Biga Kaymakamı Erdinç Dolu önderliğindeki proje ortakları OSB’nin kurulacağı Gümüşçay Beldesinde incelemelerde bulundular.

Çanakkale’nin tarımına yön verecek ve yaz kış demeden üretimin yapılabilme imkanının olduğu Gümüşçay Sera OSB Projesi ve Güneş Enerji Santrali Tesisleri için çalışmalar devam ediyor. Tarımsal  etkinin büyümesini sağlayacak projenin ortakları Beldeye giderek sahada incelemelerde bulundular.   Kaymakam Erdinç Dolu, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, İlçe Tarım Müdür Vekili Güvenç Çilli, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan, Ticaret Borsası Başkanı Bülent Baş ve Ziraat Odası Meclis Başkanı Taner Kömürcü ile birlikte Gümüşçay Sera OSB Projesi ve Güneş Enerji Santrali Tesislerini ziyaret eden heyet bilgiler aldılar.

 Biga’yı ülkemizin ikinci yüzyılının parlayan yıldızı haline getirecek projelerin  hayata geçirilmnesi ile adından söz ettiren Biga’da uygulanacak  Gümüşçay Sera OSB Projesi ve Güneş Enerji Santrali Tesisleri alanını yerinde inceleyen heyet Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı’dan bilgi aldılar.  İncelem ve projeye ilişkin bir açıklama  Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı “Tarım ve Orman Bakanlığı önderliğinde Hazine yerlerine yapılacak olan Sıcak Su ile Kapalı Sera Projemiz için, bugün Belediyemizde toplantı düzenledik. Proje ortaklarımız olan Biga Kaymakamlığı, Biga Belediyesi, Karabiga Belediyesi, Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, Biga Ticaret ve Sanayi Odası, Biga Ticaret Borsası ve Biga Ziraat Odası yetkilileri ile sera yapılacak olan alanı ve Gümüşçay Belediyesi Güneş Enerji Üretim İşletmesini yerinde incelendi, bilgi alışverişinde bulunuldu. Katılımlarından dolayı Biga Kaymakamı Sayın Erdinç Dolu’ya, Biga Belediyesi, Karabiga Belediyesi, Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerine, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan’a, Biga Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Baş’a, Biga Ziraat Odası Meclis Başkanı Taner Kömürcüoğlu’na teşekkür ederiz. İstihdam yaratmak için çalışmalarımız devam ediyor.” Dedi.

 

Şerife Erdem