Oyun hakkında
Kahramanlarımız, Cız Bız ve Bız Bız; küçük bir kovanda yaşayan oldukça neşeli, yaramaz ve şakacı sevimli arılardır. Günlerini kovan dışında oyunlar oynayıp şarkılar söyleyip bal toplayarak geçirirler. Birbirinden güzel ve hoş kokulu çiçeklere uçar bal toplarlar. Fakat gün geçtikçe bu onlara sıkıcı gelmeye başlar. Kovanın yakınlarında dolaşıp durmaktan sıkılırlar. Kovandan daha uzak yerlerde neler olduğunu merak ederler. Fakat büyüklerinden duydukları hikayelerden oralarda pek çok tehlike olduğunu bildiklerinden uzaklaşmaya cesaret edemezler.
 
Ancak günlerden bir gün Arı Maya Cız Bız’la Bız Bız’ın yanına gelir ve kraliçe arının çok hasta olduğunu, iyileşebilmesi için onların yardımına ihtiyacı olduğunu söyler. Kraliçenin iyileşebilmesi için çok uzaklardaki Cıngıllı ormanına gidip çin çin çiçeklerinin tozlarından getirmeleri gerekmektedir. Bu önemli görevi yerine getirmek için iki arkadaş hemen yola çıkarlar. Bu sayede  çok merak ettikleri kovanın uzaklarındaki dünyayı keşfedeceklerdir. Bu onları çok heyecanlandırır. Yola çıktıktan kısa bir süre sonra bir ağustos böceğiyle karınca karşılarına çıkar. Onlara yerine getirmek zorunda oldukları görevlerinden söz edip yardım isterler.
 
Bu eğlenceli maceranın yazarı Reha Bilgen aynı zamanda oyunu yönetecek. Müzik- koreografi: Zehra Belevi, dekor-afiş tasarım: Hatice Bala Bilgen ve oyuncular: Dilek  Ünal, Sema Kahriman, Özden Dindar, Aydın Sezgin, Ali Erdinç.
 


Kaynak: Haber Merkezi