Seçim kampanyası kapsamında Eceabat İlçesinin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan 35 proje ile vatandaşın karşısına çıkan  İYİ Parti Adayı Fercan Kodak, Doğalgaz, kapalı Pazar yeri, belediye binasının yenilenmesi,  israfın önlenmesi başta olmak üzere ilçenin ivedilikle ihtiyacı olan 35 projeyi hayata geçireceklerini  vaat etti.

Eceabat ilçesinin güçlü Belediye Başkan Adaylarından biri olan,  Eceabat ilçesinde yaşayan vatandaşların sorunlarını yakından takip eden İYİ Parti Eceabat Belediye Başkan Adayı Fercan Kodak, güçlü projeleri ile vatandaşın karşısına çıkıyor. Her gün yüzlerce kişi ile birebir temaslar kurarak şikayet ve talepleri dinleyen İYİ Parti Adayı Kodak, bu talepler doğrultusunda seçimi kazandıktan hemen sonra ivedilikle gerçekleştireceği 35 projeyi vatandaşlarla paylaştı.   Bir dönemde 35 projeyi gerçekleştirmek için yola çıktıklarını dile getiren Kodak "İnsanları kutuplaştırmayacağız. ‘Ya bizimlesin ya görürsün sen gibi’ laflarla kinlenmeyeceğiz. Bu şekilde oy istemeyeceğiz. Hiçbir belediye çalışanının işiyle ekmeği ile oynamayacağız, ancak çalışkan bir belediye yaratacağız. Bizim maksadımız Eceabat” dedi.

Öncelik Doğalgaz

Eceabat’ı temiz bir havaya kavuşturulması için çevreci projelere önem verdiklerini dile getiren ve, hayata geçirmek için 35 projeye yer verdiklerini dile getiren İYİ Parti Eceabat Belediye Başkan Adayı Fercan Kodak “hayata geçireceğim projeler, Doğalgazı ivedilikle ilçemize kazandırmak. İnci gibi sahil şeridi olan Eceabat’a Kordon Projesi. Kapalı pazar yeri projesi ve otopark. Eski belediye binasının yıkılıp Eceabat esnafının ve vatandaşların görüşleri alınarak ortak akıl ile projelendirilmesi. Eceabat Belediyesi’nin mali disiplinini sağlayıp israfın önüne geçmek. Eceabat Belediyesi envanterine girmiş arsa ve arazi satışlarını engelleyerek hasılat paylaşımı, kiralama yöntemi ile belediyenin gelirlerini arttırmak. Engelsiz Yaşam Portal’ı kurarak engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak. Yaşlı vatandaşlarımız için huzur evi, yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezleri kurmak.

Çocukların ve Gençler İçin Projeler Hayata Geçirilecek

Gençler ve geleceğin ev sahipleri çocuklar için de yapılacak projeler değinen İYİ Parti Eceabat Belediye Başkan Adayı Fercan Kodak “Belediye tarafından mevcut sağlanmış olan ücretsiz Gestaş öğrenci geçişlerini hafta sonuna genişleterek gençlerin sosyal alanlara ulaşmasını sağlamak. Eceabat’ta çocukların kişisel becerilerini geliştiren pedagojik olarak üst düzeyde olan kreşi Eceabat’a kazandırmak. Ortaokul ve liselere giriş sınavı arifesinde olan öğrencilere belediye bünyesinde hafta sonları için ücretsiz etüt merkezi açmak. Gelibolu’da denizcilik, kaptanlık okuyan öğrencilere paso kart çıkarılarak yol ücretlerini karşılamak. Yapılacak pazar yeri otoparkından gelecek gelir ve iş dünyasından kazandıracağımız sponsorlar ile Eceabatspor'un eski itibarını kazandırarak üst noktalara taşımak. Yaz, kış, rüzgar, yağmur demeden halı sahada futbol oynanması için Pnömatik Strüktür (havalı sistem) ile kapatmak. Yaşlılarımız için özel randevu birimi oluşturmak. Belediye birimimiz tarafından takip edilecek hastane randevu ve takip sistemi ile yaşlı ve muhtaç hastalarımıza gidecekleri hastanelere ücretsiz servis sağlamak. Gençliğimizde gitmekten keyif aldığımız Avcılar Lokalini çok değerli avcılarımıza tekrar geri kazandırmak” dedi.

