Çağlayan, İl Başkanlığına dosyasını sunarak İYİ Parti Merkez İlçe İl Genel Meclisi Üyeliği için aday adaylığını açıkladı.  Murat Çağlayan “Çanakkale'mizin kalkınması, gelişmesi, daha yaşanabilir bir şehir olması, hak ettiği hizmeti alabilmesi için  bu şehir için hayallerimiz değil, hedeflerimiz var.  Bu yüzden buradayız” dedi.Millet İttifakından ayrılarak seçimlere tek başına girme kararı alan ve her ilde güçlü kadrolar oluşturmaya çalışan İYİ Parti, Genel Başkan Meral Akşener’in katılımı ile Çanakkale Belediye Başkan Adayını açıklayarak çalışmalara başlamıştı.  İlçe ve Beldelerde de Belediye Başkan Aday Adaylık sürecine devam eden İYİ Partide Belediye Meclisi ve İl Genel Meclis üyeliği için de Aday Adayı başvuruları başladı.  Bir çok başvuru talebinin olduğu İYİ Parti Merkez İlçe İl Genel Meclis Üyeliği Aday Adaylığını açıklayan ilk isim ise  Murat Çağlayan oldu.  31 Mart 2024 yılında gerçekleştirilecek yerel seçimlerde yerelde vatandaşların karşısına güçlü adaylarla çıkmak için titiz çalışma yürüten İYİ Parti’nin İl Genel Meclis Üyeliği için en güçlü adaylarından biri olan Murat Çağlayan, İl Başkanlığına dosyasını teslim ederek Aday Adaylığı başvurusunu gerçekleştirdi.

Murat Çağlayan’ın İl Başkanlığına yaptığı  başvuru programına İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, Belediye Başkan Adayı Burak Kunt, Belediye Meclisi üyeleri ve  çok sayıda partili katıldı. Başvuruda ilk söz alan ve İYİ Partiye olan ilgiye değindiği bir açıklama yapan İl Başkanı Selahattin Yıldızlar “Bu bizim açıklama olarak ilk ama bize aday adaylık için müracaat eden sayısı fazla. İl Genel Meclis Üyeliği için haddinden fazla başvuu var.  Bunun yanı sıra Çanakkale'mizin tüm ilçelerinde kalabalık bir şekilde belediye meclisi üyeliği aday adaylığı için  sayısının da  çok fazla olduğunu biliyoruz. Aynı zamanda Çanakkale'mizde Çanakkale merkez olmak şartıyla beraber tüm ilçelerimizde ve beldelerimizde belediye başkanı adaylarımızı çıkarmaya çalışıyoruz.  Biz var gücümüzle özgür bir şekilde siyasi adaylarımızla  kendi başımıza seçime  gideceğimizi  paylaşmak istiyorum” dedi.

EYT’lilerden Yoğun  Destek

Müzisyen kimliğinin yanı sıra,  Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği Çanakkale Şube Başkanlığını da yaptığı dönemde büyük bir mücadele veren  Murat Çağlayan’ın aday adaylığı başvuru töreninde EYT’liler de Çağlayan’ı yalnız bırakmadı.  Gazeteci kimliği ve Müzisyen kimliği ile Çanakkale’de iletişimi güçlü adaylardan biri olan Murat Çağlayan İYİ Parti için çalışacak.

