57. Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında  "Yılın En İyi Okuru" ödülü ile "Okul Öncesi ve Çocuk" dallarında dereceye giren okuyucular ödüllerini Vali İlhami Aktaş’tan aldılar.  
 
Bu yıl, "Çağları Aşan Söz" sloganıyla kutlanan 57. Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında  "Yılın En İyi Okuru " ödülü ile "Okul Öncesi ve Çocuk" dallarında ödül almaya hak kazanan okuyucular için Mehmet Akif Ersoy İl Halk Kütüphanesi’nde ödül töreni düzenlendi.
 
Törene; İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Mehmet Akif Ersoy İl Halk Kütüphanesi Müdür Vekili Alper Yancar, dereceye giren okuyucular ve aileleri katıldı. 120 adet kitap okuyan Ezgi Tunç (6 yaş) ve 115 adet kitap okuyan Ozan Tunç 2020 yılının en çok kitap okuyan okuyucuları seçilirken, Muhammet Emin Avcı (6 yaş) 54 adet kitap ve Ceylin Minel Çolak 73 adet kitap ile bu yılın en çok okuyan okuyucuları seçildiler.
 
Ödül töreninde 57. Kütüphaneler Haftasını kutlayan Vali İlhami Aktaş, okuyucuları tebrik edip ödüllerini vererek başarılarının devamını diledi.
 


Kaynak: Haber Merkezi