AK Partinin ‘Şehir buluşmaları’ kapsamında Çanakkale’ye gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, İl Teşkilatı ile bir araya geldi. Yerel seçim öncesi gerçekleştirilen buluşmalar kapsamında  Çanakkale’ye gelen Yazıcı, düzenlediği basın toplantısında bir konuşma gerçekleştirerek “Önümüzdeki yıl gerçekleşecek yerel seçimlerde de aziz milletimiz, hizmet edecek kişileri, eser üretecek kadroları görecek ve ona göre oy hakkını kullanacak diye düşünüyorum” dedi.
AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Şehir Buluşmaları’ kapsamında  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, teşkilatla bir araya geldi. Çanakkale’de Deniz Polis Evinde düzenlenen ‘Şehir Buluşmaları’ programına, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, AK Parti Merkez ilçe Başkanı Aynur Yavaş, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, İl Genel Meclisi Başkanı Nejat Önder, AK Parti ilçe ve belde Belediye Başkanları, partililer katıldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’yı, ‘Şehir Buluşmaları’ programı öncesinde Polis Deniz Evi önünde partililer karşıladı. Yazıcı, partililerle tek tek tokalaştı. İl Başkanı Naim Makas, Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’ya partilileri tanıttı.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı,  Şehir Buluşmasında bir araya geldiği teşkilata seslenerek yaptığı açıklamada  “Ağustos ayının vakalar ve ders çıkartılacak olaylar itibarıyla zenginliklerle dolu bir ay . 10 Ağustos 2014'ün, Türkiye Cumhuriyeti'nde ilk defa yapılan Cumhurbaşkanı seçiminde, doğrudan doğruya vatandaşın oyunu kullanmak suretiyle Cumhurbaşkanı seçtiği tarih. Türkiye'de siyaset mühendisliğini kendisine meslek edinmiş kimi unsurların, kimi kurumların, kimi kuruluşların AK Parti'ye Cumhurbaşkanı seçtirmemek için demokratik kuralları bir yana bıraktı. Darbe teşebbüsüne varıncaya kadar işler icra etmeye kalkıştılar. Ama AK Parti, millete var olduğu günden itibaren taahhüt ettiği gibi milletin hukukunu çiğnetmemek, her hal ve şartta milletin hukukundan yana bu ülkenin değerlerini koruyup, kollayarak yürüyüş sergilemek üzere var olduğunu unutmaksızın bu süreçlerde hep milletten yana tavır koymuş, darbecileri bertaraf etmiştir” dedi.
21 Yıldır Millet AK Parti’ye yetki Veriyor
Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı "21 yıldır bu millet AK Parti'yi yetki vermek suretiyle iktidara taşımış, yetkilendirmiş, güç ve destek vermiştir. Demokraside esas olan millet iradesidir. Biz siyasete faaliyet alanları itibarıyla dar çerçeveden bakmayız, geniş çerçeveden bakarız. Onun için yola çıkarken 14 Ağustos 2002'de kullandığımız sloganlar hala canlıdır. Bu sloganlarla yol haritamızı, iş görme tarzımızın çerçevesini belirlemiş, deklare etmişiz. Bunlardan hiç şaşmadık. Cumhurbaşkanı seçiminde liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ı yeniden Cumhurbaşkanı seçmek suretiyle egemenlik hakkını sandığa yansıtmış olması, iş olsun diye değil. Bunu hiç kimse küçümseyemez. Bunu küçümsemek millete değer vermemek anlamına gelir. Milletin tercihleri güçlüdür. Eleştirisini yapar vatandaşımız, yapacak. Biz her işi tam tekmil yaptık, böyle bir iddiada değiliz, eksiğimiz var. Sorunları, imkanlara göre planlıyoruz, çözmeye çalışıyoruz. Bir taraftan da imkanların çözümü için gerekli kaynaklarımızı oluşturuyor, bunları ihtiyaçları projelendirmek suretiyle, öncelikleri belirleyerek yürüyüşümüzü devam ettiriyoruz” dedi.
Türkiye Yapması Gerekenleri Yapmaya Devam Edecek
  Yazıcı, yaşanan deprem süreci sonrası artan ekonomik yük ve yapılan çalışmalara da değinerek "6 Şubat'ta 11 ilimizi kasıp kavuran 100 yılın felaketini yaşadık. Bu felaketin olduğu andan itibaren ilgili tüm kamu ve kuruluşlar, sivil toplum kuruluşları planlama yapmak, bütün imkanları seferber etmek suretiyle yaralarımızı sarmaya, bu travmatik durumları rehabilite etmeye çalıştık. Bu ekonomik zorlukların ve sıkıntıların yaşandığı sürede, 6 Şubat depremi dolayısıyla hükümet üzerine yüklenen yükü de varın siz hesap edin. İki gün önce Cumhurbaşkanı Yardımcısı da açıkladı, 2023 yılında yapılacak harcama 762 milyar. Deprem riskini gözetmek suretiyle bir taraftan yapılaşmayı gerçekleştirirken, kentsel dönüşümü icra ederken, bir taraftan da Türkiye yapması gerekenleri yapmaya devam edecek” şeklinde konuştu.
İcratlarımızın Merkezinde İnsan Var
  Yazıcı, “Hizmet herkesin hakkı. AK Parti'nin icraatının merkezinde insan var, siyasetinin temelinde millet var. Çünkü biz, Genel Başkanımız Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde milletin hukukunu korumak, insanımızın hayat standardını yükseltmek, önündeki sosyoekonomik engelleri azaltmak amacıyla bir araya gelmiş kadrolarız. AK Parti'nin yürüyüşü ile Türkiye büyüyor ve gelişiyor. Türkiye'nin büyüyen milletler arasında bu gücüyle ve duruşuyla edindiği konum, bizim tarihimizin çok kıymetli sayfaları arasında yer almaktadır. Bunu kimsenin küçümseme hakkı ve lüksü yok. Millete hizmet yaparken bu perspektif hayati derecede önemli. Önümüzdeki yıl gerçekleşecek yerel seçimlerde de aziz milletimiz, hizmet edecek kişileri, eser üretecek kadroları görecek ve ona göre oy hakkını kullanacak diye düşünüyorum” dedi.
Vatandaşlarla Buluşma
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı partisinin Şehir Buluşmaları programı kapsamında geldiği Çanakkale’de Cuma Namazı sonrası Çarşı Esnafını da ziyaret etti.   Yazıcı, Cuma namazı sonrasında bir iş yerinde beraberindekiler ile birlikte kahve içti. Öğle arasının ardından Yazıcı esnafları ziyaret ederek vatandaşlar ile sohbet etti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’ya programı kapsamında, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayvan Gider, İl Başkanı Naim Makas ve partililer eşlik etti. Hayati Yazıcı vatandaşlar ile yakından ilgilenerek sorunlarını dinleyerek  taleplerini aldı.
 
 
Şerife Erdem