2015’te AK Parti’den CHP’ye  geçen Biga Belediyesi, 2019 Yılında yapılan seçimde ise belediye yeniden AK Partiye geçmişti. Bu seçimde de yeniden ipi göğüsleyen CHP adayı yeniden Belediyeyi teslim aldı. Seçim sonrasında mazbatasını alan Biga’nın Yeni Belediye Başkanı Alper Şen, Belediye Başkanlık Mührünü de alarak yeni görevine başladı.

Her seçim adayların çekişmesine sahne olan ve her dönem farklı bir parti tarafından yönetilen Biga İlçesinde 2015’te AK Parti’den CHP’ye  geçen Biga Belediyesi, 2019 Yılında yapılan seçimde ise belediye yeniden AK Partiye geçmişti. Bu seçimde de tercihini değişimden yana kullanan Biga Seçmeni, yeniden CHP Adayı Alper Şen’i Belediye Başkanı olarak seçti.  45 bin 250 seçmenin bulunduğu Biga'da Pazar günü yapılan seçimde 37 bin 712 kişi sandık başına giderek oylarını kullandı. Geçerli sayılan oyların 36 bin 703'üyle CHP adayı Alper Şen, ilçenin yeni belediye başkanı seçildi. Alper Şen'in kazandığı seçimde, önceki dönem belediye başkanı olan AK Parti adayı Bülent Erdoğan 13 bin 576 oy alırken, MHP adayı Sıtkı Keçeci ise 1. 595 oyda kaldı. Bu sonuçlarla birlikte, Biga Belediyesi'nde yeniden  CHP dönemi başlamış oldu.

Alper Şen Mazbatasını Aldı

Çim sonrasında Biga’nın yeni Belediye Başkanı olarak seçilen Alper Şen  Mazbatasını aldı. İl Başkanı Levent Gürbüz, Çanakkale İl Teşkilatı ve Biga CHP İlçe teşkilatlarının katılımı ile düzenlenen törende  Biga Adalet Sarayı'nda  mazbatasını aldı.  Bir konuşma yapan ve Biga için tekrar çok çalışma sözü veren Başkan Alper Şen   “Biga halkımızın teveccühü ve güveni ile seçilmemizin ardından bugün Mazbata Törenimizi gerçekleştirerek, Biga Yüksek Seçim Kurulu ofisinde Biga Belediye Başkanlığı mazbatamızı aldık. Çanakkale İl Genel Meclisi ve Biga Belediye Meclis Üyelerimizin de mazbatalarını aldığı törenimizde bizleri yalnız bırakmayan PM Üyesi ve Milletvekilimiz Özgür Ceylan, Milletvekilimiz İsmet Güneşhan, İl Başkanımız Levent Gürbüz, Gümüşcay Belediye Başkanımız Hasan Kırım, İlçe Başkanımız Cemal Mantar, parti yönetici ve üyelerimize, bizlere destek veren tüm yol arkadaşlarıma ve tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Mazbata törenimizin ardından Biga İlçe Başkanlığımızı ziyaret ettik. Biga Belediye Başkanlığı görevimiz resmi olarak başladı. Şimdi 60 bin Bigalı hemşehrime hizmet zamanı başladı. Biga siyasi tarihinde böyle yüksek güvenle seçilmek bizlere onur ve gurur veriyor. Halkımızın güvenini boşa çıkarmayacak, ilk günden itibaren çok çalışacağız. Biga’mız için çok çalışacağız.  Hep birlikte yarınlarına umutla bakma dileklerimizi paylaşıyorum. Teşekkürler Biga'm" ifadelerini kullandı.

Başkanlık Mührünü Devraldı

Mazbatanın alınmasının ardından beraberindekiler ile birlikte Biga Belediyesine giden Yeni Belediye Başkanı Alper Şen, burada da düzenlenen    devir teslim töreniyle AK Partili Bülent Erdoğan’dan görevi devraldı.  Devir teslim törenine CHP Çanakkale Milletvekilleri İsmet Güneşhan ve Özür Ceylan ile CHP Çanakkale İl Başkanı Levent Gürbüz ve partililer katıldı. Görevini devreden AK Parti Eski Belediye Başkanı Bülent Erdoğan “Bugün  yapılan devir teslim töreniyle birlikte başkanlık dönemimizin sonuna geldik. Bülent kardeşiniz, arkadaşınız, abiniz, başkanınız olarak tüm hemşehrilerime 2019-2024 döneminde göstermiş oldukları tevazudan dolayı teşekkür ederim. Görevi devralan Alper kardeşime başarılar diliyorum” dedi.

 

Biga’daki Değişimi Hissettireceğiz

Görevi devir alan Alper Şen ise yaptığı açıklamada  “Hemşerilerimizden aldığımız sorumluluğun bilincindeyiz. Doğru işlere, hayır duası alacağımız hayırlı işlere vesile olmak istiyoruz. Bugörevi layıkıyla yerine getirebilmek için çalışmaya başlayacağız. 2019-2024 yılları süresince Biga’mıza hizmet eden Belediye Başkanımız Bülent Erdoğan’a çalışmaları için teşekkür ediyoruz.  Biga'mız için yeni bir hizmet dönemi başlıyor. Değişimi gelişimi için güzel bir yola çıktık. Beş yıl boyunca halkımıza en iyi şekilde hizmet edebilmek için çok çalışacağız. Hızlı bir şekilde değişimi hissettireceğiz. Çok çalışacağız, bugün itibariyle yetki, sorumluluk ben ve arkadaşlarımızdadır. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

İlk Ziyaret Biga Kaymakamlığına

Devir teslim törenin ardından Başkan Şen, Belediye Başkanlığı makamına çıkarak, koltuğuna oturdu.  Biga’nın Yeni Belediye Başkanı Alper Şen, kamu kurum ve kuruluşu ziyaretlerine de başladı. Şen, gerçekleştirdiği ilk ziyaretinde Biga Kaymakamlığını ziyaret ederek Kaymakam Erdinç Dolu ile bir araya geldi. Karşılıklı sohbet havasında gerçekleştirilen ziyarette Alper Şen  Biga için hayata geçirmek istediği projeleri hakkında Kaymakam Erdinç Dolu’ya bilgiler verdi.

Yeni Başkan Alper Şen, akşam ise Biga Belediyesi tarafından BİSEV huzur evinde düzenlenen iftar programına katılarak , ulu çınarlarla iftarda bir araya geldi.

Cuma Deren