toplanan yardımlar kapsamında Gelibolu Belediyesinin de destekleri ile  Gelibolulu üreticiler yangın bölgesine saman balyası gönderdi.
Damyeri Mevkiinde çıkan yangında hayvanlarının yanı sıra üreticiler yem ve samanlarını da kaybetmişti. Yangın öncesi hayvanlarını damdan çıkaran  üreticiler, hayvanlarını telef olmaktan kurtarırken samanlıklarını kurtaramamıştı. Bu kapsamda üreticiler en çok ihtiyaç duyduğu yem ve saman için farklı illerden üreticiler harekete geçerek destek kampanyası başlatmıştı. Bu kapsamda Gelibolulu çiftçiler de mağdur üreticiler için saman balyası topladı. Gelibolu Belediyesinin de destekleri ile toplanan saman balyaları yangın bölgesinde üreticilere teslim edilmek üzere yola çıktı.
Desteğimz Devam Edecek
Toplanan saman balyaları ile ilgili bir açıklama yapan Gelibolu Melediye Başkanı Mustafa Özacar "Bölgemizde yaşanan, canlıların ve tarım arazilerinin yok olduğu Çanakkale yangınının ardından mağdur olan büyükbaş ve küçükbaş üreticilerimize destek olmak için saman yüklü tırımızın ilki bugün yola çıktı. Yaraların sarılması için desteğimiz sürecek" ifadelerine yer verdi.
 
Burcu Erdal