AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Türkiye Büyük Millet Meclisndeki çalışmalarından fırsat buldukça geldiği Çanakkale’de  Partişlilerle bir araya gelmeye devam ediyor. Gider gerçekleştirdiği buluşmalar kapsamında Gelibolu’da İlçe teşkilatları ile bir araya geldi. Burada bir konuşma yağarak Gelibolu Belediyesinin hizmette yetersiz olduğuna dikkat çeken Ayhan Gider,   hizmet belediyeciliğinin Gelibolu’ya gelmesi açısından yerel seçimlerde herkesin sorumluluk taşıdığını belirtti.

 Partisinin Gelibolu İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, ilçe başkanı Necati Tarıman, Evreşe Belediye Başkanı Ali Kamil Soyuak ve yönetim kurulu üyeleriyle buluştu. Yaklaşan yerel seçimlerin, değerlendirildiği ziyarette Ayhan Gider Gelibolu’nun hizmet belediyeciliği ile tanışma vaktinin geldiğini dile getirdi. İdeoloji nedeni ile Gelibolu’nun beklenen hizmeti almadığını ve ilçenin Anadolu’nun bir kasabası görünümünde olduğunu dile getirerek  “Gelibolu’nun Osmanlı döneminden bu yana taşıdığı önem hiç değişmedi. Burası, kıtaları birleştiren ve Türklere, Rumeli’ye giden yolu açan bir kapı. Piri Reislerden, Namık Kemal’e, Çanakkale Savaşlarından da önce Askerlik Şubesi’nde görev yapan Mustafa Kemal’e yuva oldu. Çok zengin bir geçmişimiz var fakat bugün gelin görün ki, Gelibolu, herkese ücra bir Anadolu kasabası görüntüsü veriyor. Bunun da sebebi; hizmet etme gayesi olmadan, salt ideoloji ile hareket eden zihniyettir” dedi.

  Bu Talihi Tersine Çevireceğiz

 Milletvekili Ayhan Gider, konuşmasında Gelibolu’nun kötü yönetildiğine de dikkat çeken ve  Gelibolu’nun hak etmediği kadar kötü yönetildiğini belirterek   “Gelibolu, hak etmediği kadar kötü yönetiliyor. Bunun aksini, hiç kimse söyleyemez. Bu makus talihi de, seçimlerde tersine çevireceğiz. Burada yapacağız çalışmalar, kimin belediye başkanı, kimin il genel meclisi üyesi olacağının çok üzerinde bir konu. Sen ben muhabbeti ile, ne kaybedilecek bir oya tahammülümüz var, ne de kaybedecek zamanımız. Öncelikli vazifemiz, hizmet belediyeciliği ruhunun Gelibolu’ya getirilmesidir. Burada her birimizin, seçimleri kazanmak için taşıdığı bir sorumluluk var. Şahsi hırslar ile kaybedilecek bir seçimin vebali var. Hep birlikte, sorumluluğumuzu yerine getirerek, Gelibolu’ya güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum” dedi.

 

Cuma Deren