SGK Haftası Kutlandı

Her yıl çeşitli etkinlikler ile kutlanan Sosyal Güvenlik Kurumu  Haftası bu yıl da kutlandı.

198
SGK Haftası Kutlandı


 
Üç farklı Sosyal Güvenlik Kurumunun tek çatı altında birleşerek Sosyal Güvenlik Kurumunun Kurulduğu 16 Mayıs 2006 tarihini içine alan hafta Sosyal Güvenlik Haftası olarak kutlanıyor. Türkiye’nin her yanında olduğu gibi Çanakkale’de de çeşitli etkinlikler ile kutlanıyor. Çanakkale Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından düzenlenen Çeleng Koyma Parogramı ile bailayan etkinlikler hafta boyunca devam edecek. Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen Çelenk Koyma programına SGK Çanakkale İl Müdürü Hilmi Ercan, Kurum Müdürleri ve personel katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından yapılan Çelenge koyma töreninde konuşan SGK Çanakkale İl Başkanı Hilmi Ercan bir konuşma gerçekleştirdi. Ercan “ Üç farklı Sosyal Güvenlik Kurumunun tek çatı altında birleşerek Sosyal Güvenlik Kurumunun Kurulduğu 16 Mayıs 2006 tarihini içine alan hafta Sosyal Güvenlik Haftası olarak idrak edilmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu genç, dinamik; yenilikçi ve insan odaklı anlayışla topluma kaliteli sosyal güvenlik hizmeti veren saygın, güçlü bir Kurumdur.
Sosyal Güvenlik reformunun yürürlüğe girilmesi ile vatandaşlarımıza sağlanan Sosyal Güvenlik Hizmetleri daha etkin, hızlı, kaliteli hale getirilmiştir. Dünyada eşi benzeri olmayan Genel Sağlık Sigortasıyla tüm vatandaşlarımız sağlık güvencesine kavuşturulmuştur. Kurumumuz hizmetleri ile ilgili TBMM de yapılan bazı güncel düzenlemelerle; Kurumumuzdan gelir ve aylık alanlara dini bayramlar öncesi ikramiye ödenmesi; İşverenlerimize sağlanan sigorta prim desteklerinin artırılması, Girişimci gençlere 4/b (BAĞ-KUR) prim desteği verilmesi sağlanmaktadır. Kurumumuz çağın gereklerine uygun bilişim alt yapısıyla vatandaşlarımızın memnuniyetini arttıran örnek bir kurumdur. Bundan sonrada inanıyoruz ki yediden yetmiş yediye her bireyi ilgilendiren sosyal güvenlik hizmetlerimizi daha da geliştirerek tüm paydaşlarımızla birlikte geleceğe taşıyacağız. Bu gün itibariyle başlattığımız sosyal güvenlik haftası boyunca vatandaşlarımıza vazgeçilmez hakları olan sosyal güvenlik konusunda önemli bilgilendirmeler yaparak, farkındalıklarını arttıracağız. Yapacağımız etkinliklerle Kurum olarak hizmet verirken vatandaşlarımızın her zaman yanında olduğumuzu bir kez daha yakından hissettireceğimize gönülden inanıyorum” dedi.
 
Şerife Erdem
 

 
 
 


Etiketler; #sgk
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.