Vali İlhami Aktaş, çalışmaları yerinde incelemek ve bilgi almak amacıyla ilçe ziyaretlerine devam ederken bugünkü programı kapsamında ilk olarak Bayramiç Kaymakamlığı’nı ziyaret etti.
 
Bayramiç Kaymakamı Sercan Gökdemir tarafından karşılanan Vali İlhami Aktaş, kaymakamlık tarafından yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Yapılan bilgilendirmenin ardından kaymakamlık hizmet birimlerini inceleyerek kaymakamlık personeline çalışmalarında başarılar diledi.
 
Bayramiç Kaymakamlığı inceleme ziyaretinin ardından Bayramiç Orman İşletme Müdürlüğü’ne geçen Vali İlhami Aktaş, Orman İşletme Müdürü Zafer Özbek ile bir süre görüşerek sohbet etti.Vali İlhami Aktaş, kurumun hizmet binasında incelemelerde bulunarak ilçedeki ormanlık alanların durumu, ekosistem hizmetleri, personel durumu, orman yangınlarıyla mücadele kapasitesi, ağaçlandırma çalışmaları, yanan orman alanların ağaçlandırılması, sivil toplum kuruluşlarıyla yapılan fidan dikimlerine yönelik çalışmalar, kurumun yatırımları ile planlanan ve devam eden projeler hakkında Orman İşletme Müdürü Zafer Özbek’ten bilgi aldı.
 
Ardından Bayramiç Muhtarlar Derneğini ziyaret eden Vali İlhami Aktaş, Dernek Başkanı İbrahim Bingül ve dernek üyeleriyle bir araya gelerek bir süre görüştü. Muhtarlar Derneği Başkanı İbrahim Bingül, derneğin çalışmaları ve faaliyetleri hakkında Vali İlhami Aktaş’a bilgi vererek desteklerinden dolayı teşekkür etti. Bayramiç Muhtarlar Derneği ziyaretlerinin akabinde Bayramiç Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığını ziyaret eden Vali İlhami Aktaş, Oda Başkanı Yusuf Özkan ve üyelerle bir süre görüşerek sohbet etti. Vali İlhami Aktaş, Bayramiç Şoförler ve Otomobilciler Odasının çalışmaları hakkında bilgi alıp oda başkanına ve üyelerine çalışmalarında başarılar diledi. Vali İlhami Aktaş Bayramiç ilçesi ziyaretleri sırasında kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra ortak kullanım alanlarından olan Bayramiç pazar yerinde alınması gereken Koronavirüs tedbirlerini yerinde denetledi.
 
Vali İlhami Aktaş, pazar yerinde Koronavirüs ile mücadele kapsamında belirlenen kurallara uyulup uyulmadığı ve uygulanan Koronavirüs tedbirleri hakkında Bayramiç Kaymakamı Sercan Gökdemir’den bilgi aldı. Yapılan bilgilendirmenin ardından Vali İlhami Aktaş, pazar esnafıyla bir süre görüşüp sohbet ederek bereketli kazançlar temennisinde bulundu. Vali İlhami Aktaş, Bayramiç ilçesi ziyaret programı kapsamında Mehmet Akif Ersoy Müze Evini ziyaret etti. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un doğduğu ve çocukluk yıllarının geçtiği Mehmet Akif Ersoy Müze Evini gezen Vali İlhami Aktaş,  Mehmet Akif Ersoy Müze Evi hakkında yetkililerden bilgi aldı. Ardından Bayramiç Esnaf ve Sanatkârlar Odasını ziyaret eden Vali İlhami Aktaş, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İsmail Yıldırım ve oda üyeleriyle bir araya gelerek Esnaf ve Sanatkarlar Odasının çalışmaları hakkında bilgi alıp oda başkanına ve üyelerine çalışmalarında başarılar diledi. Akabinde Bayramiç Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifine ziyarette bulunan Vali İlhami Aktaş, kooperatif başkanı Süleyman Yüksel ile bir süre görüşerek sohbet etti.
 
