Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan Alman Vatandaş sağlığına kavuşarak taburcu oldu. Karl-Heinz Hermann Schomaker, yazdığı mektupla kendisine yakından ilgilenen  hastane ekibi ve sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

Turist olarak Çanakkale’ye  gelen Almanya vatandaşı 82 yaşındaki Karl-Heinz Hermann Schomaker, 5 mayısta gezi esnasında park halindeki tur otobüsünün merdivenlerinden   arka üstü düşerek ciddi bir kafa travması geçirdi.  Ambulans ile Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Acil Servisine getirilen Alman hastaya  İlk müdahaleyi Acil Tıp Uzmanı Dr. Miraç Duruk tarafından yapıldı. Yapılan muayene ve tetkikler neticesinde Beyin Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Cengiz Kara tarafından beyin kanaması saptandı.  Hasta Yoğun Bakım Ünitesine  yatırılarak tedavi altına alındı. Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Ferhan Demirer Aydemir ve Yoğun Bakım ekibi tarafından takip ve tedavisi yapıldı. Yapılan tedavi süreci ile ilgili bilgiler veren    Beyin Cerrahi Uzmanı  Op. Dr. Cengiz Kara “ Hastanın ameliyatına gerek olmadığı kanaatine vararak tedavi sürecini buna göre planladık. Şuurunun koma seviyesinden, tümüyle bilinci açık seviyeye gelmesi hastanın eşini ve hasta ile ilgilenen tüm ekibi sevindirdi. Yoğun bakım ve beyin cerrahisi servisinde takip ve tedavisi yapılan hastamız 16 Mayıs 2024 tarihinde şifa ile taburcu edilerek ülkesine döndü” dedi.

Almanya'nın Osnabrück kentinden Çanakkale’ye  turist olarak gelen  Schomaker,  yakın ilgi ve  alaka ile ilgili  Kendileriyle yapılan görüşmede ve servis defterine yazdıkları memnuniyet yazısında, başta Op. Dr. Cengiz Kara olmak üzere, kendileriyle ilgilenen tüm hekimlere, hemşire ve tüm çalışanlara sonsuz teşekkürlerini ilettiler.

 Haber Merkezi