Zaman Zaman Kamuoyunda Belediye Başkanlık için adı geçen isimlerden biri olan Gezen yaptığı başvuru ve açıklaması ile aday adaylığını kesinleştirdi.CHP Merkez İlçeye Başvurusunu yapan ve Aday Adaylığını  açıklayan Erdal Gezen’e Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan da destek verenler arasında yer aldı. CHP Merkez İlçe Başkanlığında yapılan başvurunun ardındna bir açıklama yapan Erdal Gezen “Burada büyük Cumhuriyet Halk Partisi ailesi olarak bir aradayız. 04-05 Kasım tarihlerinde   partimizin olağan kurultayını gerçekleştireceğiz. Kurultayımızın başarısı, CHP nin  yerel seçimlerde başarılı olmasını sağlayacaktır. Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun partimizi  2024 yılı Mart ayında yapılacak yerel seçimlere güçlü bir şekilde taşıyacağına, ülkemiz genelinde 2019 da elde edilen yerel seçim zaferimizin tekrarını yaşayacağımıza inanıyorum. Partimizin yerel yönetimlere ilişkin aday adaylığı sürecide başlamış bulunmaktadır. Bu nedenle yol arkadaşlarım ile birlikte yaklaşık üç yıl önce çıktığım  Çanakkale’mizin yerel yönetiminde belediye başkanı olarak görev alma hedefimin ilk durağı olan aday adaylığımı açıklama aşamasına gelmiş bulunmaktayım” dedi.

Bu Göreve hazırım

Belediye Başkan Aday Adayı Erdal Gezen Konuşmasının devamında “Belediye Başkan aday adaylarıyla aramızda  olabilecek  yarış,  bir rekabet bir mücadele değildir, Çanakkale’mize hizmet etmek amacıyla kendisine inanan ve güvenen aile fertlerinin elini taşın altına koyma, sorumluluktan kaçmama yarışıdır.  Kaybedeni olmayan , kazananı her zaman Çanakkale’miz  ve Cumhuriyet Halk Partisi olacak bir yarıştır.  2024 yılı Mart ayında Cumhuriyet Halk Partisi ailesinin bir ferdi, kentimizin yetiştirdiği içinde Çanakkale’ye hizmet etme inancı olan adaylardan biri  hizmet için onurlu başkanlık görevine seçilecektir. Ben de bu heyecanlı ve gönüllü aile fertlerinden birisiyim, göreve ve sorumluluğa hazırım” dedi.

Görevimin ve Sorumluluğumun Bilincindeyim

Erdal Gezen “Geride bıraktığımız yaklaşık beş yıllık süreçte, Partimizin politikaları, sosyal demokrasinin evrensel ilkeleri, Cumhuriyetimizin değerleri ve Çanakkale’nin yararları için Çanakkale Belediye Meclisinde belediye meclis üyesi ve partimiz  grup başkan vekilliği  görevini en iyi şekilde  yerine getirmeye çalıştım.  Kent halkının ve partimin  Çanakkale Belediyesinin yasama organı olan meclisinde sesi olma görevini yerine getirmekten büyük bir mutluluk ve gurur duydum. Bu süreçte sadece meclis çalışmalarında değil , belediyemizin idari yapısının işleyişi konusunda bilgi ve tecrübe sahibi oldum. Ayrıca  avukat, hukukçu olmamın yararlarını, özellikle  yasal düzenlemeler ve uygulamalar konusunda fazlasıyla gördüm.  Kent halkımızın Cumhuriyet Halk Partisine olan güveni  ve sosyal demokrasiye olan inancı, bugün aday adayı olarak şahsıma büyük bir sorumluluk yüklemektedir. Bunun bilincindeyim”  dedi.