İl Başkanı Selahattin Yıldızların ardından, konuşmasında kendi özgeçmişi ile ilgili bilgiler veren Murat Çağlayan “1977  Çanakkale Çan doğumluyum. Evli iki çocuk babasıyım. Eski Çağlayan Otobüsleri sahibi Remzi Çağlayan'ın, namı diğer Hacı Remzi'nin oğluyum. İlkokulu Çan'da, ortaokul, Ankaralı Çanakkale'ye gelerek Çanakkale Milli Piyango Anadolu Lisesi'nde okudum. Anadolu Üniversitesi'nde halkla ilişkiler ve kamu yönetimi eğitimi aldım. Son olarak Atatürk Üniversitesi Turizm Otelcilik Otelciliği Bölümü'nden mezun oldum. Kentte çeşitli medya kuruluşlarında gazete muhabirliği, genel koordinatör, pazarlama ve radyo müdürlüğü görevlerinde bulundum. Ayrıca müzik adamı kimliğim ile de sanatla bağımı hiç kopartmadım. 2003  yılında Çağlayan Müzik Organizasyon firmasını kurdum ve Çanakkale'nin sosyal hayatında yer alarak esnaflık yaptım. Sivil toplum kuruluşlarında da görev aldım. Son olarak sizlerin de bildiği gibi Çanakkale Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneğini kurarak başkanlığını yaptım. Çok kıymetli dava arkadaşlarım ve kaderdaşlarımla birlikte 5  yıl boyunca taşın altına adeta gövdemizi koyarak bizimkisi bir hak hikayesi demiştik ve tarihe geçen bu hak mücadelesinin kazanılmasında hep ön saflarda yer aldık. Milyonların ve Çanakkale'deki EYT'lilerin kısmi de olsa haklarının alınması ve iade edilmesine vesile olarak EYT zaferinde önemli rol oynadık ve alnımızın akıyla bu zorlu mücadeleden çıktık” dedi.

Çanakkale İçin Mücadeleye Varız

Çağlayan, açıklamasında Çanakkale için çalışacaklarını belirterek “ Şimdi ailem, çevrem, arkadaşlarım ve dostlarımla yapmış olduğumuz değerlendirmeler neticesinde bugün yeni hedefler doğrultusunda zorlu bir yola daha çıkma kararı verdik.  Siyaset bir sanattır, bu sanatı başarıyla icra edenlerin giremeyeceği gönül yoktur. Şehitler diyarı Çanakkale'mizin kalkınması, gelişmesi, daha yaşanabilir bir şehir olması, hak ettiği hizmeti alabilmesi için  bu şehir için hayallerimiz değil, hedeflerimiz var. Daha önce de birçok kez söyledim. Mücadele edenler, her zaman kazanamazlar ama kazananlar her zaman mücadele edenlerdir. Bu yüzden buradayız. Varız, birlikteyiz ve biz hazırız” dedi.

Kavgadan Uzak Sadece Çanakkale İçin Çalışacağız

Murat Çağlayan, İl Genel Meclisi Üyeliği hedeflerine de değindiği açıklamasının devamında “Önümüzde yerel seçimler var. 31  Mart'taki seçimlerin yerel seçim olduğunu unutmamamız gerektiğini hatırlatmak isterim. Bu yüzden de öncelikle Çanakkale'mize hizmet etmek adına milletin efendisi olan köylümüzün, muhtarlarımızın, kırsalımızın sesi olmak, dertlerini, sorunlarını haykırarak çözüm bulunmasını sağlamak, işçimizin Çanakkale'mizdeki üreten çiftçimizin, esnafımızın, emeklimizin yanında olmak Çanakkaleli vatandaşlarımızın haklarını, hukuklarını korumak, savunmak, üreteceğimiz şehrimizin, çocuklarımızın, gençlerimizin geleceğine sahip çıkmak için ezcümle, polemik ve kavgalardan uzak sadece Çanakkale'ye hizmet edebilmek adına enerjimiz ve mücadeleci kişiliğimizle siyasetin öznesi insan, anahtarı samimiyet diyerek her kesimin oyuna talip olduğumuzu belirtiyor ve huzurlarınızda İYİ Parti Çanakkale Merkez İl Genel Meclisi aday adaylığımı açıklıyorum” dedi.

Konuşmasının ardından  İl Genel Meclsi Üyeliği Adaya Adaylık Dosyasını İl Başkanı Selahattin Yıldızlara teslim eden  Murat Çağlayan, siyasi kariyerinde  Çanakkale’ye hizmet için yeni bir adım attı.

Cuma Deren