Törende kep atan geleceğin şifa dağıtan elleri olacak öğrenciler coşku dolu anlar yaşadı.

 

ÇOMÜ İÇDAŞ Kongre Merkezinde gerçekleştirilen törene Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. Evren Karayel Gökkaya, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Dinçay Köksal, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muammer Karaayvaz, ÇOMÜ Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hasan Ali Kiraz, Çanakkale Belediye Başkan V. Öznur Benderlioğlu Doğangün ve Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Tören, müzik dinletisinin ardından 12. Dönem Birincisi Dr. Atakan Kutay Özdemir, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muammer Karaayvaz ve ardından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Evren Karayel Gökkaya’nın konuşmaları ile devam etti. Dönem birincisi Dr. Atakan Kutay Özdemir’ in mezuniyet kütüğüne plaket çakması ve dereceye giren öğrencilere hediye ve plaket takdiminin ardından mezun olan öğrencilere diplomaları takdim edildi. Tören Prof. Dr. Mehmet Yılmaz Akgün’ün Hekimlik andının okutulması ve kep atma seremonisi ile sona erdi.

Ardından Diş Hekimliği Fakültesi’nin mezuniyeti gerçekleştirildi. Mezuniyet törenine ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüsnü Levent Dalyancı, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, Çanakkale İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Tunalı, Çanakkale Diş Hekimleri Odası Başkanı Diş Hekimi Süleyman Sami Doğangün, akademik ve idari personel ile öğrenci velileri katıldı. Mezun öğrencilerin hazırlamış olduğu Mezuniyet Videosunun izlenmesinin ardından dönem birincisi Diş Hekimi Melis Altun ‘’ Bugün ilkokuldan beri hayalini kurduğum mesleğe ulaşmanın sevincini ve gururunu yaşıyorum. Çanakkale’ye gelmeden önce sadece diş hekimi olarak buradan ayrılacağımı düşünüyordum ancak Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi sayesinde mesleğimi, kim olduğumu buldum. Hayatımın şansını buldum.’’ ifadelerini kullanarak bu süreçte destekçileri olan tüm akademisyen hocalarına mezun arkadaşları adına teşekkür etti.ÇOMÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Tunalı ise konuşmasında ‘’ Diş Hekimliği okumak beş yıllık zor bir süreçtir ve bugün burada mezun olan arkadaşlarımız artık meslektaşlarımızdır. Kendilerini kutluyorum.’’ dedi.

Törende bu mutluluğu ve gururu paylaştığını ifade eden ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, fakülte imkanlarının öğrencilerin eğitim öğretimi adına geliştirildiğini, ileri teknoloji ürünlerin kullanımının yanı sıra tüm akademisyenlerin titizlikle bu süreci yürüttüğünü vurguladı. ‘’ Mezun öğrencilerimiz meslek hayatlarında etik değerlere bağlı, donanımlı, yenilikçi diş hekimleri olarak topluma hizmet edecekler ve bizlerin bu konuda inancı tamdır. Bundan sonraki hayatlarında kendilerine başarılar diliyorum. ‘’ diyerek tüm mezun öğrencileri kutladı.

Açılış konuşmalarının sona ermesiyle tören müzik dinletisi ile devam etti.  Ardından ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu ve fakülte dönem birincisi Melis Altun tarafından Mezuniyet Kütüğüne birincilik plakasının çakılmasından sonra birincilik, ikincilik ve üçüncülük dereceleri ile mezun olan öğrencilere diploma ve hediye takdim edildi. Mezuniyet töreni, Diş Hekimliği andının okunması, kep atma ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

 

Haber Merkezi