gelçar denizcilik

“ÇATIŞMA HALİ, AKLA DA TERS, MANTIĞA DA…!”

Partili kurmayları ile Basın kuruluşlarına biz dizi ziyarette bulunan CHP’ nin Merkez ilçe Belediye Başkan adayı ve mevcut Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Boğaz Medya ziyaretinde şöyle dedi;“Yerel Gazete ve Yerel Yönetimin çatışma halinde olması bence akıl ve mantığa ters.''

368
“ÇATIŞMA HALİ, AKLA DA TERS, MANTIĞA DA…!”

 
CHP’ li Gökhan’dan, Yerel Yönetim ve Yerel Basın’ın Çatışma haline, işbirliği teklifi ile değerlendirme;
“ÇATIŞMA HALİ, AKLA DA TERS, MANTIĞA DA…!”

“Yerel Gazete ve Yerel Yönetimin çatışma halinde olması bence akıl ve mantığa ters.
Tam tersine iş birliği içinde olması lazım”
CHP’ li Gökhan, Yerel Yönetimler ve Yerel gazeteler hakkındaki fikirlerini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yayınladığı 15 maddelik manifestoyu ve son olarak rakibi AK Parti Belediye Başkan Ayhan Gider ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.
-------------------------------
Siyaset konuştu, mesaj verdi;
“Gider benim için bir avantaj…”
---------------------------------
CHP’nin Yeniden Çanakkale Merkez İlçe Belediye Başkan Adayı olarak gösterdiği Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, beraberinde kurmayları yanı sıra, CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık ile birlikte Boğaz Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti  onursal Başkanı da olan İsmet Akıncı’yı ziyaret etti.
Kendisi ile daha önce çalıştığına dikkat çektiği AK Parti Belediye Başkan adayı Ayhan Gider için; “Benim için avantaj” değerlendirmesi yaptı.   
Başkan Gökhan ve beraberindekiler, yaklaşık 30 dakika süren ziyaret boyunca, siyasi mesajları ile dikkat çekti. 
CHP’ li Gökhan, Yerel Yönetimler ve Yerel gazeteler hakkındaki fikirlerini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yayınladığı 15 maddelik manifestoya ve son olarak rakibi AK Parti Belediye Başkan Ayhan Gider’e ilişkin önemli açıklamalar yaptı.
Basından Beklentilerini de dile getirerek Yerel Yönetim ve Yerel Basına da değinen Başkan ve CHP Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Yerel haberlerin doğru verilme taraftarı olduğunun altını çizerek, Yerel Yönetim ve Yerel Basının çatışmaması gerektiğini söyledi.
Gökhan “Yerel Gazete ve Yerel Yönetimin çatışma halinde olması bence akıl ve mantığa ters. Tam tersine iş birliği içinde olması lazım” dedi.
Konuşmasının sonunda Rakibi Ayhan Gider ile ilgili de düşüncelerini aktaran, CHP Belediye Başkan Adayı ve Belediye Başkanı  Ülgür Gökhan, Ayhan Gider ile daha önceki yıllarda da çalıştığını dolayısı ile kendisi için Bir avantaj olduğunu söyledi.
Boğaz Medya Ziyaretinde, Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Akıncı tarafından karşılanan Başkan Gökhan,  yaptığı ilk açıklamasında yaptıkları ziyaretler hakkında bilgi verdi.
Gökhan şöyle dedi, “Seçim öncesi ziyaretlerimize başlangıcı basın kuruluşlarından gerçekleştirmeye karar verdik. Belediye meclis üyelerimizden bazı arkadaşlarımız ile sırayla yerel basın kuruluşlarımızı ziyaret ediyoruz. Basın halkın doğru haber alma ve bilgilenmesi için çaba sarf eden bir kurumdur. Dolayısı ile biz de bu amaçla önceliği basına verdik.  Basına çalışmalarında destek olmak, bizden bilgi alma talepleri olursa bunları da yerine getirmek üzere, seçim çalışmaları öncesinde gerçekleştirmek üzere geldik.  Ziyaretlerimiz üç gün daha sürecek, Allah eksikliğinizi göstermesin, baya varsınız. Allah eksikliğinizi göstermesin.  Herhangi bir ayrım yapmamız söz konusu değil. Kişisellikten uzak, kurumsal kimliklerinizi göz önüne alarak, basını, sizleri ziyaret ediyoruz”  
Boğaz Medya Yönetim Kurulu Başkanı ve Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı İsmet Akıncı da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirip, Yapılan yayınlar hakkında Başkan Gökhan’a bilgiler verdi.  Geçen seçimlerde bazı tatsızlıkların yaşandığını, bu seçimlerde benzer tatsızlıkların yaşanmamasını temennisinde bulunan Akıncı;   “Bizler de kişisel mücadelelerimizi bir kenara bırakarak basın camiasında ayakta durmak için arkadaşlarımızla birlikte mücadele ediyor, elimizden geldiğince tarafsız olmaya çalışıyoruz.

