Yaz aylarının bitmesi ile kış aylarına gireceğimiz bu günlerde Ayvacık-Midilli hattında göçmenlerin geçişleri yoğunlaştı. Kaçak göçe izin vermeyen İl Jandarma Komutanlığı ekipleri bölgede denetimlerini sıklaştırdı. Ekipler önceki gün de gece yarısından sonra Ezine İlçesi Kestanbol bölgesinde kaçak göçmenlerin geçtiğini tespit etti. Yapılan tespit sonrasında harekete geçen ekipler gerçekleştirdikleri operasyonda Organizatör A.R.A.’yı aracı ile birlikte yakaladı. Yakalanan şahsın aracında ise 3 Erkek 1 Kadın ve 5 çocuk toplamda 9 Afgan uyruklu kaçak göçmen yakalandı. Organizatör gözaltına alınırken yakalanan 9 Afganistan uyruklu göçmen Ayvacık geri gönderme merkezine teslim edildi.
Haber Merkezi