Havalimanı güvenlik programının uygulanması, havalimanında bulunan havacılık işletmeleri ve diğer paydaşlar ile koordinasyonun sağlanması ile Mülki İdare Amirliğinin görevlerinin yürütülmesinde yardımcı olmak amacıyla oluşturulan Havalimanı Güvenlik Komisyonu Toplantısı Vali İlhami Aktaş başkanlığında gerçekleştirildi.

Çanakkale Havalimanı toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Lapseki Kaymakamı Fatih Çelikkaya, Çanakkale Havalimanı Müdürü Turan Ayanlar, Deniz Hava Üs Komutanı Albay Atalay Kafkas, Havalimanı Emniyet Şube Müdürü Kemal Benan, Gümrük Müdürü Zeynel Kahraman, Gümrük Muhafaza Kaçakçılık İstihbarat Bölge Temsilcisi Erkut Kara, THY Temsilcisi Barış Denat ve Çelebi Temsilcisi Sibel Yolalmaz katıldı.

Çanakkale Havalimanı’nın güvenliği ile ilgili konuların görüşüldüğü toplantıda; Vali İlhami Aktaş, öncelikle vatandaşların Koronavirüs salgınından etkilenmemesi amacıyla Koronavirüs salgınına karşı alınan ve alınacak olan tedbirler, havalimanında güvenlik konusunda uygulanan tedbirler ve diğer ihtiyaçlar konusunda yetkililerden bilgi alarak, kurumlar arası iş birliği ve koordinasyonunun sağlanarak, havalimanındaki tüm personelin görevini dikkatli ve titiz bir şekilde yürütmesi talimatını verdi. Toplantı, kurumlar arasında bilgi alışverişi yapılmasıyla sona erdi. Toplantı sonrasında Vali İlhami Aktaş, Havalimanı hizmet birimlerinin gezerek yetkililerden bilgi aldı.


Kaynak: Haber Merkezi