Milletvekilliği Aday Listelerini en erken açıklayan partilerden biri olan Milliyetçi Hareket Partisinin Çanakkale 1. Sıra Adayı Sıtkı Keçeci, sürecin ilk gününden beri sahada. İlçe İlçe, köy köy, mahalle mahalle gezerek insanlara dokunan Keçeci, seçim sürecini değerlendirdi.  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çanakkale 1. Sıra Milletvekili Adayı Sıtkı yaptığı değerlendirmede "Sahada inanılmaz güzel anlar geçirdik. Böyle gardımızın düştüğü zamanlar da oldu tabi. Keyfimizin kaçtığı zamanlar da oldu ama geneline bakarsam yüzde 80-90  oranında seçim çalışmalarında vatandaşlarla, iç içe olduğumuz bir seçim dönemi geçirdik.  Pandemiyi yaşadık. Onun üstüne bence dünya tarihinde sayılı denebilecek felaketlerden biri 11 ilin dahil olduğu bir deprem yaşadık. Türkiye Cumhuriyeti Devleti o kadar güçlü ki bu süreçten de çıktı. Çıkmaya çalışıyor en iyi şekilde. Ama yoruldu mu? Tabii ki yoruldu. Vatandaş, psikolojik olarak yorulduğumuz bir yerde devletin hem maddi hem manevi olarak yorulmadığını düşünmek zaten çok yanlış olur. Bu yorgunluk tabi ister istemez işimize, ticaretimize, ekonomimize, aile hayatımıza, bazı konforlarımıza yansıdı" dedi.
Bu Topraklardan Hain Çıkmaz
Milet İttifakının ‘Hesabını ödetiriz’ söylemlerine de değinen Sıtkı Keçeci "Daha önce hiç dillendirilmeyen ya da dillendirilmekten çok çekinilen konular var. Bakıyorum, ihanetle ilgili söylemler, bu devlete olan tehditler alenen konuşulmaya başlandı. Seçimin son hattında bunlar daha da artıyor. Israrla artıyor. Şimdi bunlar konuşulurken ben vatandaşa güzelce izah ettiğimde bununla ilgili bir sıkıntı yaşamadığımı görüyorum. Şu işten bir hayırlısıyla, alnımızın akıyla çıkalım diye konuşulduğunda seçmen ikna oluyor. Çanakkale'den hain çıkmaz. Bu söylemimde çok netim? Çok ciddiyim. Bizim yaşadığımız bu topraklardan vatan haini çıkmaz. Çıkıyorsa emin olun bizden değildir. Geriye dönüp bakarız soy ağacına. Nereden geldiğine. Bu topraklardan bir hain çıkıyorsa bizden değildir" diye konuştu.
Çanakkale’ye Hizmete Talibiz
Keçeci “Biz Çanakkale’de derdimizi anlattığımızı düşünüyoruz. Niyetimizden yana bir şüphemiz olmadığını ben Çanakkale halkının, Çanakkale seçmeninin gönül rahatlığıyla şunu diyebildiğine inanıyorum artık ‘Bu çocuk evet Çanakkale için bir şey yapmak istiyor, bir niyeti var’ diyor. Ben veteriner hekimim, Allah'a şükür işlerimiz iyi bir düzenimiz var. Bizimle beraber koşturan arkadaşların hepsinin bir işi düzeni var. Bunların şu an buradan ekonomi gibi beklentisi yok. Yani biz bir şeyle dertlenmişiz bu ülkeyle ilgili.  Demişiz ki ‘bu derdimizi anlatalım. İnsanlardan teveccühü görürsek bu derdi çözmek için bir üst makama talip olduğumuzu söyleyelim’ demişiz ve böyle yapıyoruz. Sadece dertlendiğimiz konuları anlatıyoruz ve ‘Biz Çanakkale'yle ilgili dertlendik, memleketin içine düştüğü sıkıntıyla ilgili dertlendik’ diyoruz. Bu derde ortak olursanız beraber çözelim. Ortak olmazsanız biz yine çözmek için elimizden geleni yaparız. Herkesin bir siyasi görüşü var. Eğer memleket için hayırlı olmayacaksa ben kendi adıma bu hakkımdan feragat etmeye şu an itibariyle hazırım. Yani bana hayırlı olan bu memlekete hayırlı değilse Allah bana bu makamı nasip etmesin. Allah Milliyetçi Hareket Partisi'ne de bu makamı nasip etmesin. Ama hayırlısıysa bizi de orada bir Çanakkale evladını o meclis kürsüsünden yemin ederken görmeyi de Çanakkale halkına nasip etsin inşallah" dedi.