Bizde bir tane gazete yok, İşte Çanakkale Gazetesi ilk aldığımız günden itibaren aynı çizgide devam ediyor.  Ben Burası Çanakkale Gazetesi için sizden köşe yazısı alarak bu işe başlamıştım.  O yüzden Burası Çanakkale’nin bende ayrı bir yeri vardır.
Boğaz ve Vitamin Gazeteleri benim için ayrı özelliği olan, hayatın akışına bıraktığımız gazeteler arasındadır. Kampüs Gazetesi üniversitemiz ile özdeşleşen özellikle kendi yayın organıymış gibi  Sadece Üniversitede dağıtımı yapılan bir gazetedir.

İlçelerde de Biga, Lâpseki ve Ayvacık’ta gazetelerimiz var. Bizler de 31 Mart günü yapılacak seçimlerin, demokratik bir şekilde seçimlerin yapılmasını diliyoruz.  Geçtiğimiz seçimlerde tatsız olaylar yaşadık. İnşallah bu seçimde, bu süreçte de benzer tatsızlıkların yaşanmamasını diliyorum. Çanakkale ufak, her zaman istesek de istemesek de sokaklarda  yüz yüze bakıyoruz. Bazılarının da oyununa gelmeden seçimlerin yürütülmesini isterim” dedi.

 “Önce Geçmişin Hesabını Vereceğim. Sonra Talepte Bulunacağım”
İsmet Akıncının ardından yol haritası ile ilgili bilgiler veren Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan adayı Gökhan, görevi devir alıdğı dönemin belediye Başkanı İsmail Özay örneği vererek dikkat çeken sözlerle konuştu.
Gökhan; “Bizim de politikamız şu, bu seçimlerde biz adayız, işimizi yapacağız ama benim iki konum var. Ben önce geçmişin hesabını vermek zorundayım, daha sonra yeni taleplere değineceğim, projeler sunacağım. Onunla ilgili de bir kitapçık hazırlıyorum, 15 gün içinde hazır olacak ve onu dağıtacağım. Yani 5 yılda neler yaptık ortaya çıkacak. Bu bütçeyi, halkın bütçesini nerelere harcadık? Bununla ilgili bir kitapçık hazırlattık. Bakıldığında ‘Ya bu yetersizdir’ diyen olabilir, azımsayan olabilir, ‘Aferin’ diyen olabilir. Ama sonuçta bu bir hesap bunu vermek zorundayım.  Bunu artık kişiselleştirmemiz lazım. Mesela geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanının 15 maddelik Manifestosu vardı. Bizim yaptıklarımızı anlatıyor.  Mesela bizde canlı yayın meclis var.  Onları eleştirmek için söylemiyorum ama doğru. Olması gereken bu. Özellikle yerel yönetimlerde.  Bunu da İsmail Özay başlatmıştı, biz de onu devam ettirdik. 

