Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale turizmini güçlendirmek ve acentelerle iş birliğini güçlendirmek amacı ile gerçekleştirilen  çalışmalar kapsamında  seyahat acenteleri yetkilileri Çanakkale’de ağırlandı. Acente yetkililerin yer aldığı  ziyarette Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Sayman Üye Turgay Kılıç, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çelik, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ergun Çağman Esirgemez, TÜRSAB Marmaris BTK Yönetim Kurulu Başkanı Suat Esin ve ÇATOD Başkanı Koray Özcan ile Genel Sekreter Sema Sandal hazır bulundular.

14-15 Aralık 2023 tarihlerini kapsayan program kapsamında seyahat acentesi temsilcileri  Çanakkale’nin tarih ve turizm destinasyon alanlarını ziyaret ettiler.  Misafirler, Assos Ören Yeri, Troya Müzesi, Tevfikiye Arkeo-Köy, Çıplak Etno-Köy, Şehitlik  ziyaret ederek ayrıca , Alan Başkanlığında Dalış Turizmi ile  ilgili bilgiler aktarıldı.   Program ile ilgili bilgi veren Yönetim Kurulu Sayman Üye Turgay Kılıç “Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak, Çanakkale’mizin turizmini ön plana çıkarmak, turizm hareketliliğini arttırmak için çalışıyoruz. Geçen ay Bulgaristan’dan gelen tur operatörlerine yaptığımız tanıtım etkinliğini bu defa Marmaris Seyahat acentelerinin katılımı ile gerçekleştirdik. TÜRSAB işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz programın Çanakkale’miz için hayırlı sonuçlar getirmesini diliyor, emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çelik; “Odamız ve TÜRSAB işbirliğinde bugün çok güzel bir etkinlik gerçekleştirdik. İlimizden 27 sektör temsilcisi davetimize icabet ederek ikili görüşmelere katıldılar. Güzel dönüşler aldık.” dedi.

Haber Merkezi