Birlikte Çalışarak İşbirliğimizi Güçlendireceğiz

 

Erdal Gezen “Sosyal demokrat belediyeciliğin 48 yıldır var olduğu kentimiz, barışın, özgürlüğün kenti olarak tanındı, yaşanabilir kentler sıralamasında en üst sıralarda yer aldı, kentimiz herkesin  barış içinde yaşadığı, huzurlu ve güvenli bir kent olarak anlatıldı.. Geride bıraktığımız 48 yıllık CHP iktidar sürecinde kentimizin yönetiminde başarıyla görev yapan tüm belediye başkanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.  Sosyal belediyecilik ilke ve değerlerine bağlı kalınarak, çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız, engelli vatandaşlarımız, emeklilerimiz, ileri yaş büyüklerimiz her zaman önceliğimiz olacaktır. Yönetim anlayışımızda  katılımcılıktan , saydamlıktan,   hesap verebilirlikten, bütçe denkliğinden, , proje hazırlığı ve uygulamalarında bilimin ışığında başta üniversiteler olmak üzere konunun ilgilisi tüm Sivil Toplum Kuruluşları, sendikalarımızla ve kent konseyimiz ile birlikte çalışarak işbirliğimizi güçlendireceğiz. Can dostlarımızın korunması, bakımı ve barınmaları için yapılan tüm çalışmaları bir adım daha ileriye götüreceğiz.  Üretici kooperatifçiliği, üretici pazarlarımızı geliştirmeye yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz.    Ortak akılla, kentimizin tüm dinamikleriyle  depreme ve iklim krizi gibi  doğal afetlere, felaketlere karşı  hazır bir kent olmak için Afet Müdürlüğümüz kapsamında alınacak önlemleri kararlılıkla bir adım daha ileriye taşıyacağız.  Çanakkale halkı ;  kentimiz için gerekli olanın neler olduğunu bilmekte, yerel ve merkezi  yönetimlerde açık bir şekilde dile getirebilmektedir. Bu nedenle öncelikle benim değil, ortak akıl ve katılımcılık ile Çanakkale halkının ürettiği, yerel yönetime önerdiği bizim olarak tanımlayacağımız projeleri geliştirmeye ve hayata geçirmeye odaklanacağız. Kentimizin turizm,  sanat  ve kültür kenti olması yönündeki tüm çalışmalara destek olmaya devam edeceğiz. Halkımızın  ulaşım, otopark , temizlik gibi verilen hizmetlerde var olduğunu düşündüğü eksiklikleri ivedi bir şekilde gidermeye yönelik çalışmalara hız vereceğiz. Kent halkımıza  konforlu bir yaşam sunmak için gerçekçi, belediyemiz bütçesine uygun ve oluşturacağımız kaynaklarla hazırlamakta olduğumuz projelerimizi  hayata geçireceğiz. Belediyemizin gelirlerini arttırmaya yönelik  projelerimizle gelecek yerel yönetim sürecine hazır olacağız” dedi.

Belediye Başkanlık Bayrağını Devralmak İstiyorum

 

Erdal Gezen “Partimizin, örgütümüzün şahsıma başkan adaylığı görevini vermesi halinde adaylık sürecimde halen hazır olan ve hazırlanmakta olan projelerimizi sizlerle, kent halkımızla paylaşmaktan gurur duyacağız. En iyi şekilde yerine getirmeye çalıştığım meclis üyeliği görevimi artık kentimizin yürütme organının başında, Çanakkale Belediye Başkanı  olarak, sosyal demokrat belediyecilik iradesinin bayrağını devralarak , 57 yıldır yaşamımı sürdürdüğüm, eksikleri, sorunları  ve çözümleriyle her yönüyle çok iyi tanıdığım, bildiğim Çanakkale’mize,  halkımıza  hizmet etme iradesi ve kararlılığıyla Çanakkale Belediye Başkan Aday Adaylığımı açıklıyorum.  Bu süreçte aileme, birlikte yol aldığımız şahsıma ve hedefimize inanan, gönülden çalışan, destek veren  tüm partili dostlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Cuma Deren