CHP Bayramiç İlçe  Başkanı Emin Fidan,  yönetim kurulu ile birlikte görevlerinden istifa ettiklerini sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım ile duyurdu. 
Fidan, istifa nedenini, 2022 yılının başlarında yapılması gereken  parti kongresinin,  genel seçimler sonrasına bırakılması nedeni ile başkanlık süresinin belirsiz olarak uzaması ve şahsi  işlerinin yoğunluğu olarak açıkladı. 

"YOLUM ATATÜRK YOLU PARTİ CHP'DİR"
Fidan, açıklamasının tamamında şu ifadelere yer verdi: "Kamuoyuna saygı ile duyrulur;
8 Ocak 2020 tarihinde yapılan olağan ilçe kongresinde Cumhuriyet Halk Partisi Bayramiç İlçe Başkanlığına seçildim. Daha önce parti organlarında aktif görev almamama rağmen Cumhuriyet Halk Partisi delegeleri beni talip olduğum bu onurlu göreve layık gördüler ve görevi bana verdiler. Onlara buradan tekrar teşekkür ediyorum. Bu süreçte bana verilen bu onuru elimden gelen en üst çabayı göstererek layıkıyla taşımaya çalıştım. Bu süreçte hatalarım da olmuş olabilir, ancak varsa da iyi niyetim ve mücadele azmim dışında hiçbir art niyetli hareketim olmamıştır. 
23 Eylül 2021 tarihi itibari ile Cumhuriyet Halk Partisi Bayramiç ilçe Başkanlığından istifa ediyorum. İstifa kararımın temelinde yatan, olağan kongre takviminin iki yıl olmasına ve normal koşullarda 2022 yılbaşından sonra yapılacak olan kongrenin genel seçimler sonrasına bırakılacak olmasıdır. Bu nedenle normalde dört ay sonra sona erecek görevim belirsiz bir süre için uzamaktadır. Şahsi işlerimin yoğunluğu ve görevimi layıkıyla yapmak için harcadığım efor ve zaman nedeniyle ilçe başkanlığı görevimi belirsiz süre için sürdürebilmem mümkün değildir. Bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti tarihinin En önemli seçimi olarak gördüğüm genel seçimler öncesi partinin yoluna şimdiden yeni bir başkan ile devam etmesi ve bu büyük mücadeleye hazırlanması gerektiğini düşünüyorum. Bu süreçte yönetim kurulumda istifa ederek yeni ilçe başkanı ile birlikte yeni bir yönetim kurulu kurulması kararı almıştır. Siyaset yaptığım dönemde bu görevi büyük bir keyifle mutlulukla yaptım ve aktif siyaset içinde yer almaya ve partime hizmete devam edeceğim. 
Bundan sonra da her daim seçilen ilçe başkanlarımın emrinde olacağım. Bu süreçte başta ailem olmak üzere, beraber mücadele ettiğim ve desteklerini esirgemeyen Yönetim Kurulu Üyelerime, Kadın Kollarıma, Gençlik Kollarıma, Belediye Başkanıma, Belediye Meclis Üyelerime, İl Genel Meclis Üyelerime ve tüm partililerime ve Bayramiç halkına teşekkür ediyorum. 
Yolum Atatürk yolu, partim Cumhuriyet Halk Partisi, davam tam bağımsız Türkiye’dir. 
Saygılarımla.."