Meclis Başkanı Birol Çetin başkanlığında gerçekleşen ÇTB Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda Ocak ayı faaliyetleri ve ekonomik gelişmelere ilişkin görüşmeler yapıldı.  Ticaret Borsası Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya;  ÇTB Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Deniz, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri ve Meslek Komite Başkanlarının yanı sıra KOSGEB İl Müdürü Barış Alural katıldı.

Meclis Başkanı Birol Çetin’in açılış konuşması ile başlayan toplantıda, Başkan Birol Çetin, Yeni umutlarla girilen 2024 yılının sağlık, huzur ve bereket dolu bir yıl olması temennisinde bulunarak, meclis üyelerine yeni dönem çalışmalarında başarılar diledi. Olağan gündem maddelerinde yer alan konular görüşülerek ilgili kararlar alındı. Yönetim Kurulu aylık faaliyet raporu ve TOBB Muhasebe Yönetmeliği gereği 2023 Mali yılı kesinleşen hesapları Haziruna sunularak onaylandı. 2023 Yılının genel değerlendirmesi yapıldı. Daha sonra ÇTB Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Deniz, Ocak ayında yapılan çalışma ve faaliyetlerle ilgili sunum yaparak, Meclis Üyelerine bilgiler verdi. ÇTB Stratejik Planı doğrultusunda hazırlanan 2024 Yılı İş Planı değerlendirilerek, yapılacak projelerin istişaresi yapıldı.

KOSGEB İl Müdürü Barış Alural, Yeşil Sanayi Destek Programı ve diğer KOSGEB Desteklerine ilişkin bilgilendirmelerde bulundu ve üyelerden gelen soruları cevaplandırdı. Ekonomideki güncel gelişmelerin değerlendirildiği toplantıda Ticaret Borsası Başkanı Deniz, aylık ve dönemsel olarak yürütülen faaliyet ve projeler hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Toplantı dilek ve temennilerin iletilmesi ile sona erdi.

 

Haber Merkezi