ÇOMÜ Biga'da gerçekleştirilen çalıştayda  Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan,  Biga Ticaret Borsası Başkanı Bülent Baş, Biga Ziraat Odası Başkanı Güray Ergün, Biga Şoförler Odası Başkanı Sait Tanur, Biga Sanayici ve İş İnsanları Derneği Başkanı İsmail Özer, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Melih Akyıl, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Tevfik Başarır, Biga STK temsilcileri, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Mustafa Mutlu, ÇOMÜ Meslek Yüksekokulları Koordinatörü  Doç. Dr. Engin Gür, Biga İ.İ.B.F Dekanı Prof. Dr. Hüsnü Levent Dalyancı, Ezine Gıda OSB Müdürü Alper Altınok, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komite üyeleri ile Meslek Yüksekokulu Bölüm Başkanlarının katılım sağladığı toplantı gerçekleşti. 
Toplantıda Biga Meslek Yüksekokulu ve STK’lar ile yapılması planlanan eğitim-öğretim iş birliği faaliyetleri ve hazırlanacak ortak projeler hakkında fikir alışverişlerinde bulunuldu. Toplantı sonrasında Biga Meslek Yüksekokulu ve Biga Ticaret ve Sanayi Odası arasında ÇOMÜ’lü öğrencilerin “Staj ve İstihdamına Yönelik İşbirliği” ile “İş Yeri ve Mesleki Uygulamaları Eğitim ve Öğretim İşbirliği” protokollerinin imza töreni gerçekleştirildi. Rektör Erenoğlu,  imzalan protokol ile Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin staj ve istihdam olanaklarının arttırıldığını belirtti.  Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan ise yaptığı açıklamada “Hazırlanan protokol kapsamında sadece Biga da ikamet eden öğrenciler için değil Ülkemizin diğer şehirlerinde ikamet edecek mezun öğrencilerimizin istihdamının da öncelikli olarak sağlanacak” dedi. Toplantı ve imza töreni Biga Meslek Yüksekokulu Atölye ve Laboratuvarların gezilmesi ile son buldu.
Gökçeada Çalıştayı
Çanakkale'nin turizm ilçelerinden biri olan Gökçeada'nın potansiyelinin konuşulduğu bir çalıştay gerçekleştirildi.  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Gökçeada Belediye Başkan V. Ercan İpek’in öncülüğünde Gökçeada’da yerel yönetim ve STK temsilcileri ile Gökçeada Çalıştayı’nda bir araya gelindi. Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Dinçay Köksal, Prof. Dr. Evren Karayel Gökkaya, Genel Sekreter Yardımcısı Öğr. Gör. Tanju Güdük, Gökçeada Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hande Kandur Arslan, Gökçeada Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Gülay Keskin,  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesine bağlı tüm Meslek Yüksekokulu Müdürleri ve akademik personelin katıldığı toplantıda; üniversite-yerel yönetim işbirliğine dair yapılacak çalışmalar ele alındı. Üniversite-STK işbirliği ile yapılacak projelerin Gökçeda’da sürdürülebilir yaşam koşullarının iyileştirilmesine değinildi.
STK temsilcilerinin görüş ve önerileri doğrultusunda; kıyı turizmi, su sporları, organik tarım, doğal kaynakların kullanımı, atık yönetimi gibi konular gündeme getirildi. Konu başlıklarına yönelik hazırlanacak projeler ve kaynaklar konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi akademik personelinin yüksek düzeyli katılımıyla gerçekleştirilen çalıştay Gökçeada’da memnuniyetle karşılandı.
 
Haber Merkezi