Emniyet Genel Müdürlüğü, dün sabah şafak vaktinde düğmeye bastı.
31 ili kapsayan ‘Kafes’ operayonunda, Çanakkale’de K.Y. önderliğindeki ‘Nitelikli Yağma’ faaliyetleri gösteren Suç Grubu da kıskıvrak edildi.
KOM Şubesi ekipleri, Çanakkale’ de Nitelikli Yağma faaliyeti gösterdiği tespit edilen K.Y. ve gurubunu, Kafes operasyonu ile çökertip etkisiz hale getirdi.
DETAYLARI BAKAN YERLİKAYA VERDİ…
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 'Kafes Operasyonu'yla, toplam 39 suç örgütünün çökertildiğini ve 307 kişinin gözaltına alındığı bilgisinin yer aldığı bir paylaşıma imza attı.
Bakan Yerlikaya attığı tweet’ inde, Polise teşkilatına şu ifadeler ile teşekkür etti:
“Operasyonlar kapsamında: 161 tabanca 164 av tüfeği 2 uzun namlulu silah ile çok sayıda mühimmat, muhtelif miktarda uyuşturucu ve çek/senet ele geçirildi. Operasyonları gerçekleştiren polislerimizi tebrik ediyorum"
-------------------------------------
ÇANAKKALE POLİSİ ÇÖKERTTİ
YAĞMACI ÇETE KAFES’TE…
------------------------------------
Çanakkale’de dün sabah sıcak saatler yaşandı. 31 ili kapsayan Kafes operasyonu kapsamında, Çanakkale’de faaliyet gösteren Nitelikli Yağma gurubu başta, 39 suç örgütü çökertildi.
Çanakkale Emniyet Müdürlüğü KOM Şubesi ekipleri, 31 ili kapsayan eş zamanlı operasyon kapsamında belirlediği adreslere baskınlar verdi. Düzenlediği operasyonu başarı ile tamamladı.
Suç örgütü mensubu 307 kişinin gözaltına alındığı Kafes operasyonuna ilişkin bilgileri, attığı tweet ile kamuoyu ile paylaşan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Polis teşkilatına teşekkür etti.
Bakan Yerlikaya, suç örgütlerine yönelik düzenlenen Kafes Operasyonu'na ilişkin;  
"31 ilimizde eş zamanlı olarak düzenlenen Kafes operasyonu kapsamında 15 organize suç örgütü ile bu örgütlere silah temini sağlayan 24 suç örgütü çökertildi.
Operasyonlar sonucunda 307 şüpheli şahıs yakalandı" ifadelerini kulandı.
31 ŞEHİRDE, EŞ ZAMANLI...
İçişleri Bakanı Yerlikaya; "Emniyet Genel Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığımız koordinesinde, İl Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüklerimiz Suç örgütlerini çökertti” şeklinde konuşarak, operasyon gerçekleşen illeri tek tek sıraladı.
Bakan Yerlikaya attığı tweet’ inde;; “Adana'da Bora Toprak Organize Suç Örgütü, Antalya'da Hüseyin Şamil Şahin Organize Suç Örgütü, Samsun'da Eyüp Atmaca Organize Suç Örgütü, Zonguldak'ta Alihan Keleş Organize Suç Örgütü ve Barış Taşdemir Organize Suç Örgütü, Bursa'da Ali Kevser Can Organize Suç Örgütü, Eskişehir'de Ahmet Yalım Organize Suç Örgütü, Gaziantep'te Burhan Çapan Organize Suç Örgütü, İstanbul'da Mehmet Basetemür Organize Suç Örgütü, İzmir'de Ahmet Aktaş Organize Suç Örgütü, Muğla'da Ömer Kamil Sütlü Organize Suç Örgütü, Giresun'da Baki Ay Organize Suç Örgütü, Tekirdağ'da Resul Ağyürek isimli şahsın yönlendirdiği Nitelikli Yağma Faaliyetleri gösteren Suç Grubu, Çanakkale'de Kadir Yeşil isimli şahsın yönlendirdiği Nitelikli Yağma Faaliyetleri gösterenSuç Grubu ile Afyon'da Ahmet Başyiğit isimli şahsın yönlendirdiği Nitelikli Yağma Faaliyetleri gösterenlere yönelik eş zamanlı KAFES OPERASYONU gerçekleşti.” İfadelerine yer verdi.
14 organize suç örgütü, bu suç örgütlerine silah ve elverişli malzeme temini sağlayan 24 farklı suç grubu ile birlikte toplam 39 organize suç yapısının çökertildiğini duyuran Bakan Yerlikaya;
“Operasyonlarda 307 şüpheli şahıs yakalandı. Operasyonlar kapsamında: 161 tabanca 164 av tüfeği 2 uzun namlulu silah ile çok sayıda mühimmat, muhtelif miktarda uyuşturucu ve çek/senet ele geçirildi. Operasyonları gerçekleştiren polislerimizi tebrik ediyorum" dedi.
Erdem Sürek