Zeynep Avrupa Şampiyonluğu İçin Romanya’ya Gidiyor

“Ülkem ve Beniz Sevenler İçin Savaşacağım”

 Türkiye’de almadık madalya bırakmayan,  Taekwondo’nun her alanında madalyası bulunan Çanakkaleli Başarılı sporcu Zeynep Taşkın, Avrupa yolunda.  Romanya’da gerçekleştirilecek Avrupa şampiyonası için Milli Takımda yerini alan Zeynep “Tatamide ülkem ve bana inananlar için savaşacağım” dedi.

 Ümitler Türkiye şampiyonasında tüm rakiplerini puan farkı ve nakavt ile yenen Zeynep Taşkın tüm turnuvaları zirvede tamamlayarak Taekwondo’nun vazgeçilmez sporcusu oldu. Elde ettiği başarılar sonrasında  Taekwondo Federasyonunun verdiği kota ile Avrupa Ümitler Taekwondo şampiyonasına  da katılmaya hak kazanan Zeynep Taşkın, Avrupa’da hem Ülkemizi hem de Çanakkale’yi temsil edecek. Romanya’da  parkeye çıkacak Taşkın  göğsümüzü kabartacak.

Çanakkale Taekwondo il Temsilcisi Hasan Altunışık, Zeynep’in başarısı ile ilgili yaptığı açıklamada “Taekwondo sporu ne kadar da gündeme hak ettiği kadar gelmese de Türkiye’nin Uluslararası arenada en başarılı olduğu spor dallarından birisi. Türk taekwondosu Dünya’da ilk 3’ünden birisi. Bunun en yakın örneği Milli takımımız geçen sene ve bu sene Büyüklerde Dünya şampiyonu ve Yıldızlar Avrupa şampiyonasında takım halinde Avrupa şampiyonu oldu. Biz de Çanakkale olarak küçük bir il olmamıza rağmen milli takıma pek çok sporcu gönderdik. Çanakkale olarak örnek gösterilecek bir başarıya sahibiz. Romanya’da yapılacak olan Ümitler Avrupa taekwondo şampiyonasında Çanakkale’nin başarılı sporcusu, sporcum Zeynep Taşkın’dan gelecek başarıdan yana hiç şüphemiz yok. Bizim ona olan inancımız tam. İnşallah onu altın madalya ile omuzlarımızda karşılayacağız. Zeynep Taşkın pek çok yönden idol bir sporcu. Kızlarımızın nerelere ulaşarak ne başarabilecekleri konusunda onlara bir örnek ve kılavuz. Bunun yanında yine Zeynep, başarıya sahip çıkılarak destek olduktan sonra neler başarabileceğimizin de bir örneği. Bu konuda Zeynep’e sahip çıkan ve kanatları altına alan Lapseki Belediye Başkanımız Sayın Eyüp YILMAZ’a teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

 Emeklerimin Hakkını Alma Zamanı

 Gururumuz Zeynep Taşkın’ın  ise yolculuk öncesi yaptığı açıklamada “Çok uzun yıllardır bu sporun içindeyim. Çok vakit harcadım, çok emek verdim. Bugün ise emeklerimin karşılığını alma günü. İnşallah Romanya’dan altın madalya ile dönerek İstiklal Marşımızı el memleketinde en üst mertebeden okutmak istiyorum. Madalyamı bana sahip çıkan Lapseki Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Yılmaz’a, beni yetiştiren hocam Hasan Altunışık’a, aileme, bana inanan ve destek verenlere armağan etmek istiyorum. Bunu için mücadele edeceğim, bunun için tatamide savaşacağım.” dedi

 

 

Burcu Erdal