İçişleri Bakanlığı'nın, 'Kafes' isimli operasyonlarının bir yenesi, Mali Suç Örgütlerini kapsadı. 150 şüpheli gözaltına alındı.

Emniyet güçlerinin başarı ile tamamladığı operasyona ilişkin bilgileri, İçişleri bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye kamuoyu ile paylaştı.

Twitter hesabından; 56 ilde kafes operasyonu kapsamında mali suç örgütleri üyelerine karşı eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonlarda 150 şüpheli şahıs yakalandığını duyuran Bakan Yerlikaya, Operasyanun; Tefecilik, Kamu Kurum ve Kuruşlarının Zararına Yönelik Nitelikli Dolandırıcılık, Kişilere karşı Nitelikli Dolandırıcılık, İhaleye Fesat Karıştırma, Resmi ve Özel Belgede Sahtecilik, Vergi Usül Kanununa Muhalefet ve Parada Sahtecilik suçlarını işleyen 367 şüpheli şahsa yönelik gerçekleştirildiğini ifade etti.

 -------------------------------------

TEFECİ' DEN, DOLANDIRICI' YA;

KİM VARSA KAFESLENDİ!...

------------------------------------

Emniyet Güçlerinin alkışlatan operasyonlarına dün bir yenisi daha eklendi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 'Kafes' ismi verilen operasyonlar zincirinin, bu kez Mali Suç Örgütlerini kapsadığını ifade etti.

İçişleri bakanı Ali Yerlikaya, çok net sözler ile mesajını verdi;

ŞAFAK SÖKERKEN DE, GÜNEŞ BATARKEN DE, "ENSELERİNDEYİZ..."

Sosyal medyasından seslenen Bakan Yelikaya; "Şafak sökerken de gün batarken de her an enselerindeyiz. Hepsini bir bir yakalayıp adalete teslim edeceğiz." dedi.

ÇANAKKALE' DE, ALKIŞLATAN OPERASYON...

Aralarında, Çanakkale'nin de bulunudğıu 56 il' de, eş zamanlı yapılan operasyon kapsamında; 150 şüpheli yakalandı.

Türkiye kamuoyunu, attaığı Tweet' ile bilgilendiren İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 56 ilde Kafes operasyonu kapsamında mali suç örgütleri üyelerine karşı eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonların başarı ile sonuçlandığını kaydetti.  150 şüpheli şahsın yakalandığını belirten Bakan yerlikaya;Twitter hesabından; Operasyanun; Tefecilik, Kamu Kurum ve Kuruşlarının Zararına Yönelik Nitelikli Dolandırıcılık, Kişilere karşı Nitelikli Dolandırıcılık, İhaleye Fesat Karıştırma, Resmi ve Özel Belgede Sahtecilik, Vergi Usül Kanununa Muhalefet ve Parada Sahtecilik suçlarını işleyen 367 şüpheli şahsa yönelik gerçekleştirildiğini ifade etti.

İçişleri Bakanı Yerlikaya sosyal medya hesabından bilgiler paylaştı.

Bakan Yerlikaya sosyal medya paylaşımında şu ifadeleri kulandı;

 "Emniyet Genel Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığımız koordinesinde, İl Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ve Mali Şube Müdürlüklerimizce:

Ankara, Artvin, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Isparta, Mersin, Kastamonu, Kırklareli, Konya, Manisa, Rize, Samsun, Siirt, Trabzon, Uşak, Kırıkkale, İzmir, Antalya, Gümüşhane, Aydın, Burdur, Çanakkale, Giresun, Kars, Ordu, Tekirdağ, Balıkesir, Çankırı, Çorum, Denizli, İstanbul, Kırşehir, Şanlıurfa, Iğdır, Van, Muğla, Yalova, Adana, Elazığ, Mardin, Afyonkarahisar, Malatya, Nevşehir, Osmaniye, Kocaeli, Bartın, Kayseri, Ağrı, Bilecik, Bursa, Erzincan, Erzurum, Muş, Şırnak ve Düzce’de eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Tefecilik, Kamu Kurum ve Kuruşlarının Zararına Yönelik Nitelikli Dolandırıcılık, Kişilere karşı Nitelikli Dolandırıcılık, İhaleye Fesat Karıştırma, Resmi ve Özel Belgede Sahtecilik, Vergi Usül Kanununa Muhalefet ve Parada Sahtecilik suçlarını işleyen 367 şüpheli şahsa düzenlenen operasyonlarda, 150 şüpheli yakalandı.

Operasyonlarımız devam ediyor. Operasyonlar kapsamında, çok sayıda ruhsatsız tabanca ve bu suçlardan elde edildiği değerlendirilen çok miktarda para ve çek/senet ele geçirildi.

EMNİYET GÜÇLERİNE TEBRİK...

Operasyonları gerçekleştiren polislerimizi tebrik ediyorum.

AZİZ MİLLETİMİZ MÜSTERİH OLSUN..

Aziz milletimiz müsterih olsun: Halkımızın huzurunu kaçıran mali suç örgütlerine, organize suç örgütlerine ve çetelere nefes aldırmayacağız.

ŞAFAK SÖKERKEN DE, GÜNEŞ BATARKEN DE,

"ENSELERİNDEYİZ..."

Şafak sökerken de gün batarken de her an enselerindeyiz. Hepsini bir bir yakalayıp adalete teslim edeceğiz." Cuma DEREN