Ziyarette Bayramiç Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Süleyman Yüksel, kooperatif çalışmalarıyla ilgili Vali İlhami Aktaş’a bilgi verdi. Bayramiç Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanlığı ziyaretlerinin ardından Bayramiç Belediyesini ziyaret ederek incelemelerde bulunan Vali İlhami Aktaş, Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun ile bir süre görüşerek sohbet etti. Ziyarette Vali İlhami Aktaş, Bayramiç Belediyesinin yürüttüğü çalışmalarla ilgili Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun’dan bilgi aldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, Vali İlhami Aktaş’a teşekkür etti.
 
Bayramiç Belediyesi ziyaretlerinin ardından Vali İlhami Aktaş, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde incelemelerde bulundu. İlçe Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Çobanoğlu ile bir süre görüşen Vali İlhami Aktaş, bölgenin orman alanları ve tarımı hakkında bilgi aldı.
 
Vali İlhami Aktaş, Bayramiç ilçesi ziyaretleri kapsamında Et ve Süt Üreticileri Birliklerini ziyaret etti.
 
Ziyarette Et Üreticileri Birlik Başkanı Mehmet Güner ve Süt Üreticileri Birlik Başkanı Mehmet Arslan ile bir süre görüşerek sohbet eden Vali İlhami Aktaş, Bayramiç ilçesinin et ve süt üretimi hakkında bilgi aldı. Vali İlhami Aktaş,  Et ve Süt Üreticileri Birlik Başkanlarına ve üreticilere çalışmalarında başarılar dileyerek bol ve bereketli kazançlar temennisinde bulundu. Et ve Süt Üreticileri Birlikleri ziyaretlerinin ardından AK Parti İlçe Başkanı Sadettin Arslan’ı ziyaret eden Vali İlhami Aktaş, AK Parti İlçe Başkanı Sadettin Arslan ile bir süre görüşerek sohbet etti.
 
AK Parti İlçe Başkanı Sadettin Arslan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Vali İlhami Aktaş, teşekkür etti. Vali İlhami Aktaş, Bayramiç ilçesinde faaliyet gösteren Hüsnüoğulları Helva işletmesini ziyaret etti. İşletme sahibi Ege Şenol ile bir süre görüşerek sohbet eden Vali İlhami Aktaş, çalışmalarında başarı ve bol kazanç dileklerinde bulundu. Hüsnüoğlulları Helva işletme sahibi Ege Şenol, Vali İlhami Aktaş’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti. Akabinde Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan ile bir araya gelen Vali İlhami Aktaş, Bayramiç’te tarımla ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi alarak başkan İsmail Pehlivan ve yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar dileyerek bol hasatlar ve bereketli kazançlar temennisinde bulundu. Bayramiç Ziraat Odası ziyaretlerinin ardından Bayramiç Adliyesine geçen Vali İlhami Aktaş, Bayramiç Cumhuriyet Savcısı Ali Ermiş ile bir süre görüşerek sohbet etti. Ziyarette Bayramiç Cumhuriyet Savcısı Ali Ermiş, adliyenin fiziki durumu ve işleyişi hakkında Vali İlhami Aktaş’a bilgi verdi.
 
Yapılan bilgilendirmenin ardından Bayramiç Adliyesinin hizmet birimlerinde incelemelerde bulunan Vali İlhami Aktaş, adliye personeline çalışmalarında başarılar dileyerek teşekkür etti. Vali İlhami Aktaş, Bayramiç ilçesi Camikebir mahallesinde vatandaş ve esnaflarla bir araya geldi. Camikebir Mahalle Muhtarı Nurettin Atmaca’nın da bulunduğu buluşmada Vali İlhami Aktaş, vatandaş ve esnafların sorun ve taleplerini dinledi. Ardından Bayramiç İlçe Özel İdare Müdürlüğünde incelemelerde bulunan Vali İlhami Aktaş, İlçe Özel İdare Müdürü Erdinç Okur’dan Özel İdarenin Bayramiç ilçesinde devam eden çalışmaları hakkında bilgi aldı.
 