Çünkü biz yerelde, Çanakkale’de burada yaşayan insanların kaynaklarını kullanıyoruz.  Yani Benim Yaptığım Bütçe Tamamen Çanakkale’de yaşayan insanların hizmetinde kullanılıyor.  Ben bunu ne Ankara’ya, ne İstanbul’a ne de başka bir yere kullanmadım.  Ankara’dan gelen para burada yaşayan kişilerin başına geliyor. Hatta dün doğan çocuk için bir sonraki ay pay gelecek.  Dün ölen kişi için de gelmeyecek.  Dolayısı ile bu kaynakların yerel yöneyimler tarafından çok ciddi hesabının verilmesi lazım.  Ben bu anlayışla hizmet yapıyorum. Bundan sonra tabi önümüzdeki süreçte ne yapacağız onu anlatacağız. Onun için burada bir çatışmaya gerek yok. Herkes her aday hangi partiden olursa olsun, elindekileri ortaya koyacak . Geçmişe yönelik yapılanları da ortaya koyacak. Hakem Halktır. Nasıl önseçim yapıp 3 bin kişi katıldıysa,  80 Bin kişi de böyle karar verecek. Demokrasiler böyle bir şey” dedi. 

“Yerel Yönetim ve Yerel Basının Birbirine Ters Olması Mantık Dışı”
Basından Beklentilerini de dile getirerek Yerel Yönetim ve Yerel Basına da değinen CHP’li Çankakale Merkez ilçe Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Yerel haberlerin doğru verilme taraftarı olduğunun altını çizdi. Yerel Yönetim ve Yerel Basının çatışmaması gerektiğini söyledi.
Başkan Gökhan “Yerel Gazete ve Yerel Yönetimin çatışma halinde olması  bence akıl ve mantığa ters. Tam tersine iş birliği içinde olması lazım” dedi.
 Gökhan, “Benim Basından beklediğim şu; doğru haberlerin verilmesi, duyum değil de gerçek haberlerin, gerçek eleştirilerin verilmesi.  Tabi Köşe Yazarları bu noktada çok önemli görev yapıyor.  Ben de köşe yazılarını okurum, hatta bazılarını arayıp teşekkür ederim,  bazılarına bilgi veririm, böyle istiyorum. Yani Ben de eleştirebilirim, benim hakkımda da yazılar çıkabilir, doğrular,  yanlışlar konusunda.  Ama haber anlamında doğru haberlerin verilmesini yeğliyorum.  Doğru haberlere dayanmayan haberler, insanların işine yaramaz. Çünkü burada yaşayan insanlar, bir fiil yaşadığı ile algılıyor her şeyi.  Sizin yazdığınızla değil.
Sadece belli bir kesim okuyor ve araştırıyor. Bunun da böyle olmadığını anlıyor. O yüzden biz tam tersine, siz de Yerel Gazetesiniz, bizimki de Yerel Yönetim. Yerel Gazete ve Yerel Yönetimin çatışma halinde olması,  bence akıl ve mantığa ters, tam tersine iş birliği içinde olması lazım. Yerel basının yaşaması lazım. Çünkü fiilen buradaki haberleri yapıyor ve buradaki insanları bilgilendiriyor. Dolayısı ile ben önemsiyorum. Hükümet de biraz daha destek verirse bence iyi olur” dedi.

“Ayhan Giderin Olması Benim İçin Avantaj”
Konuşmasının sonunda Rakibi Ayhan Gider ile ilgili de düşüncelerini aktaran, CHP Belediye Başkan Adayı ve Belediye Başkanı  Ülgür Gökhan, Ayhan Gider ile daha önceki yıllarda da çalıştığını dolayısı ile kendisi için Bir avantaj olduğunu söyledi.
Gökhan “Barış içinde itiş kakış olmadan, özellikle Ayhan beyin olması benim açımdan çok büyük bir avantaj. Çünkü biz Ayhan Bay ile tanışıyoruz ve baya da beraber çalıştık. İl Özel İdaresi Genel Sekreteriyken, ben de Belediye Başkanıydım ve GESTAŞ’ta, başka kurumlarda  birlikte çalışmalar yapık. Dolayısı ile biz, birbirimizi tanırız. Bu tanışıklık bence önemli. Bugüne kadar çok sıcak dostluklarımız var, ortak dostlarımız var, Onun için avantaj.  Geçen dönemki Mehmet beyle de dostluğumuz vardı. Aslında 4 dönemde de  Özellikle AK Parti adayları ile hiçbir çatışmamız olmadı” dedi.

Cuma Deren
 
 


Etiketler; #çatışma #hali
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.