Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) hissedarı olduğu Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından üretilen  Türkiye’nin yerli ve Milli Arabası TOGG için Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Deniz Mayıs ayında katıldığı TOBB Delegeleri Hizmet Şeref Belgele töreninde yapılan kura çekiminde TOGG için kura çekerek sıra almıştı.  Beklenen sıra geldi ve Çanakkale Ticaret Borsası  Türkiye'nin gururu togg kavuştu.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) hissedarı olduğu Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından üretilen yerli ve milli elektrikli otomobil T10X Çanakkale Ticaret Borsası’na hizmet aracı olarak teslim edildi. Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Deniz, Meclis Başkanı Birol Çetin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aslı Akgül, Yönetim Üyesi Ruhi Badem ve Genel Sekreter Sevcan Elver Türkiye’nin Otomobili TOGG’u Gemlik’teki üretim tesislerinden teslim aldı.
Türkiye’nin renkleri serisinde Oltu siyah olarak geçen “17 TOG 007”  Plakalı TOGG’un ilk sürüşünü gerçekleştiren Başkan Abdullah Deniz, “Geçtiğimiz aylarda TOBB’un Genel Kurulu’nda 81 ilden 365 oda ve borsa başkanımız ile bir kura çekimi gerçekleştirdik. Biz de bugün Çanakkale ili oda ve borsalarımız arasından ilk TOGG’u teslim alarak Borsamıza ve Çanakkale’mize kazandırdık. Ülkemizin üretim gücü, AR-Ge altyapısı, girişimci ruhunun geldiği nokta ile ne kadar gurur duysak azdır. Türk üretiminin ve sanayisinin zirveye ulaştığı aracımızın üretiminde emeği geçen tüm kademelere Çanakkale İş dünyası adına teşekkür ediyorum. Yerli aracın ülkemize kazandırılmasının öncüsü olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere beş babayiğidi bir araya getirip gecesini gündüzüne katan, büyük zorlukları bir bir aşan, Türkiye'nin ilk elektrikli otomobil fabrikasının kurulmasında etkin rol oynayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu'na ve emeği geçen herkese saygılarımı hürmetlerimi ve şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.
Haber Merkezi