Yazarlar
İbrahim Koç
İbrahim Koç28.1.2018 11:14:45
FIRSAT
  Bugünlerde demiryolu konusu yeniden alevlenmeye başladı. Daha önce bu konuda boğaz köprüsünün yapımına nereden başlanacak tartışmalarının yaşandığı bir süreçte cılızda olsa kıvılcımı atılmıştı.
Beyza Kolsuzoğlu
Beyza Kolsuzoğlu2.4.2018 09:37:28
İRAN SANATI
İran Yaylası'nda insan varlığına ilişkin bilgiler günümüzden yaklaşık 100 bin yıl öncesine kadar uzanır. Bu yörede bulunan en eski kalıntılar ise İÖ 6000 yıllarına tarihlenmektedir.
Duygu DOĞAN
Duygu DOĞAN24.12.2017 10:00:03
Yağmur
Yağmurun insan ve doğa üzerindeki etkisi ve önemini bilmeyen yoktur. Yağmur berekettir. Düştüğü yerlerde verimin, bereketin artmasını sağlar.
Şevval Eva Aynacı
Şevval Eva Aynacı 13.8.2018 12:30:02
?Bal, muz, zencefil Maskesi
Dün akşam denediğim ve cildime çok iyi gelen bir maskenin tarifini vermek isterim. Siz de yapın ve aradaki farkı görün!
Mehmet İhsan GENÇCAN
Mehmet İhsan GENÇCAN20.1.2018 12:22:51
Atatürk ve İzmir
( sol yanım Atatürk grubuna çok teşekkürler.) Kurtuluş sonrası İngiliz Donanması'nın İzmir Limanı'nda kalmayı sürdürmesi Gazi Mustafa Kemal Paşa'yı çok tedirgin etmekteydi.
Osman Yıldız
Osman Yıldız15.4.2018 07:36:25
KITLIK PAZARINDA VATAN
Pazar yüzü görmeden toprakta çürüyen limonlar; portakallar… Dalında asılı kalan harnuplar; sofralarda damak zevkini tatmayan zeytinler… Daha neler neler…
TAMER YENER
TAMER YENER10.12.2017 11:07:56
-EMPERYALİZM VE ÖLÜM UYKUSU-
Emperyalizm kelimesini her duyduğumda veya bir yerde okuduğumda benim aklıma ilk bir tür hastalık, rahatsızlık, yayılmacı bir virüs geliyor. Bana göre emperyalizm zaten güç ve para hastalığıdır.
Nadir Ufuk Yavuz
Nadir Ufuk Yavuz30.7.2018 10:24:23
KOMPRODOR BURJUVAZİ-SİYASET
PKK TERÖR ÖRGÜTÜ ÇOCUK KATİLİNİN YAKALANMASI 2000-2001 ÜLKE EKONOMİK KRİZİ 11 EYLÜL 2001 İKİZ KULELERİN YIKILMASI USAME BİN LADİN
SEYRAN ÇEBİ
SEYRAN ÇEBİ29.5.2018 10:34:33
SAĞLIK BAKANLIĞI
Toplumun ve İnsanların sağlıklı yetişmesi sizin en önemli görevlerinizdir.
NAZIM ULAŞ
NAZIM ULAŞ30.4.2018 16:51:56
Padişaha Bile İmtiyaz Tanımayan Hukuk
Sultan Mehmed¸ Fatih Camii yapılırken iki mermer sütunu üçer arşın fazla kesip kısaltan Rum Mimarbaşı İpsilanti Efendi'nin ellerini kestirmişti. Mimar¸ Fatih'in aleyhine dava açtı.
Selma BAŞER TÜRK
Selma BAŞER TÜRK21.4.2018 02:40:11
İÇİMDEKİ CANAVAR
Elimde tabanca, hem koşuyor, hem de onu gözden yitirmemeye çalışıyorum. Dört kat merdiven çıkamayan ben, yaklaşık on dakikadır koşuyorum, ne nefesim kesildi, ne de böğrüme ağrı girdi.
