almak üzere 12.04.2022 tarihinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü’ne başvurusunu yapmıştır. Geç kalınmış bir başvuru değildir”  dedi ve ekledi;
“MAALESEF BAKANLIKTAN İŞLETME İZİN BELGEMİZ SÜRESİ İÇERİSİNDE VE HALA GELMEMİŞTİR.” Berinbe, "Bakanlık; Çanakkale Liman Başkanlığını gerekli kontrol ve denetimleri yapmak üzere görevlendirmiştir.
31.05.2022 tarihinde Çardak iskelemiz, Çanakkale Liman Başkanlığı tarafından sörvey yapılarak başarılı bir şekilde geçmiştir.
Çanakkale Liman Başkanlığı; olumlu bir şekilde raporu, İşletme İzin Belgesi verilmek üzere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü’ne göndermiştir.
Maalesef bakanlıktan İşletme İzin Belgemiz süresi içerisinde ve hala gelmemiştir. “
"100’E YAKIN ÇALIŞAN, BAYRAM ÖNCESİ İŞSİZ.."
Genel Mdür berinbe, iskenin kapama kararı ile, şirketbünyesinde çalışan 100 kadar işçinin işsiz kaldığına dikkat çekti.
Büyük harflerle konuştu; "100 kişinin, BAYRAM ÖNCESİ İŞSİZ KALMASINA SİYASİLERİMİZİN VE DEVLETİMİZİN RAZI GELECEĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM”  dedi.
Berinbe; “Çardak Belediye Başkanımızla beraber, evrağımızın beklediği, bakanlıktaki Genel Müdür seviyesindeki yetkililerle ve Çanakkaleli siyasetçilerimizle sürekli temas kurarak, krizi biran önce çözmeye çalışmaktayız.
100’e yakın çalışanımızın bayram öncesi işsiz kalmasına siyasilerimizin ve devletimizin razı geleceğini düşünmüyorum." ifadesini kulandı.
Krizi bir an önce çözmeye çalıştıklarının altını çizen Berinbe;  İskelenin işletici kuruluşu olan Çardak Belediyesi’nin 12.04.2022 tarihinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü’ne başvuru yaptığını söyledi.
SATIR SATIR, SÜRECİ  ANLATTI..
Çanakkale Boğazı’nda Gelibolu ilçesi ve Lapseki ilçesine bağlı Çardak beldesine deniz ulaşımını sağlayan GELÇAR’ın Genel Mürürü, satır satır süreci anlattı. Vurgusu şöyle oldu
“GEÇİÇİ İŞLETME İZİN BELGELERİ YILLIK VERİLİR”
Genel Müdür Berinbe, “Çardak Feribot iskelesi de GESTAŞ’a ait diğer feribot iskeleleri Gelibolu, Lapseki, Eceabat, Çanakkale ve Kilitbahir gibi, yıllık verilen geçici işletme izin belgesi ile faaliyetlerine devam etmektedir.
ÖNLEM AMAÇLI GEÇİCİ KAPAMA
Çardak Feribot İskelesi İşletme İzin Belgesi süresi içerisinde yenilenemediği için, Çanakkale Liman Başkanlığı tarafından önlem amaçlı geçici olarak kullanıma kapatılmıştır.
Devamlı bir durum söz konusu değildir.
BAŞVURUDA, GEÇ KALINMIŞLIK  YOK
Çardak iskelesi işletici kuruluşu olan Çardak Belediyesi; İşletme İzin Belgesini almak üzere 12.04.2022 tarihinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü’ne başvurusunu yapmıştır. Geç kalınmış bir başvuru değildir.
Bakanlık; Çanakkale Liman Başkanlığını gerekli kontrol ve denetimleri yapmak üzere görevlendirmiştir. 31.05.2022 tarihinde Çardak iskelemiz, Çanakkale Liman Başkanlığı tarafından sörvey yapılarak başarılı bir şekilde geçmiştir.
Çanakkale Liman Başkanlığı; olumlu bir şekilde raporu, İşletme İzin Belgesi verilmek üzere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü’ne göndermiştir. Maalesef bakanlıktan İşletme İzin Belgemiz süresi içerisinde ve hala gelmemiştir. "

Cuma Deren


Etiketler; #gelçar
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.