Boyacılık Kursuna Katılan Yükümlüler Okulu Boyadı

Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulunun 2019 yılı Mart ayı toplantısında eski hükümlü ve denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlülere, teknik beceriler kazandırarak iş bulabilmelerine imkan sağlamak, meslek sahibi olarak topluma ve ailelerine katkı sağlamalarına yardımcı olma

296
Boyacılık Kursuna Katılan Yükümlüler Okulu Boyadı

 
Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulunun 2019 yılı Mart ayı toplantısında eski hükümlü ve denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlülere, teknik beceriler kazandırarak iş bulabilmelerine imkan sağlamak, meslek sahibi olarak topluma ve ailelerine katkı sağlamalarına yardımcı olmak amacıyla, gerçekleştirilen Boyacılık Kursunu başarı ile tamamlayan yükümlüler okul boyadı.
Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı yükümlülere, teknik beceriler kazandırarak iş bulabilmelerine imkan sağlamak, meslek sahibi olarak topluma ve ailelerine katkı sağlamalarına yardımcı olmak amacıyla açılan  ve  kursa katılan yükümülülerce boya ve tadilat ihtiyacı bulunan bir Ortaokulun ihtiyaçlarının karşılanması için bir proje hazırlanıp hayata geçirilmesine karar verildi.  Bu kapsamda Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından hazırlanan bir proje ile Çanakkale Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak   Gazi Ortaokulu dersliklerinde    düzenlenen  “Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde İnşaat Boyacılığı” kursu düzenlendi. 13 eski hükümlünün katıldığı kurs uygulaması kapsamında okul ve derslikleri boyandı. kursa katılan on üç eski hükümlü ve denetimli serbestlik tedbirine tabi tutulan yükümlüler sona eren uygulamalı kursun ardından sertifika almaya hak kazandılar.  
Kurs Uygulaması Kapsamında Okul Boyandı
Proje ile eğitim ve mesleki formasyon düzeyi artan yükümlülerin iş piyasasında nitelik kazanması sağlanarak, kursa katılan yükümlülerce Gazi Ortaokuluna ait iki binasında bulunan 20 derslik, labratuvar, idari ofisler, ortak kullanım alanlarının boya badana, tadilat, bakım onarımı yapılmış, böylelikle yükümlülerin uygulamaya yönelik mesleki becerileri artmış, öğrencilerin yeni eğitim öğretim yılına daha temiz ortamda başlangıç yapmalarına hazırlandı.
 
Şerife Erdem
 
 
 


Etiketler; #boyacılık
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.