Burcu Erdal
Burcu Erdal18.8.2018 09:12:31
KIYMIK BATAR GİBİ BATMAYA BAŞLIYOR BU KEŞKELER
İnsan büyüdükçe anlıyor, dükkanlarda aradığının başka şey olduğunu.
Mehmet UĞUR
Mehmet UĞUR12.8.2018 10:06:03
3 vardiya sistemi
24 saat kesintisiz iş yapan işyerlerinde, vardiya usulü çalışmanın uygulanması zorunludur.
Hayrettin Parlakyıldız
Hayrettin Parlakyıldız19.8.2018 08:05:22
   KURBAN, KURBANA; KURBANLIK SANA !..
Bayramları hep tatille özdeş kılan bir zihniyetin içinde kendinizi bulursanız, sizin de bayram sevinciniz tatille başlar, tatille biter;  bayram gider.. ?!  Bayram sevincini yaşamak ayrı, bayramı bayr
Erdem Sürek
Erdem Sürek19.8.2018 08:03:56
SÖYLEMEDİ DEMEYİN…!
Bahsedeceklerimi kim ciddiye alacak ve kim ‘Dur…!’ diyecek, bilemiyorum da, ben yine de söyleyeceğim; ‘Sinsi Katil…’
Gülay Cankaya
Gülay Cankaya12.3.2017 10:24:38
Trafik
Çanakkale kent merkezinde otopark sorunu artık tahammül edilemez boyutta. Liman şehir dışına çıkarılmadı.
Yıldız Pekmezci
Yıldız Pekmezci20.3.2018 09:26:55
HIZLI YAĞ YAKMA İÇİN EN ETKİLİ 3 STRATEJİ
Yağ yakmak fit bir vücuda sahip olmanın ilk kuralı. Egzersizlerine dahil edeceğin bu 3 altın stratejiyle yağ yakım hızını en üst seviyeye taşıyabilirsin.
Gündem Haberleri
Vali Orhan Tavlı'dan 'kırmızı düdük' uygulamasına destek
Vali Orhan Tavlı'dan 'kırmızı düdük' uygulamasına destek
ÇANAKKALE Valisi Orhan Tavlı, İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan 'Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük' projesi kapsamındaki uygulamaya katıldı. Tavlı, durdurulan araçlardaki çocuklara kırmızı düdük, tişört ve broşür dağıttı.
Parkinson hastası sahilden kayboldu, tarlada bulundu
Parkinson hastası sahilden kayboldu, tarlada bulundu
Gelibolu ilçesinde dün sahilde ailesinin yanından kaybolan parkinson hastası İsmail Ilgın (70), bugün bir tarlada bitkin halde bulundu.
VİDEO HABER
Yönetmen Murat Şeker: Çavuş'unu ye bağını sorma (VİDEO)
Yönetmen Murat Şeker: Çavuş'unu ye bağını sorma (VİDEO)
 Bozcaada ilçesinde, bağcılığın desteklenmesi için düzenlenen bağ bozumu turlarına katılan yönetmen Murat Şeker, klarnet eşliğinde topladığı çavuş üzümü için, ‘Çavuş'unu ye bağını sorma’ diyerek herkesi bağbozumu turuna davet etti. Bağ bozumu turlarına Feridun Düzağaç ve Ata Demirer de katılarak de
VİDEO HABER
Çanakkale’deki ot yangınında kaplumbağalar telef oldu (VİDEO)
Çanakkale’deki ot yangınında kaplumbağalar telef oldu (VİDEO)
ÇANAKKALE'de, eski hastane binasının çevresindeki otluk alanda çıkan ot yangını, yaklaşık 1,5 saatte söndürüldü. Yangında 3 kaplumbağa da telef oldu.
