Mobilya sektörünün öncü şirketlerinden Doğanlar Mobilya Grubu'nun markalarından olan Doğtaş, İtalya'nın Milano kentinde 37 ülkeden 1900'den fazla sektör profesyoneli, yatırımcı ve tasarımcıları bir araya getiren Salon Del Mobile fuarının 3 numaralı salonunda 200 metrekarelik geniş alana sahip G27-25 standında güçlü tasarım yapısı ile yer aldı.Uluslararası fuarlarda yer almanın önemine ve sektörel anlamdaki katkılarına vurgu yapan Doğanlar Mobilya Grubu CEO'su Mustafa Karamemiş; fuar hakkında da bilgiler vererek  açıklamalarda bulundu:Mustafa Karamemiş "Uluslararası fuarlara farklı ülke ve coğrafyalardan sektörün büyük oyuncuları, yatırımcılar ve tasarımcılar katılım sağlıyor. Bu nedenle Doğanlar Mobilya Grubu markalarından Doğtaş ile yer almamız bizlere markamızın global tasarım vizyonunu anlatma şansı da sunuyor. 1900'den fazla katılımcının yer aldığı bu fuarda tasarımlarımızı ve markamıza yaptığımız yatırımlarımızı anlatma fırsatını yakaladık. Bir Türk markası olarak aynı zamanda ülkemizin mobilya üretimindeki gücünü, tasarım ve estetik bakış açımızı, uluslararası sektör devi markaların tasarımları ile yarışır konumda olduğumuzu göstermenin gururunu yaşıyoruz." dedi.

 Mustafa Karamemiş; sözlerine şu ifadeler ile devam etti:

İtalya’nın Milano kentinde, Fiera Milano Fuar Alanı'nda sektör profesyonellerini yatırımcı ve tasarımcılarla buluşturan fuar 6 gün süreyle açık kalacak.1961 senesinden beri her yıl düzenlenen etkinlik 63. yılında ev ve iş yeri mobilyalarının odağı oldu.Koleksiyon ve yeniliklerin tek seferde dünyaya tanıtıldığı organizasyon I Saloni Salone Del Mobile Milano 16-21 Nisan 2024 tarihlerinde 16- 21 Nisan tarihleri arasında Milano'da gerçekleşiyor ve fuarda Yaratıcılığın ve tasarımın ön planda olduğu bir atmosfer sunmakta. Fuar, mobilya endüstrisinin geleceğine odaklanırken aynı zamanda geçmişin köklü geleneğine de saygı göstermektedir. Tasarımın estetik, fonksiyonellik ve inovasyonla buluştuğu birçok sergi ve etkinlikle ziyaretçilere ilham vermektedir.

 Tasarım, Tanıtım, Üretim Salone Del Mobile Milan’da

Kendi dalında Dünya’nın en büyüğü kabul edilen ticaret fuarı I Saloni Salone De Mobile Milano, 59. Sergisi COVİD-19 nedeniyle iptal edildiği için planlanan tüm bienal sergilerini daha dolu ve kapsamlı halde ilk kez bir arada sundu. Bu büyük etkinlik tasarımcı gençlerin ve yeni yetenekler arayan büyük şirketlerin referans noktası aynı zamanda. Markalaşmanın önünü açan fuarda tasarım, üretim, dizayn süreçleri tek merkezde sunuluyor.Salone Del Mobile Milano Fuarı mobilya ve tasarım sektörünün küresel bir ölçütüdür. Sürdürülebilir yeniliklerden temassız yenidünya tasarımlarına kadar sektöre yön veren son teknolojilerin merkezi Salone Del Mobile Milano Fuarı’nın ürün gruplarını; ev ve iş yeri mobilyaları, mermer ve taş mobilyalar, sallanan koltuklar, mutfak ve banyo mobilyaları, batarya tasarımları, plastik ürün grupları, aydınlatmalar oluşturuyor. Klasiği modernle teknolojiyi doğayla birleştiren fuar, mimarlar, mühendisler, tasarımcılar, üretici ve satıcılar için eşsiz fırsat.Avrupa'nın önde gelen mobilya fuarında Doğtaş'ın kaliteli ve estetik açıdan tatmin edici, tasarım odaklı ürünleri ziyaretçileriyle buluştu. Doğtaş'ın vizyoner bakışını, Türk kültürüne olan bağlılığını ve geçmişten geleceğe uzanan bir yolun hikayesini anlatan, ikinci yüzyılın ilk ürünü olan ve bir sanat objesi olarak nitelendirilen Monument de fuarda katılımcılara sergileniyor. Diyarbakır'daki zanaatların Diyarbakır'daki zanaatların el emeğiyle, bakır, ahşap, cam ve traverten kullanılarak tasarlanan Monument, sınırlı sayıda üretildi. İfadelerini kullandı.Haber Merkezi