Çöp dışındaki atıkların ayrı toplanması için mahalle ve bölgelere gün veren Çanakkale Belediyesi  Atık toplama gün ve saatleri paylaştı.

Konu ile ilgili Çanakkale Belediyesinden yapılan açıklamada  “Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından daha temiz bir kent için aralıksız gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında ambalaj atıkları ile yeşil atıklar, moloz vb. (Max. 5 çuvala kadar inşaat atıkları) ve eski ev eşyalarından oluşan gelişigüzel atıklar, diğer atıklardan ayrı olarak toplanmaya devam ediyor. Atıkların mahalleler bazında toplama günlerini belirten broşürler de kentin çeşitli noktalarına asılarak, bilgilendirme çalışmaları yürütülüyor. Çalışma kapsamında tüm mahallelerde belirlenen gün ve saat aralıklarında ambalaj ve gelişi güzel atıklar diğer atıklardan ayrı olarak toplanıyor. Ekipler, belirlenen günlerde gelişigüzel atıkları randevu ile topluyor. Gelişi güzel atıklar, 444 17 17 no'lu Çağrı Merkezimizden toplama günlerinden önce yer bildiriminde bulunulması kaydı ile belirlenen yerden ekiplerce alınıyor. Atıklarını belirlenen zamanlamanın dışında çıkaran kentlilerin ise atıklarını 1. Sınıf Atık Getirme Merkezine götürmeleri gerekiyor. Randevu almadan rasgele atılan atıklar için ise cezai işlem uygulanmaktadır” ifadelerine yer verildi.

Atıkların Toplandığı Gün ve Saatler

Gün ve saatler ile iligli yapılan açıklamada ise “Ambalaj Atıkları ve Gelişi Güzel Atıkların Toplanma Günleri Barbaros Mahallesi Ambalaj Atıkları- her gün (08.00-16:30) Gelişigüzel Atıklar- pazartesi, perşembe günleri, Esenler Mahallesi Ambalaj Atıkları- her gün (16.00-00.00) Gelişigüzel Atıklar- çarşamba, cuma günleri, Dardanos-Güzelyalı Ambalaj Atıkları- (08.30-16.30) salı, perşembe, pazar (yaz dönemi) / çarşamba, pazar (kış dönemi) Gelişigüzel Atıklar – Dardanos için her ayın 1 ve 3. haftası Cuma günleri / Güzelyalı için her ayın 2 ve 4. haftası perşembe günleri, Cevatpaşa Mahallesi Ambalaj Atıkları- her gün (08.00-16-30) Gelişigüzel Atıklar-Çarşamba, Cuma günü, İsmetpaşa Mahallesi Ambalaj Atıkları- her gün (08.00-16.30) (Tekzen Bölgesi 16.00-00.00) Gelişigüzel Atıklar- Çarşamba, Cuma günler, Namık Kemal-Kemalpaşa-Fevzipaşa Mahalleleri Ambalaj Atıkları- her gün (08.00-16.30) Gelişigüzel Atıklar-Salı, Perşembe günleri Kentlilerimizin de ambalaj atıkları ve gelişigüzel atıkların toplama gün ve saatlerine uymaları; çevre ve görüntü kirliliğinin önlenmesi, halk sağlığının korunması adına büyük önem taşımaktadır. Unutmayalım, kentimizi birlikte temiz tutacağı” ifadelerine yer verildi.

 

Haber Merkezi