Vali Orhan Tavlı Kurban Bayramını kutladı, trafik konusunda uyardı
Vali Orhan Tavlı Kurban Bayramını kutladı, trafik konusunda uyardı
Vali Orhan Tavlı Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, Çanakkalelilerin bayramını kutlarken, çıkılan yollarda güvenlik içinde seyahat etmek için trafik kurallarına uymanın hayati önem taşıdığını vurguladı.
Prof. Dr. Haluk Özener: ''Marmara'daki deprem minimum 7.2 olacak''
Prof. Dr. Haluk Özener: ''Marmara'daki deprem minimum 7.2 olacak''
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, Marmara'daki depremin minimum 7.2 olacağını söylerken, olası Marmara depreminde farklı bölgelerde maksimum 2 ve 2,20 metre tsunami dalgası beklediklerini açıkladı.  
Siyaset Haberleri
“Bizlere çamur atarak seçim kazanamaz”
“Bizlere çamur atarak seçim kazanamaz”
CHP Eceabat İlçe Başkanı Muzaffer Övün Eceabat’a yapılacak olan yatırımların engellendiğine ilşkin çıkan haberler üzerine açıklama yaptı.
İskenderoğlu Gençlerle Buluştu
İskenderoğlu Gençlerle Buluştu
Çanakkale’nin gençlerine yönelik çalışmalar sürdüren AK Parti İl Gençlik Kolları ‘Benim Şehrim Çanakkale’ projesiyle gençlere ulaşıyor.
AK Parti Grup Başkanvekili Turan, “Türkiye Batarsa Okyanuslar Karışır”
AK Parti Grup Başkanvekili Turan, “Türkiye Batarsa Okyanuslar Karışır”
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Dünya üzerinde tek borçlu Türkiye’ymiş gibi hareket edenlerin herhalde dünyadan haberleri yok. Türkiye GSYH oranına göre birçok AB üyesi ülkelerinden daha iyi durumda”
“AK Parti, 80 milyona hitap eden bir parti olmuştur”
“AK Parti, 80 milyona hitap eden bir parti olmuştur”
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek, Ak Parti’nin kuruluşunun 17. Yılı olması sebebiyle mesaj yayınladı. Ölçek, yayınladığı mesajda, ” Ak Parti, hizmete sevdalı kadrolarıyla 17 yıldır girdiği her seçimden zaferle ayrılmış ve 80 milyona hitap eden bir parti olmuştur” ifadelerini kullandı.
AK Partili vekiller düğüne katıldı   
AK Partili vekiller düğüne katıldı   
Çanakkale’nin Biga ilçesinde, iş adamı ve  AK Parti Biga İlçe Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Elbi ve Hatice Elbi’nin oğlu Fevzi Elbi ile Zafer Aslan ve Fethiye Aslan’ın kızı Aysun Aslan‘ın düğün törenine AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ve...
Ak Partili Ölçek’ten CHP’li Güneşhan’a tepki!
Ak Partili Ölçek’ten CHP’li Güneşhan’a tepki!
CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan'ın AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan'ı hedef alan basın açıklamasına ilk tepki AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek'ten geldi.  
Ekonomi Haberleri
 “Türk ekonomisi bugün olduğundan çok daha önemli bir ekonomi olacak”
“Türk ekonomisi bugün olduğundan çok daha önemli bir ekonomi olacak”
Türkiye’de ve dünyanın bazı ülkelerinde yatırımları bulunan Kanadalı maden şirketi Alamos Gold’un Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su John McCluskey, Türkiye ekonomisindeki son gelişmeleri değerlendirdi.
Timur Ay Ekonominin Reçetesini Çıkardı
Timur Ay Ekonominin Reçetesini Çıkardı
Çanakkale Kuyumcular ve Sarraflar Derneği Başkanı Timur Ay, doların ve buna bağlı olarak altının hızlı bir şekilde artış göstermesi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Ülkede son günlerde engellenemeyen dolar artışının döviz üzerinden yapılan siyasi oyunlar olduğunu söyledi.
