Babacan’dan Merkez Sağ Seçmenine Çağrı ‘Yuvaya Dönün’

Demokrat Partinin Kuruluş Yıldönümü dolayısı ile bir basın açıklaması yapan Çanakkale Demokrat Parti İl Başkanı Nail Babacan, partisinin yeni yaşını kutlarken, merkez sağ seçmenine de ‘Eve Dönün’ çağrısı yaptı.  

477 0
Babacan’dan Merkez Sağ Seçmenine Çağrı ‘Yuvaya Dönün’

Demokrat Partinin Kuruluş Yıldönümü dolayısı ile bir basın açıklaması yapan Çanakkale Demokrat Parti İl Başkanı Nail Babacan, partisinin yeni yaşını kutlarken, merkez sağ seçmenine de ‘Eve Dönün’ çağrısı yaptı.  Nail Babacan yaptığı açıklamada “Demokrat Partiye yuvanıza dönünüz. Huzur ve Refah , güven, adalet, Demokrat Parti çatısı altındadır” dedi.
 
Türkiye Cumhuriyetinin çok partili hayata geçtiği süreçten bu yana siyasi hayatta var olan Demokrat Parti ilk olarak 1946 yılında  siyasi hayata başlayarak Türk siyasetine önemli isimler kazandırdı. 1983’te Anavatan Partisi, 1983’te de Doğru Yol Partisi ile bütünleşen Demokrat Parti, gelinen bu günlerde Türk Siyasetine Süleyman Demirel başta olmak üzere pek çok önemli şahsiyet kazandırdı.  Ülke Yönetiminde söz sahibi olduğu zamanlarda  milletin varlığı, birliği ve refahı için  önemli çalışmalara imza atan Demokrat Parti, dün ise yeni yaşına girdi.  Demokrat Partinin Kuruluş Yıldönümü dolayısı ile Demokrat Parti Çanakkale İl Başkanı Nail Babacan da  bir açıklama yaptı. Babacan yaptığı açıklamasında “Demokrat Parti, Atatürk'ün belirlediği Türk Milliyetçiliğinden Milli ve Manevi değerlerden ilham alarak bütün faaliyetlerinde Her Türlü dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce ve inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle Vatandaşlar arasında ayrım gözetmez. Vatanın ve Milletin bölünmez bütünlüğü ile temel hak ve özgürlükleri dokunulmaz kabul eder. Devlet Yönetiminde, Şeffaflığı, Liyakati, Bilgiyi Esas alır. Hukukun üstünlüğünü temel şart kabul eder.
Adalet ve Eşitlik ilkelerini uygular. Bunu ahlaki değer olarak görür” dedi.
 
Umut Demokrat Parti ve Millet İttifakıdır
 
Demokrat Parti İl Başkanı Nail Babacan Ülkede yaşanan sistem ve ekonomi sorunlarına da değinerek “Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devletini Yöneten AKP iktidarına, Adalette, Eğitim'de, Ekonomi 'de hiç yoklar. Millet açlığa doğru sürüklenmektedir. Başkanlık sistemi gelince Devlet uçacaktı. Tam tersi oldu yere çakıldı. Bu enkazı, bu çöküntüyü kaldıracak, Her şeyin kapkaranlığa büründüğü şu günlerde umuda ihtiyacımız vardır. O umut Demokrat Partidir ve Millet ittifakıdır” dedi.
 
DYP, ANAP’a Çağrı ‘Yuvanıza Dönün’
 
Merkez Sağ Seçmenine çağrıda bulunan Demokrat Parti İl Başkan Nail Babacan “Genç Genel Başkanı Gültekin Uysal  ve liyakatli kadrosu ile Türkiye Cumhuriyeti  Devletini yönetmeye hazırdır. Buradan çağrı yapıyorum. Merkez sağ seçmeni ( DYP + ANAP) yuvanıza dönünüz Devletin ve Milletin Merkez sağ yönetime ihtiyacı vardır. Demokrat Parti sizleri beklemektedir. Çünkü Merkez Sağ, Cumhuriyetle - Demokrasi - Atatürk'le kavgalı değildir. Bu üç unsur devletimizin Temel değeridir. Demokrat Parti'de kural Hizmet yarışıdır. AKP iktidarı Türkiye'yi yönetemiyor. Ülkemizi ve Vatandaşlarımızı felaketler beklemektedir. Üniteler yapı tehdit altındadır. Topraklar yabancılara satılmaktadır. AKP  Demokrasiyi Boğmaya çalışmaktadır. Merkez sağ seçmeni Demokrat Parti'ye destek vererek Demokrasiye sahip çıkacak ve AKP'ye boğdurmayacaktır. Demokrat Partiye yuvanıza dönünüz. Huzur ve Refah , güven, adalet, Demokrat Parti çatısı altındadır. ” dedi.
 
Atatürk’ün Kıymetini Ne Zaman Anlayacaksınız
 
Nail Babacan “ Kutsal şehir, Şehitler diyarı Çanakkale'mizde siyaset son günlerde Çanakkale'mizdeki can sıkıcı olaya değinmeden geçemeyeceğim. Abdurrahman Uzun diye, kendini bilmez bir gazeteciyi AKP yönetimi ve AKP Milletvekili  Jülide İskenderoğlu şehrimize davet ediyorlar. Bu kişi -Biga ve Çan ilçelerimizde yaptığı konulmalarda, Devletimizin Kurucusu  Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret etmiştir. Hiçbir devlette kurucusuna hakaret etmezler. Çanakkale gibi sakin ve huzur içinde yaşayan şehrimize onu davet eden AKP yöneticilerini ve AKP milletvekili Jülide İskenderoğlu'nu kınıyorum.  Atatürk'ün kıymeti ne zaman anlaşılır. Vatan Toplarını kaybeder, esarete düşerseniz anlarsınız. şimdi anlayamıyorsunuz.
 
Şerife Erdem
 
 
 
 


Etiketler; #Demokrat Parti
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.