Sokak hayvanlarının daha sağlıklı olarak yaşamlarını sürdürebilmeleri için çalışmalar başlatan Lapseki Belediyesi, Hayvan Bakımevi ve Barınak projesini tamamladı. Ekim ayı sonunda yapım ihalesine çıkılacak olan proje 3 ay içinde tamamlanarak hizmete girecek.

200 kapasiteli hayvan barınağının içerisinde; kedi bakım evi, köpekler için dişi bölmesi, erkek bölmesi, güçsüzler bölmesi ve karantina bölümleri bulunacak. Duvarları tel örgülerle çevrili barınak, 24 saat güvenlik kameraları ile de gözetlenecek. Hayvan barınağı daha modern aletlerle donatılarak sokak hayvanlarının sağlıklı bir ortamda bakımlarını gerçekleştirilmiş olacak.

Lâpseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz yaptığı açıklamada; “Belediyemiz tarafından Çardak beldesi sınırları içerisinde, mülkiyeti belediyemize ait olan yaklaşık 12 dönüm arazi üzerine tam kapsamlı hayvan bakım evi ihalesi bu ayın sonunda gerçekleştirilecektir. İhale aşamasının tamamlanmasının ardından projenin teslim süresi yaklaşık 3 ay olarak öngörülmüştür. İnşallah Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ile gerçekleştirdiğimiz bu proje ile canlarımıza en iyi şekilde korunaklı alanlarını ve bakım evini kazandırmış olacağız. Lâpseki’mize hayırlı uğurlu olsun. ” ifadelerini kullandı.
 


Kaynak: Haber Merkezi