Hafta sonu gerçekleştirilen Mahalli İdareler yerel seçimlerinde  el değiştiren Belediyelerden biri olan, AK Parti’den İYİ Partiye geçen Lapseki Belediyesinde Devir teslimi töreni gerçekleştirildi. Eski Başkan Eyüp Yılmaz Belediye Mührünü yeni Başkan  Atilla Öztürk’e teslim etti.

2 dönemdir Lapseki’de Belediye Başkanı olarak görev yapan ve Lapseki’ye yaptığı projelerle  İlçeyi 10 yılda Çanakkale’nin parlayan yıldızı haline getiren Eyüp Yılmaz’a bu seçimlerde de kesin gözü ile bakılıyordu. Ancak Pazar günü yapılan seçimde İlçede adeta şok yaşandı.  Seçimlerde yüzde  56 oy alan İYİ Parti Adayı Atilla Öztürk,  seçimin galibi oldu.   Yüzde 34’te kalan Eyüp Yılmaz ise üçüncü döneme seçilemeden  Başkanlığa veda etti.   Belediye Başkanlığına seçilen Atilla Öztürk, mazbatasını alan ilk belediye başkanı oldu ve Belediyeye giderek mührünü teslim aldı. 2015 yılından bu yana görev yapan Eyüp  Yılmaz, Belediye Başkanlığı makamında gerçekleşen devir teslim töreni ile Belediyenin mührünü yeni Belediye Başkanı  Atilla Öztürk’e verdi.

Devam Eden Projelerin Takipçisi Olacağız

Devir Teslim töreninde bir açıklama yapan   geçmiş dönem Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, "Geçtiğimiz pazar günü yapılan Türkiye'de ve Lapseki'de yapılmış olan yerel seçimler neticesinde 5 yıllığına yeni belediye başkanlığı ve meclis üyeleri yeniden seçilmiş oldu. Ben yeni seçilen hem belediye başkanı arkadaşımıza, hem de meclis üyelerine hayırlı olsun diyorum. 5 yıl içerisinde yapılacak olan görevler için biz Lapsekililer olarak, başta başkanımız olmak üzere yapılacak işleri takip edeceğiz. Geçtiğimiz iki dönem içerisinde Lapseki bu çevrede en iyi yatırımı alan ve en iyi yatırımı yapan belediyelerden bir tanesi. Hem kamu anlamında hem Lapseki Belediyesi yerel olarak en iyi yatırımı yapan ilçelerden bir tanesi. Devam eden projeler var. Bu projelerin bitmesi Lapseki için önemli  Ben Atilla Başkana hayırlı olsun diyorum. Yeni görevinde başarılar diliyorum. İnşallah yeni meclisle beraber Lapseki'ye çok güzel hizmetler yapar diye de dua ediyoruz. Kendisine de başarılar diliyoruz" ifadelerini kullandı.

Eyüp Yılmaz ve Ekibine Teşekkür Ederim

Konuşmasının ardından Eyüp Yılmaz, bilgi dosyasını ve belediyenin mührünü yeni başkan Atilla Öztürk'e teslim etti. Mührünü teslim alan yeni  Lapseki Belediye Başkanı   Atilla Öztürk ise, "31 Mart'ı atlattık. Çok adil ve güzel bir seçim oldu. Hiçbir taşkınlık olmadan. Bizi destekleyen desteklemeyen Lapseki'nin bütün halkına, yaşlılarımıza, çocuklarımıza, gençlerimize herkese çok teşekkür ediyorum. Bu geçmiş iki dönemden beri belediye başkanlığı yapan Eyüp Beye de yapmış olduğu çalışmalardan dolayı ve ekip arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum. Lapseki'ye bir çivi çakabilirsek ne mutlu bize. Lapseki'ye eskiden hizmet yapmış bütün belediye başkanlarımıza, bütün çalışanlarımıza, bütün belediye meclis üyelerimize, Lapseki Belediyesine, Lapseki'ye katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum. Şimdiden sonra nasip olursa bir çivi çakarsak biz de Lapseki'ye oda bizim katkımız olacak" dedi.

Devir teslim Başkan Öztürk'ün Eyüp Yılmaz'a çiçek takdim etmesinin ardından son buldu.

Cuma Deren