TV 8 ekranlarının sevilen yemek yarışma programı MasterChef’te bu yıl enler yarışıyor. Heyecanın devam ettiği MasterChef Türkiye All Star’da Çanakkaleli Uğur Kardaş da yer alıyordu.  Ünlü ve ödüllü şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’nın jüriliğini yaptığı yarışmada şampiyonlar, ikiciler ve iz bırakan isimler kıyasıya mücadeleye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta şampiyonların dahil olduğu yarışmaya katılan isimlerden birisi de   2018 yılında Türkiye’nin ilk MasterChef’i  olan Uğur Kardaş olmuştu.
 2018’de Türkiye’nin İlk MasterChef’i Olmuştu
2018’de imza yemeği ‘kahveli kuzu pirzola’ ile MasterChef Türkiye’nin şampiyonu olduktan sonra ünlenen ve adından söz ettiren, yeteneğini sosyal medyada taşıyarak büyük bir takipçi kitlesine ulaşan Kardaş, MasterChef All Star’da istediğini bulamadı. Eleme etabında yarışmaya veda eden Uğur herkesi şaşırttı. Tanya ile son ikiye kalan Kardaş, şeflerin kararı doğrultusunda elendi.
Yapabilecek Bir Yerdeyken Yapamadım
Türkiye’nin ilk MasterChef’i Uğur Kardaş, yarışmaya gözyaşlarıyla veda ederek şunları söyledi; “Elimden geleni yaptım, son dakikaya kadar pes etmedim. Burada olmayı çok istemezdim. 2018’de şampiyon olmuş bir adamın ilk haftadan elenmesi çok ayıp bence. MasterChef’e çok aşık bir adamım. Bana psikolojik olarak çok iyi geliyor.  Bundan sonra yapacağım şey 3-4  gün kimseyle muhatap olmadan evde yatacağım. Çünkü böyle bir psikolojiyi hiç kaldırmadım. Bazen de yenilmek lazım, hep yeneceksin diye bir şey yok. Tamamen gururum kırıldı. Yapabilecek bir yerdeyken yapamadım. Ben gerçekten bu hafta hiç adapte olamadım. Takım oyunlarında malzeme geldiğimde yemeği yapabiliyorum ama malzeme önümde yokken yemek yapamıyorum. O beni çok yordu. Hakkımda hayırlısı buymuş. Benim dışarıda da çok güzel bir hayatım var. Çok güzel bir ailem, çok iyi bir eşim var. En kısa zamanda kendime küçük bir makarnacı açmak istiyorum. Herkes hakkını helal etsin. Benim haftam değilmiş bu hafta, hayatımdan bu tarihi silmek isterim” dedi.
 
Burcu Erdal