MAKAS, MİLLİ İRADEYİ KATLEDENLERE HAYKIRDI; 'DEMOKRASİ DÜŞMANI, ŞER ODAKLARI…'

Türk demokrasi tarihine düşürülen kara lekenin yıl dönümünde, çarpıcı sözlerle sesini yükselten isim, AK Parti İl başkanı Naim Makas oldu.

274 0
MAKAS, MİLLİ İRADEYİ KATLEDENLERE HAYKIRDI; 'DEMOKRASİ DÜŞMANI, ŞER ODAKLARI…'

27 Mayıs 1960’ da, Demokrasimize ve sarsılmaz irademize düşman olan şer odaklarının gerçekleştirdiği ihtilalin hiçbir zaman unutulmayacağının altını çizen iktidar kurmayı Makas;
 
“Müreffeh bir Türkiye için serden geçen Adnan Menderes, Çanakkale Milletvekili Fatin Rüştü Zorlu,  Hasan Polatkan ve tüm demokrasi şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.” dedi.
AK Parti il Başkanı Makas; “Vesayet, hüküm sürdüğü her dönemde haksız ve hukuksuz olarak masum insanların kanına girmiş, vatansever milletin evlatlarını postallarıyla ezmiştir.
Türkiye birçok kez darbelere maruz kalmıştır.
Bu darbeler milletimizin bünyesindeki demokrasi, ekonomi, insan hakları, sivil ve sosyal hayat unsurlarına zarar vermiştir.”  hatırlatması yaptı.

--------------------------------------
60 Darbesinin Yıl Dönümünde,
Milli İradeyi Katledenlere Seslendi;,
 
“Anadolu Feraseti Karşısında Zavallı Kaldınız”
---------------------------------------

Türk Demokrasi tarihine düşürülen kara lekelerden birinin, 60 Darbesinin 62 yılında, Vesayetin sürdüğü hükme veryansın edildi. İktidar kurmayı ,AK Parti İl başkanı Naim Makas, ; “Vesayet, hüküm sürdüğü her dönemde haksız ve hukuksuz olarak masum insanların kanına girmiş, vatansever milletin evlatlarını postallarıyla ezmiştir.
Türkiye birçok kez darbelere maruz kalmıştır.
Bu darbeler milletimizin bünyesindeki demokrasi, ekonomi, insan hakları, sivil ve sosyal hayat unsurlarına zarar vermiştir.”  hatırlatması yaptı.
 
Makas; “Demokrasimize ve sarsılmaz irademize düşman olan şer odaklarını hiçbir zaman unutmayacağız! 27 Mayıs 1960’ da, Milli irade katledildi” dedi.
 
DEMOKRASİ ŞEHİTLERİNİ RAHMETLE ANIYORUZ..
 
Aralarında dönemin başbakanı Adnan Menderes, Çanakkale Milletvekili Fatih Rüştü Zorlu’nun da bulunduğu demokrasi şehitlerini bugün rahmetle andıklarını belirten AK Parti il başkanı Makas;
“Müreffeh bir Türkiye için serden geçen Adnan Menderes, Çanakkale Milletvekili Fatin Rüştü Zorlu,  Hasan Polatkan ve tüm demokrasi şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.” İfadesini kullandı.
 
Türk demokrasi tarihine düşürülen kara lekenin, Milli iradenin katledildiği 60 Darbesinin yıl dönümünde konuşan Makas;
 
“Aziz Milletimiz, medeniyet tarihi boyunca türlü fedakarlıklarla devlet olarak kalmak uğruna birçok bedel ödemiştir. Bağımsızlığı uğruna her şartta mücadele eden Milletimiz, hukukun ve demokrasinin vesayet altına alındığı birçok dönemden geçmiş ve bu günlere gelmiştir. Vesayet, hüküm sürdüğü her dönemde haksız ve hukuksuz olarak masum insanların kanına girmiş, vatansever milletin evlatlarını postallarıyla ezmiştir.
Türkiye birçok kez darbelere maruz kalmıştır. Bu darbeler milletimizin bünyesindeki demokrasi, ekonomi, insan hakları, sivil ve sosyal hayat unsurlarına zarar vermiştir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde, hukukun askıya alındığı, toplumsal ve siyasal düzene ilk darbe; 27 Mayıs 1960’ta, Başbakan Adnan Menderes ile yol arkadaşlarının tutuklanması ve idam edilmesiyle gerçekleştirilmiştir.” hatırlatması yaptı.
 
