Yeni Yönetimin Önünü Açtı...

İstifasını çok manidar ifadeler ile özetleyen Tuğberk Güzel;Çanakkale 38. Olağan il kongre süreci sonrasında örgütümüzün eş güdümlü bir şekilde çalışabilmesi adına yeni il Başkanımız Levent Gürbüz ve yönetiminin yeni atanacak bir gençlik kolları il başkanı ile çalışmasının  daha verimli olacağını düşünüyorum." dedi.

Tebrikleri Kaptı...

Ana muhalefet partililerin, İstifa kararı alan Genç Başkana sosyal medyası üzerinden adeta tebrik üzerine tebrik yağdırdığı gözlendi.

-----------------------------

 Kurultaya Doğru, Şok İstifa

Örgütün en dinamik kurmayı, İstifayı Bastı...

-----------------------------

Kademeli kıdemli siyasi büyüklerine, Çanakkaleli Tuğberk adeta; değişim nasıl olur, onun  dersini verdi.

Ana muhalefet CHP'nin  Çanakkale Gençlik Kolları İl Başkanı Tuğberk Güzel, görevinden istifa etti. Kararını sosyal medyasından duyurdu.

Değişimi, Genç Başkan Başlattı...

İstifasını çok manidar ifadeler ile özetleyen Tuğberk Güzel, kaybedilen Cumhurbaşkanlığı seçiminin hemen  ardından, 'değişim gerek' görüşünü Türkiye' de ilk savunan Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun' un çağrısına adeta uydu.

CHP Gençlik kolları Başkanı Güzel istifa kararını kısaca şöyle özetledi;

"Çanakkale 38. Olağan il kongre süreci sonrasında örgütümüzün eşgüdümlü bir şekilde çalışabilmesi adına yeni il Başkanımız Levent Gürbüz ve yönetiminin yeni atanacak bir gençlik kolları il başkanı ile çalışmasının  daha verimli olacağını düşünüyorum."

"ilkelerim ve inandığım değerler doğrultusunda; 01.02.2022 tarihinde başladığım ve  gururla yürüttüğüm Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale Gençlik Kolları İl Başkanlığı görevimden ayrılma kararımı sizlerle paylaşmak isterim." diyerek, partililerine seslenen Genç Başkan;

"Göreve geldiğim sürecin öncesinden bugüne kadar;

-Birçoğu aktif gençlik kolları yöneticisi olan yol arkadaşlarımla birlikte, AKP iktidarına karşı Atatürkçü, Cumhuriyetçi ve Çanakkale sevdalısı genç arkadaşlarımızı bir araya getirerek 2019 yılının ikinci yarısı itibariyle, 1 sene içerisinde 40 civarı genç, 60 a yakın üyemizin partimize katılımlarına öncülük ettik.

Önceki Gençlik Kolları İl Başkanımız Nahit Eren’in istifası ardından, örgütlü hareketimiz partimiz tarafından dikkate alındı ve bunun sonucunda dönemin ana kademe il başkanı ve il yöneticilerimizin daveti üzerine, geçmiş dönem gençlik kolları il yöneticilerimizi de aramıza katarak 01.02.2022 tarihinde benim başkanlığımda gençlik kolları il yönetimimizi devraldık." alatımına imza attı.

Güzel' in; "Tüm ilçelerimizde partimizin gençlik kolları örgütlerini harekete geçirip yönetimi ve başkanı olmayan ilçe örgütü bırakmamak adına elimizden geleni yaptık" şeklindeki vurgusu ardından dedikleri tam da şu oldu;

"Gençlik kolları ilçe örgütlerimizin hepsini parti içi grup çatışmalarına dahil etmeden sadece ve sadece genel seçimde iktidar olmaya odaklı çalışmalarını sağladık.

İLK VE TEK BİTİREN BİZ OLDUK..

İlçe örgütlerimiz ile birlikte genel seçim öncesi 'ilk defa oy kullanacak seçmen' çalışmamızı tüm Türkiye’de ilk ve tek bitiren il olmanın gururunu yaşadık.

İKİ'DEN BİR' E DÜŞÜRMEYE KATKI SAĞLADIK..

Çanakkale genelinde hem cumhurbaşkanlığı hem de milletvekilliği seçimlerinde oy oranımızı arttırarak, iktidar partisinin 2 olan milletvekili sayısının 1’e düşmesine etki ederek katkı sağladık."

İstifa kararı üzerine, an itibariyle siyaset kamuoyunu da bilgliendirmek adına sosyal medyasından açıklamada bulunan Güzel, görev sürecince yaptıklarını da sıraladı. şunları söyledi;

"Küçük bir il olmamıza rağmen genç yönetici ve üyelerimizin geleceğine yatırım yapmaya özen gösterdik. Bu doğrultuda Gençlik Kolları Genel Merkezi Hukuk Komisyonu, Dış İlişkiler Komisyonu, Genç İşsizlik Komisyonu ve Üniversite Komisyonu başta olmak üzere komisyonlarımıza, başarılı ve ilgili arkadaşlarımızı gönderdik ve etkin rollerde yer almalarını takip ettik. Genel Merkezimizden gelen tüm görevleri harfi harfine yerine getirmeye çalıştık ve bunun yanısıra kendi eylemlerimizi hayata geçirdik.