Vatandaşlara Samim Duygularla Yaklaştık
Seçmenlere Tüm MHP’lilerin sahada samimiyetle yaklaştığını dile getiren Sıtkı Keçeci "Birinci ön plana çıkaran konu bence samimi olmalı. Ben partim adına her şeyden fedakarlık etmiş olabiliriz. Ama samimiyetten hiç fedakarlık etmedik. Samimiyet konusunda inanın bana partinin tüm teşkilatları adına söylüyorum. Sahadaki herkes vatandaşa en samimi duygusuyla geldi. Yani kızdığımız zamanlarda tepkimizi de vatandaşımıza söylediğimiz olmuştur bazen ‘Bu topraklar için fedakarlık etmek için sizin bir oyunuz var, bir şansınız var bunu kullanmıyorsanız Allah aşkına bir aynı yolda yürümeyelim. Beraber olmayalım’ dediğimiz zamanlar da olmuştur. Ama hep samimi davranmışımızdır” dedi.
 Panik İçinde MHP’yi Geri Planda Tutmak İçin Algı Yapıyorlar
Sıtkı Keçeci “Bakıyorum beraber yol yürüdüğünü düşündüğümüz arkadaşlarımız maalesef herhalde belli bir panik içerisindeler, kendilerince söylüyorum. Bu panikle beraber Milliyetçi Hareket Partisi'ni böyle geri planda tutmak için bir algı yaratmaya çalışıyorlar. Ama ben seçmene çok güveniyorum. Seçmen bizim onlara yaklaştığımız samimi duygularla, bu arkadaşların onlara yaklaşımları karşısında bir değerlendirme yapacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi çok iyi bir oyla, çok iyi bir oranla bu seçimden çıkacak. Çünkü biz milletin kalbinden geliyoruz. Yani seçmene gittiğimizde dilimizle değil gönülden konuşuyoruz. Ben çok iyi bir oyla halkın takdirinden sandıklardan çıkacağımızı düşünüyorum. Büyük vaatlerde büyük cümlelerle insanları böyle yarın öbür gün mahcup olacağı cümlelerle karşılamayın, konuşturmayın diyorum. Çünkü 14 Mayıs akşamı oturacağız. Sandıkları açacağız herkes genel merkezinde parti teşkilatlarıyla oturacak sonuçları görecek. Yani mahcup olmasınlar istiyorum” dedi.
Bu Millet Artık Buna İnanmıyor
 Meral Akşener’in Mitingini de değerlendiren Sıtkı Keçeci "Karşı taraftaki siyasi rakibimiz için de yani algıyı yönetmekte onlar da farklı tabii yöntemler kullanıyorlar. şehir merkezinde pilavlı, tatlılı miting yapmaya çalışıyorlar. Biz Yenice'de miting yaptık, miting yaptığımız alan insanları almadı o kadar kalabalıktı. Şimdi siyasi rakiplerimiz geliyor ve Orada miting yapıyorlar. Miting yapmaya çalışıyorlar. Şu kadar  kişiyle miting yaptık, şöyle yaptık, böyle yaptık Algısını artık vatandaş bunu dinlemiyor.  Şimdi açıyorsunuz sosyal medyayı her şey meydanda. Siz orayı böyle elle doldurmaya kalksanız bile artık onların zamanı geçti. Bu millet artık bunlara inanmıyorlar. Çanakkale merkez de o artık böyle pilav dağıtalım, tatlı dağıtalım, gelsin kalabalık olsun, mevlit gibi olsun, sünnet gibi olsun tarzında seçim çalışmaları vatandaşın gözüne çok itibar gören işler değil. Vatandaş gönülden inanmadığı, gerçekten yukarıda görmek istemediği, siyaseten de doğrusunu yaptığından şüphe etmediği bir parti yoksa, miting alan yer almıyor. Siz otobüslerle taşıyorsunuz. O insanlar aralardan kaçıp gidiyorlar. Biz bunları da gördük. Yaşadık bu seçim sürecinde.  Bozulmazsa yani bu bahsettiğim hatalar dışında başka hatalar yapıp da bu son süreci çok kirletmezlerse Çanakkale kendi yakışan bir seçim geçirsin. Bir seçim süreci geçirsin o gün abi. Tertemiz bu işin içinden çıkalım. Alnımızın akıyla kim hak ediyorsa vatandaş kimi kabul ediyorsa görevini alsın. Çanakkale için çalışmaya başlasın” dedi.
 
Cuma Deren