Kurmayları ile birlikte, İskele meydanında basın açıklaması yapan AK Parti İl Başkanı Makas;
 27 Mayıs Darbesinin, milli irade ile arasına perde çekenlerin,  demokrasiye, vicdanlara, hukuka ve insanlığa yönelik ihaneti olarak hafızalara kazındığını belirtti.
 
Makas şöyle devam etti; “1950 yılında dönemin tek parti hegemonyasını geride bırakarak milli iradenin teveccühü ile iktidara gelen Adnan Menderes ve yol arkadaşları, kısa zamanda ortaya koydukları yatırımlar ve hayata geçirdikleri projeler ile Türkiye’yi bir adım ileri taşımışlardır.
 
DREMOKRASİ ŞEHİDİ MENDERES, TÜRKÇE EZAN UYGULAMASINI RAFA KALDIRANDI
Milletimizin milli ve manevi değerlerini Anadolu coğrafyasından silmeye çalışan CHP iktidarının antidemokratik uygulamalarını rafa kaldıran merhum Menderes, milletimizin bağrında büyük bir yara olan, tek parti rejiminin en büyük ayıplarından Türkçe Ezanı uygulamasını kaldırarak Anadolu’nun Ezan-ı Muhammedi’ye olan özlemini gidermiştir. Ülkenin ve milletin yararına olan gidişatın önünü tıkamak isteyen vesayetçi odaklar çeşitli yalan ve iftiralar ile 1960 yılında, vesayetin namlusunu Çankaya Köşkü’ne çevirmişlerdir.
 
MİLLİ İRADEYE SAVAŞ AÇAN O ZİHNİYET…
Millet iradesine savaş açan, milli ve manevi değerleri yok etmeye çalışan zihniyet, demokratik yollarla seçilen yönetime antidemokratik yöntemlerle el koyarak seçilmiş yöneticileri tutuklamış, tiyatrovari yargılamalar ile masum insanları hukuk dışı şekilde darağacına göndermiştir.
 
İdam edilenler yalnızca Başbakan, Bakan, Milletin Vekilleri değil bilakis demokrasi ve milli iradeye olan inançlarıyla Türk Milleti olmuştur.
 
15 TEMMUZ’ da yine  VESAYET..
Üzerinden yıllar geçse de vesayetçi odaklar varlığını devam ettirerek en son 15 Temmuz’da da benzer bir senaryoyu devreye sokmaya çalışmışlardır. Ancak Milletimiz darbeler ve darbeciler karşısında liderimiz Recep Tayyip ERDOĞAN’ın kararlı duruşuyla bu kez millet iradesi üzerinde tahakküm kurmak isteyenlerin oyunlarını bozmuştur. Millete ve hizmete sevdalı kadrolar ile Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye, 15 Temmuz’da demokrasi düşmanlarına en büyük dersi vermiştir. Adnan Menderes ve yol arkadaşlarının aziz hatıralarının yaşatılması amacı ile milletin evlatlarının yargılanarak idam edildiği Yassı Ada, ismi değiştirilerek “Demokrasi ve Özgürlükler Adası” olmuş, darbeci, vesayetçi odaklar ise tozlu raflara gömülerek tarih olmuşlardır. Adnan Menderes ve yol arkadaşlarının aziz hatıraları burada yaşatılmaya devam edecektir.

Bu vesile ile; 27 Mayısların, 12 Eylüllerin, 28 Şubatların, 15 Temmuzların Anadolu feraseti karşısında zavallı kalacağını, bu ülkede darbeler döneminin artık kapandığını, her türlü vesayete karşı var olan mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğimizi belirtiyor; demokratik ve müreffeh bir Türkiye’de yaşayabilmemiz için serden geçen Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan başta olmak üzere tüm demokrasi şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Demokrasimize ve irademize düşman olan şer odaklarını hiçbir zaman unutmayacağız.”

Burcu Erdal


Etiketler; #naim makas
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.