Henüz aaylarını açıklamayan AK Parti’de Çanakkale Belediye Başkan Adayı Merakla Beklenirken, süreçle ilgili Milletvekili Ayhan Gider’den açıklama geldi.  Gider Adayların hakta karşılık bulacak kişilerden oluşacağını belirterek “  81 Vilayetimizin, tüm ilçe ve beldelerimizin özellikle de Çanakkale’mizin kaybedecek 5 yılı daha yok” dedi.

Yerel seçimlerin giderek yaklaştığı bu günlerde Parti Genel Merkezlerinde hareketlilik yaşanıyor. Aday yoklamaları, temayüller, ön seçim , anket derken  muhalefette bazı  yerler adaylar belirlendi. Çanakkale’de de merkez başta olmak üzere bazı ilçe ve beldelerde de adaylar belli olurken Gözler AK Partiye çevirdi. Temayül yoklamasını tamamlayan AK Parti’de  kimin  aday olacağı merek konusu olurken Milletvekili Ayhan Gider’den açıklama geldi.  Gider yaptığı açıklamada ince eleyip sıkı dokuduklarını ve adayların halkta karşılık bulacak isimlerden  oluşacağını belirtti.

 Türkiye Yüzyılına Yakışan Şehirler İnşa Edeceğiz

 31 Mart 2024 tarihinde, çok önemli bir seçime gidileceğini hatırlatan AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, “Milletimiz, Genel seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, Ülkeyi Türkiye Yüzyılına taşıyacak kadroları seçti. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, AK Parti ve Cumhur İttifakına güvenini ortaya koydu. 31 Mart 2024 tarihinde, bu güveni yerel seçimlerle taçlandırmak istiyoruz. Milletimiz, tıpkı Genel seçimde, ülkenin sorunlarını AK Partinin, Cumhur ittifakının çözeceğine inandığı gibi yerel seçimlerde de AK Parti Belediyeciliğinin Türkiye Yüzyılına yakışır şehirler inşa edeceğini biliyor. İstanbul ve Ankara’da yaşayan vatandaşlarımız, bunun sancısını 5 yıl boyunca derinden hissetti. 81 Vilayetimizin, tüm ilçe ve beldelerimizin özellikle de Çanakkale’mizin kaybedecek 5 yılı daha yok” dedi.

5 Yıl Daha Kaybetmek İstemiyoruz

AK Partinin olmadığı yerler ve AK Partinin Belediye Başkanının olmadığı alanları karşılaştırarak  hizmet vurgusu yapan AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Çanakkale’nin kaybedeceği bir beş yılı daha olmadığını hatırlatarak “Çok kıymetli aday adaylarımız var. Çalışmalarını sürdürüyorlar. Çanakkale’de bu göreve talip olmak bambaşka kıymetli. Bunun yanı sıra, Genel Merkezimizin yürüttüğü çalışmalar var. Temayül yoklamaları, telefon anketleri, yüz yüze yapılan anketler, bölge ve koordinatör vekillerin izlenim ve görüşleri, teşkilat yönetimlerinin görüşleri bir araya getirilerek adeta ilmek ilmek işleniyor. Biz, Çanakkale’nin 5 yıl daha kaybetmesini istemiyoruz” dedi.

Açıklanacak İsimler Hakta Karşılık Bulan İsimler Olacak

Aday belirleme sürecinin devam ettiğine ve değerli aday adaylarının olduğuna dikkat çeken AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider  “AK Parti belediyeciliğiyle tanışmamış ilçelerimizin daha fazla zaman kaybetmesini istemiyoruz. AK Parti Belediyeciliğinin hizmet verdiği ilçe ve beldelerimizde bu hizmetleri taçlandırmak istiyoruz. Bunun için de hassas bir çalışma yürütüyoruz. Göreceksiniz, açıklanan isimler, hemşehrilerimizde, teşkilatlarımızda karşılığı olan, bu memlekete en iyi hizmet edecek adaylar olacak. Belediye Başkan adaylarımızla, İl Genel ve Belediye Meclisi listelerimizle, Çanakkale’mizi, ilçe ve beldelerimizi Türkiye Yüzyılına taşıyacak kadroları hazırlıyoruz. İnanıyoruz ki, bu seçimlerde Çanakkale’miz tercihini AK Belediyecilikten, hizmet belediyeciliğinden yana kullanacak” dedi.

Şerife Erdem