Delege seçimlerinde yapılan usulsüzlük nedeni ile Öz Sağlık ve Sosyal Hizmet İşçileri Sendikasına kayyum ataması sonrası, etkisiz ve yetkisiz kalan sendika üyelerine Türk Sağlık İşçileri Sendikası Çanakkale Şube Başkanı  Seçkin Yörük ‘Safımıza katılın’ çağrısı yaptı.
Öz Sağlık ve Sosyal Hizmet İşçileri Sendikası’nın 20-21 Kasım 2021’de yaptığı 3. Olağan Genel Kurulu iptal edilerek  Yargıtay 9. Hukuk Dairesi'nin tarafından verilen karara göre olağan genel kurulu kanun ve tüzük hükümlerine göre en kısa zamanda toplamak, delege seçimlerini yapmak ve yeni yönetim kurulu seçilinceye kadar kuruluşu yönetmekle görevli 3 kayyum tayinine karar verilmişti.  Üyelerin hakkını savunmadığı gibi yönetimde usulsüzlük yapan Sendikanın üyelerine  Türk Sağlık İşçileri Sendikası Çanakkale Şube Başkanı  Seçkin Yörük’ten Çağrı Geldi.
Tüm Sağlık Ve Sosyal Hizmet Çalışanlarına Çağrı
Türk Sağlık İşçileri Sendikası Çanakkale Şube Başkanı  Seçkin Yörük yaptığı çağrıda “Sağlık Bakanlığında, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda ve bazı üniversitelerde yetkili olan öz sağlık iş sendikasının yapmış olduğu usulsüz delege seçimleri sonucu genel merkezine atanan kayyım olayı bizleri şaşırtmamıştır. Yapmış oldukları her sözleşmede işçinin hakkını masada bırakan malum zatlar yapmış oldukları delege seçimlerinde de usulsüzlükleri ile gündemden düşmemektedirler. Sağlık ve Sosyal Hizmet işçilerinin haklarını masada bırakmalarından alışık olduğumuz için genel merkezlerine atanan kayyum bizleri hiç şaşırtmadı. Başta Çanakkale Şubesi nde yapılan usulsüz delege seçimi olmak üzere tüm illerde delege seçimleri usulsüz yapılmıştır. Yüksek mahkemenin vermiş olduğu karar ile genel merkez yönetim kurulu düşürülüp yerine üç kişilik kayyım ataması yapılmıştır. Sağlık ve Sosyal Hizmet işçilerini her defasında hayal kırıklığına uğratan malum zatlar yapmış oldukları usulsüzlük ile genel merkez seçimlerinde de hayal kırıklığına uğratmıştır.  Etkisizdin, yetkisizde kaldın.  Ayinesi iştir kişinin lafına bakılmaz. Tüm Sağlık Ve Sosyal Hizmet Çalışanlarını Türk-İş çatısı altında Türkiye Sağlık İşçileri Sendikasına davet ediyorum” dedi.
Cuma Deren