Herkese Dokunacak Projeler

İYİ Parti Eceabat Belediye Başkan Adayı Fercan Kodak “Balıkçı arkadaşlarımız için Lowbed Towing Device sistemini balıkçılarımıza kazandırmak. Balıkçılar Lokali ve soğuk hava deposu kurmada öncü olmak, teknelerinin kıyıya çekimlerini ücretsiz yaparak sorunlarıyla ilgilenecek birim kurmak. Göçebe hayatı yaşayan taksicilerimizle istişare yaparak meydanda yer tayin etmek. Kentsel dönüşüme girmesi gereken , depremde yıkılması muhtemel yapıları inceleyerek maddi imkanları yetersiz vatandaşlarımız ile aynı bünyeye katarak sosyal konut projeleri ile destek sağlamak. İnsanlarımızın köpeklerden korkularını anlıyoruz. Bu bağlamda 5199 sayılı kanun esaslarına uyarak değerli hayvan severlerimiz ile de istişare yaparak sokak hayvanlarımız için hayvan barınakları ve rehabilitasyon merkezleri oluşturmak öncelikli hedefimiz olacaktır. Yeni belediye binası inşa edeceğiz. Belediye binamızda öğrenci etüt merkezi, kütüphane, sergi odası, performans sanatları için uygun bir gösteri salonu olacak. Mevcut kullanılan belediye binasına fitness, spa, wellness merkezi açılarak gençlerimizin sosyalleşmesi sağlanacak. Masa tenisi, langırt, playstation gibi hobi alanları oluşturacağız. Ana arterlerdeki çöp konteynerleri yer altına alınacak. Pedallı sistem çöp konteynerleri ilçemize kazandırılacak. Doğalgaz ile birlikte Eceabat’ın su boruları yenilenecek, altyapı ve yağmur giderlerinin ıslahı projelendirilerek sorunlar ivedilikle çözülecek. Eceabat’ta ikamet eden maddi durumu yerinde olmayan vatandaşlarımız öncelikli olmak kaydı ile suyun ton fiyatını %50 düşüreceğiz. Çocuk oyun parkları ivedilikle yenilecek ve survivor oyun parkları kurularak bedensel aktiviteler arttırılacak. Çocuk oyun parkları ve çay bahçelerine bebek bakım alanları kurulacak.

Bölgemizin marka değerleri olan domates, zeytin ve üzümün öne çıktığı tanıtımlar ile eskisi gibi festivaller düzenlenecek. Bu festivalin ve Eceabat'ımızın marka değerini artırmak için ilçemizde kendi firmam da dahil olmak üzere tüm firmalardan destek alınarak ev kadınlarımız da harekete geçirilerek el işlerini sergileyebilecekleri stantlar açılacak. Her ayın 3. pazar günü kadınlarımızı ayrıştırmadan, kutuplaştırmadan Eceabat için sosyalleşme adı altında kadınlar matinesi düzenlenecek (Ramazan, Kandil, dini ve milli bayramlar vb günler hariç). Çöplerin alan başkanlığı dahil olmak üzere Eceabat Belediyesi’ne ait tesislerde sıkıştırılarak akaryakıt giderlerinin önüne geçilerek yüklü miktarda tasarruf sağlanacak. Kaya sitesi ve Çamburnu sitesindeki vatandaşlarımızın Perşembe pazarına ulaşabilmeleri için sıklaştırılmış, diğer günler belirlenen saatlerde servis desteği sağlanacak. Dalış ve su sporları için Tarihi Alan Başkanlığı’na danışılarak ortak projeler hazırlanacak. Eceabat Beton Santrali 1 sene içerisinde kapalı hale getirilerek Eceabat'ın o bölgedeki toz sorunu ivedilikle engellenecek. Arıtma düzenli şekilde çalıştırılarak doğa dostu bir belediye olunacak.”

Eceabat’ın eksiklerinin bu projelerle sınırlandırılamayacağını ifade eden Fercan Kodak, daha detaylı projeleri ilçe sakinlerinin değerli fikir ve önerilerini projelerine ekleyerek daha kapsamlı bir şekilde açıklamaya devam edeceklerini söyledi.  Çalışkan, sosyal, şeffaf ve etkin bir belediye inşa edeceklerini belirten Kodak, “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Şirketlerimde gösterdiğim başarılar, belediyede göstereceğim başarıların teminatıdır” şeklinde konuştu.

 Cuma Deren