Balıkesir ve Çanakkale’de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyetlerini yürüten Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA), 2022 yılında ilan ettiği Alternatif Turizm Destinasyonlarının Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında başarılı bulunan projelerle sözleşme imzalamaya devam ediyor.
Havran Belediyesi’nin yararlanıcı olduğu Büyükşehir Belediyesi ve Edremit Ticaret Odası’nın ortak olduğu, yaklaşık 7 Milyon TL bütçeye sahip, “Havran Su Sporları Merkezi Ve Karavan Kampı” projesi için imzalar atıldı. Proje ile Balıkesir'in ilk Cittaslow Sakin Şehir adayı Havran'ın yenilikçi bir alternatif turizm destinasyonuna dönüştürülmesi suretiyle Güney Marmara bölgesinde turizm potansiyelinin artırılması ve turizmin 12 aya yayılmasını amaçlanıyor.
Havran Baraj Gölü Turizmine Açılacak
Havran Belediyesi’nin hazırladığı Havran Su Sporları Merkezi ve Karavan Kampı projesi kapsamında Havran Baraj Gölü’nde oluşturulacak tesisler, Balıkesir'e gelen turist sayısının artırılması, kalış süresinin uzatılması ve tesis doluluk oranlarına doğrudan katkı sağlanması gibi hedeflere hizmet edecek.
Kaynak: GMK