Vali İlhami Aktaş gerçekleştirdiği Ayvacık İlçesi ziyaretinde Ayvacık Kaymakamı Salih Sak, İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan Türkarslan, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk,  İl Özel İdaresi Genel Sekreteri V. Muzaffer Dağlar, Ayvacık sahil Güvenlik Komutanı Binbaşı Ahmet Yakın, İlçe Jandarma Komutanı J. Üsteğmen Eren Arslantaş, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Koç, İlçe Tarım ve Orman Müdürü M. Emin EKİCİ, İlçe Sağlık Müdürü Uz. Dr. Mehmet Salih Akçaka, İlçe Milli Eğitim Müdür V. Ali Enver İnaç ve İlçe Özel İdare Müdürü V. Pelin Aksoy eşlik etti.

Ayvacık Kaymakamlığını ziyaret eden Vali İlhami Aktaş, Ayvacık Kaymakamı Salih SAK ile bir süre görüşerek sohbet etti. Ayvacık Kaymakamı Salih Sak, ilçenin genel durumu, yapılan çalışmalar, ilçede devam eden ve planlanan yatırımlar hakkında Vali İlhami Aktaş’a bilgi verdi. Vali İlhami Aktaş, Ayvacık Kaymakamı Salih Sak’a yeni görev yerinin hayırlı olması temennisinde bulunarak görevinde başarılar diledi. Ayvacık Kaymakamı Salih Sak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Vali İlhami Aktaş’a iyi temennilerinden dolayı teşekkür etti. Daha sonra Vali İlhami Aktaş, İlçe kurum müdürleri ile bir araya geldi. İlçe Kurum müdürlerinden ilçede yapılan çalışmalar ve faaliyetleri hakkında brifing alan Vali İlhami Aktaş, İlçe kurum müdürlerine çalışmalarında başarılar diledi. Ardından kaymakamlık hizmet birimlerini inceleyen Vali İlhami Aktaş, kaymakamlık personeline çalışmalarında başarılar diledi.

Ayvacık ziyareti kapsamında Vali İlhami Aktaş, Süleymanköy Köyü’nü ziyaret etti. Süleymanköy Köyü muhtarı Yusuf Dönmez ile bir süre görüşerek sohbet eden Vali İlhami AKTAŞ, köyün genel durumu, sorunları ve talepleri hakkında muhtardan bilgi aldı. Ayrıca köy sakinleri ile sohbet ederek istek ve ihtiyaçlarını dinleyen Vali İlhami Aktaş, köylere en iyi hizmetleri getirebilmek için çalıştıklarını belirterek, misafirperverliklerinden dolayı köy sakinlerine teşekkür etti. Süleymanköy köyü sakinleri Vali İlhami Aktaş’ın ziyaretinden dolayı memnuniyet duyduklarını dile getirerek, köylerinin sorun ve taleplerine gösterdikleri ilgi ve alakadan ötürü Vali İlhami Aktaş’ a teşekkür ettiler.

Ardından Ayvacık ilçesinde yapımı devam eden Hükümet Konağı inşaat alanında incelemelerde bulunan Vali İlhami Aktaş, Hükümet Konağı yeni hizmet binasının yapımında gelinen son durum hakkında yetkililerden bilgi aldı. Vali İlhami Aktaş, yapım çalışmalarında emeği geçen herkese teşekkür ederek, Ayvacık ilçesi Hükümet Konağı yeni hizmet binasının Ayvacık ilçemize hayırlı olması temennisinde bulundu.

Ayvacık İlçesi ziyareti kapsamında Ayvacık Fen Lisesini ziyaret eden Vali İlhami Aktaş, ziyaret ve incelemeleri sırasında Ayvacık Fen Lisesi Müdürü Ramazan Akdaş ile bir süre görüşerek yapılan eğitim öğretim çalışmaları hakkında bilgi aldı. Ayvacık Fen Lisesinin dersliklerini de gezerek öğrencilerle yakından ilgilenen Vali İlhami Aktaş, öğrencilere derslerine iyi çalışmaları yönünde tavsiyelerde bulundu. Öğretmenlerle de bir süre görüşen Vali İlhami Aktaş, öğretmenlere çalışmalarında kolaylıklar diledi. Okul ziyareti sonrasında Vali İlhami Aktaş, Göç İdaresi Müdürlüğü Geri Gönderme Merkezini ziyaret etti. Geri Gönderme Merkezi Müdürü İlyada Bulut tarafından karşılanan Vali İlhami Aktaş, Geri Gönderme Merkezinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Vali İlhami Aktaş, daha sonra müdürlüğün hizmet birimlerini gezerek personele çalışmalarında başarılar diledi.  

Ayvacık ziyareti kapsamında Vali İlhami Aktaş, Tamış Köyünü ziyaret etti. Tamış Köyü Muhtarı Mehmet TOK ile bir süre görüşerek sohbet eden Vali İlhami Aktaş, köyün genel durumu, sorunları ve talepleri hakkında muhtardan bilgi aldı. Ayrıca köy sakinleri ile sohbet ederek istek ve ihtiyaçlarını dinleyen Vali İlhami Aktaş, köylere en iyi hizmetleri getirebilmek için çalıştıklarını belirterek, misafirperverliklerinden dolayı köy sakinlerine teşekkür etti. Tamış köyü sakinleri Vali İlhami Aktaş’ın ziyaretinden dolayı memnuniyet duyduklarını dile getirerek, köylerinin sorun ve taleplerine gösterdikleri ilgi ve alakadan ötürü Vali İlhami Aktaş’ a teşekkür ettiler.

  Vali İlhami Aktaş, Babakale köyünü ziyaret etti. Babakale Köyü Muhtarı Bekir Vargün ile bir süre görüşerek sohbet eden Vali İlhami Aktaş, köyün genel durumu, sorunları ve talepleri hakkında muhtardan bilgi aldı. Ardından yoğun yağışlar sonucu toprak kaymasının yaşandığı Babakale limanını ziyaret eden Vali İlhami Aktaş, İl Özel İdaresi ve DSİ tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Babakale Sahil Güvenlik noktasını ziyaret eden Vali İlhami Aktaş, Küçükkuyu Sahil Güvenlik Karakol Komutanı SG. Kd. Binbaşı Ahmet Yakın ile bir süre görüşerek Sahil Güvenlik Komutanlığının çalışmaları ve faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Haber Merkezi