Konuyla alakalı olarak Çanakkale Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “kentlilerimizi bölgenin doğal güzellikleri ile buluşturmanın yanı sıra, altın arama faaliyetleri ile başlayan ve oluşması muhtemel zararlar hakkında da bilgilendirmede bulunmak amacı ile Çanakkale Belediyesinin düzenlediği Kazdağları gezi programı için kayıtlar, 15 Haziran 2017 Perşembe günü başlayacak.
“Kazdağlarımıza Sahip Çıkmaya Gidiyoruz 7. Yıl” organizasyonu kapsamında gezilere katılacak kentlilerimiz, profesyonel rehber eşliğinde Kazdağlarında geçekleştirilen altın arama çalışmalarının olumsuzlukları ve Kazdağları mitolojisi, endemik türleri konusunda bilgilendirilecek.
Temmuz ayında Cumartesi ve Pazar günleri, Ağustos ayında ise Çarşamba, Cumartesi Pazar günleri düzenlenecek olan gezi programı kapsamında kentlilerimiz, 27 kişilik gruplar halinde Kazdağlarının eşsiz güzelliğini görme fırsatı bulacak.
1 Temmuz 2017 Cumartesi günü başlayacak olan gezi programı, 30 Ağustos 2017 Çarşamba günü sona erecek. Katılım için Çanakkale Belediyesi Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü İletişim Masalarına başvurarak ya da 444 17 17 nolu telefonu arayarak Çağrı Merkezimizden randevu alınabilmektedir” ifadelerine yer verildi.
 
İhsan Konuk
 


Kaynak: Haber Merkezi