Sardalye Fiyatları Değişmedi
Sardalye Fiyatları Değişmedi
Çanakkalelilerin en çok tükettikleri balıkların başında gelen sardalyenin kilogram fiyatı bu hafta yine geçtiğimiz haftalarda olduğu gibi 15 liraydı.
Semizoğlu’ndan Kur Artışı Açıklaması
Semizoğlu’ndan Kur Artışı Açıklaması
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Başkanı Selçuk Semizoğlu, yaptığı açıklamada döviz kurlarında yaşanan artışı ülkemiz için bir tehdit gibi göstererek piyasalardaki huzursuzluk ve ekonomik savaş algısı yaratan yorumlara itibar etmediklerini söyledi.
Doğalgaz ve elektriğe büyük zam!
Doğalgaz ve elektriğe büyük zam!
Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun (EPDK) Resmi Gazete’de yayımlanan kararına göre, konutlarda kullanılan elektriğin kilovatsaati yüzde 9,57 artış ile 29,578 kuruş oldu.
Yabancı para toplam varlıkları arttı
Yabancı para toplam varlıkları arttı
Türkiye’deki bankacılık sektörü yabancı para toplam varlıkları 2017 yıl sonuna göre yüzde 0,3 artışla 295,3 milyar dolar, banka dışı sektör yabancı para toplam varlıkları yüzde 1,4 artışla 184,8 milyar dolar olarak gerçekleşti.
Spor Haberleri
Spor Yapıyoruz Futbol Turnuvası Tamamlandı
Spor Yapıyoruz Futbol Turnuvası Tamamlandı
Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Çanakkale Müftülüğü ’nün ortaklaşa düzenlediği 'Kur’an Kurslarında Spor Yapıyoruz futbol turnuvası oynanan final karşılaşması ile sona erdi.
İÇDAŞ’ın sörfçüleri Dünya Sıralaması’nda
İÇDAŞ’ın sörfçüleri Dünya Sıralaması’nda
İÇDAŞ Spor Kulübü’nün sörfçüleri Türk Milli Takımı forması ile katıldıkları Techno 293 Dünya Şampiyonası’nda sıralamaya girerek önemli bir başarıya imza attılar.
Müsabakayı Dostluk Kazandı
Müsabakayı Dostluk Kazandı
Ak Parti Çanakkale İl Gençlik Kolları Yönetimi ile 1915 Çanakkale Görme Engelliler Futsal Takımı, Çanakkale 18 Mart Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen dostluk maçında karşı karşıya geldiler.
Bigalı okçular Türkiye Şampiyonası'nda
Bigalı okçular Türkiye Şampiyonası'nda
Çanakkale’nin Biga ilçesini, İÇDAŞ Okçuluk Kulübü sporcuları, Türkiye Okçuluk Federasyonu tarafından 11-12 Ağustos tarihleri arasında yapılan 2018 Türkiye Okçuluk Şampiyonası Minikler Zafer Kupası'nda temsil etti.
Cumhuriyet Meydanı’nda Sokak Basketbolu Coşkusu
Cumhuriyet Meydanı’nda Sokak Basketbolu Coşkusu
Sokak basketbolu heyecanını yaşatmak için düzenlenen Red Bull Reing Türkiye Basketbol Federasyonu 3x3 Basketbol Turu’nun 11. Etabı Çanakkale ve İstanbul elemeleriyle devam etti.
Bayramiç’te Yaz Spor Okulları Sona Erdi
Bayramiç’te Yaz Spor Okulları Sona Erdi
Bayramiç Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği Yaz Spor Okulları geçtiğimiz gün Bayramiç Belediye Başkanı Saadettin Arslan’ın da katılımı ile gerçekleştirilen tören ile sona erdi.