Detayları İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya açıkladı.
ÇANAKKALE DAHİL 21 İLDE,
148 ZEHİR TACİRİ KISKIVRAK…
Bakan Yerlikaya, büyük harflerle konuştu. Mesajı hayli açık ve net oldu;
“UYUŞTURUCU SATICILARININ GELECEĞİMİZ OLAN GENÇLERİMİZİ VE TOPLUMUMUZU ZEHİRLEMELERİNE ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ…”
“#TürkiyeninHuzuru” ifadesi eşliğinde hashtag açan İçişleri bakanı Ali Yerlikaya, Çanakkale’nin de aralarında bulunduğu 21 il’ de, Polis ve Jandarma’ nın zehir tacirlerine yönelik operasyonunun başarıyla tamamlandığını duyurdu.
Çanakkale Jandarması, eş zamanlı düzenlenen operasyonda; 2 kg metamfetamin, 2590 adet uyuşturucu hap ele geçirdi. 2 zehir tacirini kıskıvrak etti.
---------------------------------
GELECEĞİ ZEHERLEYENLERE;
JANDARMA TOKADI !…
--------------------------------
Çanakkale Jandarması, ülke genelinde dün sabah düzenlenen operasyonu başarı ile noktaladı.21 ilde eş zamanlı gerçekleşen Polis ve Jandarma’nın operasyonlarına ilişkin detaylı bilgileri, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya açıkladı.
Kişisel sosyal medya hesabından;  “#TürkiyeninHuzuru” ifadesi eşliğinde hashtag açan İçişleri bakanı Ali Yerlikaya, Çanakkale’nin de aralarında bulunduğu 21 il’ de, Jandarma’ nın zehir tacirlerine yönelik operasyonunun başarıyla tamamlandığını duyurdu.
İçişleri Bakanı Yerlikaya, 21 ilde düzenlenen uyuşturucu operasyonlarında 148 zehir tacirinin daha yakalandığı bilgisini Türkiye kamuoyu ile paylaştı.
Bakan Yerlikaya sosyal medya hesabı Twitter’ dan; "İstanbul, Bursa, Sivas, Bolu, Kahramanmaraş, Osmaniye, Iğdır, Uşak, Muğla, Diyarbakır, Antalya, Aydın, Van, Çanakkale, Denizli, Mersin, Sakarya, Balıkesir, Trabzon, Bingöl ve Gaziantep olmak üzere 21 ilde düzenlenen Uyuşturucu Operasyonlarında 148 zehir taciri daha yakalandı" ifadesini kullanarak, Zehir tacirlerinin kıskıvrak edildiğini söyledi.
JANDARMA ‘NARKO TİM’ TEPELERİNE BİNDİ…
Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 21 il’ de eş zamanlı içre edilen operasyonun Çanakkale ayağında; 2 kg metamfetamin, 2590 adet uyuşturucu hap ele geçirdi. 2 zehir tacirini kıskıvrak etti.
Türkiye güne, Jandarma’ nın alkışlatan operasyonları ile merhaba dedi. Detayları İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya açıkladı. “ÇANAKKALE DAHİL, 21 İLDE, 148 “ZEHİR TACİRİ KISKIVRAK EDİLDİ.” Bilgisini kamuoyu ile paylaşan Bakan Yerlikaya, büyük harflerle konuştu. Mesajı hayli açık ve net oldu;
“UYUŞTURUCU SATICILARININ GELECEĞİMİZ OLAN GENÇLERİMİZİ VE TOPLUMUMUZU ZEHİRLEMELERİNE ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ…”
İL İL, DETAYLAR…
Bakan Yerlikaya twitter paylaşımında; “İstanbul, Bursa, Sivas, Bolu, Kahramanmaraş, Osmaniye, Iğdır, Uşak, Muğla, Diyarbakır, Antalya, Aydın, Van, Çanakkale, Denizli, Mersin, Sakarya, Balıkesir, Trabzon, Bingöl ve Gaziantep  olmak üzere 21 il’ de düzenlenen Uyuşturucu Operasyonlarında 148 ZEHİR TACİRİ daha YAKALANDI” ifadesini kullandı.
