Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yürütülen sektörel mükemmeliyet merkezlerinin kurulması yoluyla mesleki ve teknik eğitimin kalitesinin artırılması teknik yardım projesi olan METEK Projesi kapsamında Meslek Liselerinde yapılan çalışmaları değerlendirmek amacı ile Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ile Çanakkale Ticaret Borsasından, Borsa İstanbul Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesine ziyaret ettiler.
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Sema Sandal, İl Kalite Güvence Kurulu üyeleri ile birlikte Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek atölye çalışmaları hakkında bilgi aldılar. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yürütülen METEK Projesi kapsamında İl Kalite Güvence Kurulunda görev alan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cengiz Yılmaz ve Çanakkale Ticaret Borsası Genel Sekreteri Sevcan Elver ile birlikte yapılan ziyarette Okul Müdürü Ergun Şen ve Teknik Müdür Yardımcısı Özlem Sarıoğlu ev sahipliği yaptılar. Konu ile ilgili bilgi veren Genel Sekreter Sema Sandal, meslek liselerinin önemine değinerek özellikle motorlu alanlar teknolojisi, tesisat ve fırıncılık sektörüne nitelikli personel yetiştiren atölyelerin sektördeki üyelerle diyaloglarının artırılması gerektiğini ifade etti.
Haber Merkezi