Ardından Vali İlhami Aktaş, Sosyal Güvenlik Kurumunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Sosyal Güvenlik Kurum Müdürü Bayram Yürekli tarafından karşılanan Vali İlhami Aktaş, Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlüğünce yürütülen iş ve işlemler ile kurumun faaliyet ve çalışmalarıyla ilgili Sosyal Güvenlik Kurum Müdürü Bayram Yürekli’den brifing aldı. Yapılan bilgilendirmenin ardından kurum hizmet binasında incelemelerde bulunan Vali İlhami Aktaş, hizmet birimlerini gezerek personele çalışmalarında başarılar diledi. Vali İlhami Aktaş, Sosyal Güvenlik Kurumu ziyaretinin ardından 1357 - 1365 yılları arasında yapıldığı kabul edilen Bayramiç’in ilk camisi olma özelliğini taşıyan Hacı Baliğ Camiini (Tepe Camii) ziyaret ederek Bayramiç Kaymakamı Sercan Gökdemir’den camii hakkında bilgi aldı.
 
Akabinde Vali İlhami Aktaş, Bayramiç İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Vali İlhami Aktaş, İlçe Emniyet Müdür V. Komiser Yardımcısı Murat Çelik ile bir süre görüşerek yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. İlçe Emniyet Müdürlüğünden Bayramiç İlçe Jandarma Komutanlığı’na geçen Vali İlhami AKTAŞ, burada incelemelerde bulundu. Vali İlhami Aktaş, İlçe Jandarma Komutanı J. Asb. Kd. Bçvş. Salih Albayrak ile bir süre görüşerek sohbet edip yapılan çalışmalar ve faaliyetlerle ilgili bilgi aldı. Bayramiç Devlet Hastanesine geçerek incelemelerde bulunan Vali İlhami Aktaş, Bayramiç Devlet Hastanesi Başhekimi Turgut Özkan’dan kurumun işlevleri hakkında bilgi aldı. Vali İlhami Aktaş, Bayramiç Devlet Hastanesi’nde tedavi gören hastaları ziyaret edip acil şifalar temennisinde bulunarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Ardından Bayramiç İlçe Sağlık Müdürlüğünü ziyaret ederek incelemelerde bulunan Vali İlhami Aktaş’a İlçe Sağlık Müdürü İbrahim Erden tarafından yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verildi.
 
Vali İlhami Aktaş, Koronavirüs salgını ile mücadelede büyük bir özveriyle çalışan tüm sağlık personeline çalışmalarında başarılar diledi. Yapılan Bayramiç İlçe Sağlık Müdürlüğü ziyaretinin ardından Vali İlhami Aktaş, Bayramiç İlçe Müftülüğü’nü ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Vali İlhami Aktaş, İlçe Müftüsü Ertuğrul Akın ile bir süre görüşerek İlçe Müftülüğünün çalışmaları hakkında bilgi aldı. Yapılan bilgilendirmenin ardından kurum hizmet binasında incelemelerde bulunan Vali İlhami Aktaş, hizmet birimlerini gezerek personele çalışmalarında başarılar diledi. Vali İlhami Aktaş, Bayramiç ilçesinde yapımı devam eden İmam Hatip Lisesi Öğrenci Yurdu inşaatını yerinde inceledi. İnşaat sahasında bulunan teknik ekibinin Vali İlhami Aktaş’a verdiği bilgiler çerçevesinde yurt kapasitesi 50 kız – 50 erkek toplam 100 öğrenci, 300 kişilik modern konferans salonu ve spor salonu bulunacağını bilgisi verildi.
 
Bayramiç ilçesinde bulunan peynir ve bal üreticilerini de ziyaret eden Aktaş, üreticilerin talep ve sorunlarını dinledi. Vali İlhami Aktaş, üretim tesislerini gezmesinin ardından, “Hem Bayramiç ilçemize hem de ülkemize hizmet eden bütün üreticilerimizin her zaman yanındayız” ifadelerini kullandı. Bayramiçlilr Vali Aktaş’ı aralarında görmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiler.


Kaynak: Haber Merkezi