Bakan Yerlikaya; “İstanbul ve Ağrı İl Emniyet Müdürlüklerimizce ortak yapılan 2 ayrı operasyonda, İstanbul’da: 298 kg Metamfetamin, 126 skunk ele geçirildi. 2 Zehir taciri yakalandı.
Bursa İl Emniyet Müdürlüğünce yapılan operasyonda: 13 kg esrar ele geçirildi. 3 Zehir taciri yakalandı.
Sivas İl Emniyet Müdürlüğü ve Erzincan İl Emniyet Müdürlüğünce yapılan ortak operasyonda:  22 kg esrar ele geçirildi. 1 zehir taciri yakalandı.
Bolu İl Emniyet Müdürlüğünce yapılan operasyonda:  4 kg esrar ele geçirildi. 2 Zehir taciri yakalandı.
Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğünce yapılan operasyonda:  8500 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. 1 Zehir taciri yakalandı.
Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğünce yapılan operasyonda: 45 kg esrar ele geçirildi. 4 Zehir taciri yakalandı.
Iğdır İl Emniyet Müdürlüğünce yapılan operasyonda: 1 kg esrar ele geçirildi. 1 Zehir taciri yakalandı.
Uşak İl Emniyet Müdürlüğünce yapılan operasyonda: 1 kg metamfetamin ele geçirildi. 2 Zehir taciri yakalandı.
Muğla İl Emniyet Müdürlüğünce yapılan operasyonda: 1,8 kg esrar ele geçirildi.1 Zehir taciri yakalandı.
Muğla İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonlarda: çeşitli miktarlarda uyuşturucu ele geçirildi.  20 zehir taciri yakalandı ve tutuklandı.
Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonlarda: 812 kg kubar esrar, 45 kg toz esrar ele geçirildi. 12 zehir taciri yakalandı.
Antalya İl Jandarma Komutanlığı ve Alanya ilçe Jandarma komutanlığınca yapılan 2 ayrı operasyonda: 2 kg metamfetamin   2.5 kg kubar esrar,  11,5 kg skunk, Çeşitli miktarlarda kokain ve uyuşturucu hap ele geçirildi. 45 zehir taciri yakalandı.
Aydın İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonlarda:  1,5 kg skunk,  36 zehir taciri yakalandı.
 
Van İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonlarda:  7 kg metamfetamin ele geçirildi.
Çanakkale İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonlarda:  2 kg metamfetamin,2590 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. 2 zehir taciri yakalandı.
Denizli İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonlarda:5 kg kubar esrar ele geçirildi.  3 zehir taciri yakalandı.
Mersin İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonlarda: 4,5 kg kubar esrar, çeşitli miktarda mefamfetamin ve uyuşturucu hap ele geçirildi. 3 zehir taciri yakalandı.
Sakarya İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonlarda: 6 kg esrar, Muhtelif miktarda metamfetamin ele geçirildi. 1 zehir taciri yakalandı.
Sakarya İl Emniyet Müdürlüğünce yapılan operasyonda: 1 kg metamfetamin ele geçirildi.  1 Zehir taciri yakalandı.
Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonlarda: 4 kg esrar ele geçirildi. 1 zehir taciri yakalandı.
Trabzon İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonlarda: 38 kg esrar ele geçirildi.  4 zehir taciri yakalandı.
Bingöl İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonlarda: 10 kg esrar ele geçirildi. 2 zehir taciri yakalandı.
Gaziantep İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonlarda: 4 kg esrar ele geçirildi. 1 zehir taciri yakalandı.” diyerek, 21 il’de eş zamanlı düzelenen operasyonlarda ele geçen uyuşturucu miktarı ve yakalanan zehir tacirlerinden söz etti.
Bakan Yerlikaya; “Operasyonları yapan Kahraman Jandarmamızı ve Kahraman Polisimizi tebrik ediyorum” ifadesi eşilğnide, hayli net ve açık şu mesajı Verdi; “UYUŞTURUCU SATICILARININ GELECEĞİMİZ OLAN GENÇLERİMİZİ VE TOPLUMUMUZU ZEHİRLEMELERİNE ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ.”
Cuma Deren