Odanın Meclis  toplantıları başta olmak üzere bir çok platformda Çanakkale’nin deprem gerçeğinin unutulduğunu vurgulayan ve depremi hatırlatan konuşmalar gerçekleştiren ÇTSO Başkanı Selçuk Semizoğlu, kendisini ziyaret eden   Çanakkale İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü İbrahim Tarı’ya da yapılması gereken çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Çanakkale İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü İbrahim Tarı, önceki gün Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu ile bir araya geldi. Karşılıklı sohbet havasında gerçekleştin ziyaretin gündemi ise Çanakkale’nin deprem hazırlıkları yer aldı. Daha önce de çeşitli toplantı ve platformlarda Çanakkale’nin depremi unuttuğunu belirten ve hatırlatmada bulunan Selçuk Semizoğlu bu kez de fikirlerini AFAD İl Müdürüne aktardı.

Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, ziyaretinden dolayı AFAD Müdürü İbrahim Tarı’ya teşekkür ederek ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada “AFAD Kurumunun ne denli önemli ve etkili, ne denli hassasiyet ve donanım gerektiren bir kurum olduğunu yakın zamanda yaşadığımız afetler ile bir kez daha tecrübe ettik. 06 Şubat depreminde İlimiz yardım konusunda en önce organize olan illerden biri oldu.  Sayın Valimiz koordinatörlüğünde AFAD Kurumumuz olağanüstü bir çaba sarf etti ve tüm kurumlarla işbirliği içinde yaraların sarılmasına katkıda bulundular. Afetler gelmeden, alınması gereken tedbirleri Sayın Müdürümüz ile değerlendirdik. Depremler kaçınılmaz bir gerçek ve Çanakkale riskli bir bölgede. Geçmişte kötü bir sel felaketi yaşandığını da biliyoruz. Sarıçay’ın ıslahının gerekliliği,  bir afet durumunda Devlet Hastanesine ulaşım yolunda yaşanacak sıkıntılar hakkında görüşlerimi Sayın Tarı’ya ilettim. Kendisi Bursa ve İstanbul gibi büyükşehirlerde de görev yapmış tecrübeli bir bürokratımız. Kendisi de tecrübelerini bize aktardı.” dedi.

 

Haber Merkezi