Özel Sporculardan 'Koşabiliyorsan Koş' Şenliği

Çanakkale'de İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ortak olarak 'Koşabiliyorsan Koş, Engelleri Aş' sloganıyla özel sporcular için atletizm şenliğinin 1.'cisi yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

118
Özel Sporculardan 'Koşabiliyorsan Koş' Şenliği


 
 
Çanakkale'de İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ortak olarak 'Koşabiliyorsan Koş, Engelleri Aş' sloganıyla özel sporcular için atletizm şenliğinin 1.'cisi yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. İl genelindeki okullar bünseyinde 152 özel eğitim sınıfında 416, 65 okuldaki destek eğitim odalarında 310, özel eğitim okullarında 221 ve evde eğitim gören 7 öğrenci olmak üzere 954 özel öğrenciye eğitim hizmetinin sağlandığı Çanakkale'de, özel eğitim öğrencilerinin içinde yer alan özel sporcular farklı kategorilerde yarışmak için dün saat 11.00'da 18 Mart Stadyumunda yerlerini aldı. Programa İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, Gençlik Spor İl Müdür Vekili Sedat Bektaş, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan yaptı.
 
“Evlatlarımızın umutları, yarınları için çalışıyoruz”
 
Özkan konuşmasında özel eğitim öğrencilerine seslenerek şunları dile getirdi; “Hiçbir engelin hayatımızı doyasıya yaşamamıza mani olamayacağını, bizlere her an hatırlatan, engel tanımayan, sporcu öğrencilerimizin, başarı öykülerine bir sayfayı daha hep birlikte ekleyeceğimiz “Koşabiliyorken Koş, Engelleri Aş, Atletizm Şenliğimize” hoş geldiniz diyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Sevgili veliler; sporda, sanatta, edebiyatta, eğitimde hayatın her alanında tüm zorluklara rağmen verdiğiniz mücadele övgülerin en büyüğüne layıktır. Engelleri aşma yolunda sahip olduğunuz inanç ve mücadele azminizle hepimize örnek, elindekilerin değerini bilen kişiler olarak hayatlarımızı sürdürmede ilham kaynağımız olduğunuzu özellikle belirtmek ister ve bu karşılığı olmayan değerdeki hayat görüşü için teşekkürü bir borç bilirim. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Çanakkale’mizde evlatlarımıza gereken eğitim hizmetini verebilmek, sosyal hayatlarına olabilecek en aktif şekilde devam etmelerini sağlayabilmek için çalışmalarımızı titizlik ile yürütmekteyiz. İl genelinde okullarımız bünyesinde 152 özel eğitim sınıfında 416, 65 okulumuzdaki destek eğitim odalarında 310, Özel Eğitim Okullarında 221 ve evde eğitim gören 7 öğrencimiz olmak üzere toplamda 954 öğrencimize eğitim hizmeti veriyoruz. Hayatlarını daha da kolaylaştıracak projeler planlıyoruz. Bizler, sadece insanları değil dünyadaki tüm varlıkları Allah’ın bir lütfu olarak gören bir medeniyetin mensupları olarak, yaşama değer katmak için en güzel yatırım olan evlatlarımızın umutları, yarınları için çalışıyoruz. Sözlerime son verirken, milletçe engellilik konusu karşısında daha sorumlu, bilinçli ve duyarlı davranmak zorunda olduğumuzu bir kez daha hatırlatıyor, evlatlarımıza başarılar diliyor, sizlere saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.”
 
Dereceye Giren Öğrenciler Madalya İle Ödüllendirildi
 
Konuşmanın ardından özel sporcular tarafından tören geçişi gerçekleştirildi. Tören geçişinin ardından erkek ve kadınlarda farklı kategorilerde yarışlar düzenlendi. Bu yarışlarda dereceye giren öğrenciler madalya ile ödüllendirildi.
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.