KENDİSİNDEN BAHİSLE...

Aktif gençlik kolları il başkanımızın Çanakkale 4. Sıra milletvekili adayı olarak genel seçim mücadelesinde ana figürlerden biri olması bizleri gururlandırdı. Partimizin genelde iktidar olmasını sağlayamasakta yerelde CHP’nin üstünlükle ilk sıraya yerleşmesine hem gençlik örgütümüzün hem de milletvekili adayımızın çalışmalarıyla katkı sağladık.

Göreve geldiğimiz süreçten bu yana köy köy, mahalle mahalle bütün Çanakkale’yi gücümüz yettikçe sarıp sarmaladık. Genel seçimi kaybetmemizin verdiği üzüntüyü henüz atlatamadan girdiğimiz kongre süreçlerinde mahalle delege seçimleri ile başlayarak gençlik kotasının tüm ilçelerimizde uygulanmasını sıkıca takip ettik. Sonrasında gelen ilçe kongrelerimizde, ilçe başkanlarımızın ve genç yöneticilerimizin ana kademelerde yer edinmesiyle mutluluk yaşadık ve gurur duyduk.

SİTEM DOLU SÖZLER DE ETTİ..

Tüm gençlik kolları il yöneticilerimizin ikamet ettiği Çanakkale Merkez İlçe seçimlerine geldiğimizde, gençlik kolları il yönetimi olarak desteklediğimiz, 'değişim' sloganıyla yola çıkan 'Beyaz' liste grubunun önce mahalle ve sonra da Merkez ilçe seçimlerini kazanmasının ardından oluşturulan; Merkez İlçe yönetiminde, gençlik kolları il yönetimimizin önerdiği hiç bir gençlik kolları yöneticimize ve partilimize yer verilmemesi ve kendi ilkelerimize aykırı gelen birçok konunun yaşanmasından dolayı, gençlik kolları il yönetimimizin çoğunluğunun ortak düşünce ve kararı ile il başkanlığı seçiminde beyaz listeden ayrılma kararı aldık ve benim başkanlığımda ana kademe il başkanlığı ve yönetimine aday olduğumuzu duyurduk.

Bu sürecin devamında aynı bizler gibi hiç bir parti içi grubun adayı olmayan kendi iradesiyle 38. Olağan Çanakkale İl Kongresinde il başkan adaylığını ilan eden Özgür Şimşek ve ekibi ile Özgür Şimşek’in il başkanı adaylığı altında birleştik. Ben ve genç ekip arkadaşlarım ise kongre sürecimizin ana figürlerinden biri olmaya ve ön planda kalmaya devam ettik. Yaşanan örgüt seçimlerinde güç odaklı hareket etmediğimizi, özellikle şahsım ve yönetimimin buna alet olmadığı için manevi bi huzur içinde görevimi devrettiğimi söylemek isterim. Ne en ufak bir tereddüt ettik, ne de güç odaklı bir taraf değişimi yaşadık.

SİYASİ AHLAK GEREĞİ, BEDEL ÖDEME PAHASINA HAREKET ETTİK...

Aksine siyasi ahlak gereği gerekirse bedel ödeme pahasına hareket ettik. Meselenin şahıslar ve güç yarışı ötesinde önce memleket sonra parti hayrına olmasını önceledik. Başlarken nasıl bir politik tutum içerisindeysek bitirirken de o noktadayız.

RÜZGARA KARŞI YALPALAMANIN, HAKLI GURURUNU YAŞIYORUZ...

Rüzgara karşı yalpalamamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bundan sonraki süreçte partimizin onurlu bir üyesi olarak tüm çalışmalarını takip edecek, bana ne zaman ihtiyaç olursa tüm örgütlerimizin yanında olmaya devam edeceğim. 

'EFSANE GENÇLİK' VURGUSU...

İl başkanı olarak geçirdiğim 21 aylık süreçte, kendi nezdimde ‘Efsane Gençlik Örgütü’ olarak hatırlayacağım örgütümüzün çok değerli üyelerini, il yöneticilerimi, çok değerli gençlik kolları ilçe başkanlarımı, Merkez İlçe ve ilçelerimizin tüm Gençlik Kolları Başkanlarımızı,milletvekilliği seçim sürecinde ve kongreler sürecinde her zaman yanımda olan, ismini saymakla bitiremeyeceğim örgütümüzün geleceği olan genç partili tüm kardeşlerime teşekkürü bir borç bilirim.

Hem genç yol arkadaşlarımız hem de tüm partililerimiz unutmamalılar ki; ‘Gençlik Kolları Partimizin Yan Gücü Değil, Özgücüdür’ "

Burcu Erdal