Trafik canavarına karşı her yıl farklı slogan ve etkinliklerle  farkındalık yaratan Çanakkale İl Emniyet Amirliği Trafik Tescil Denetleme Büro Amirliği ekipleri 'Kaskınla yol ver hayata' sloganıyla denetim gerçekleştirildi. Kask takmayan sürücülere ceza kesilirken trafik konusunda da uyarılar yaparak broşörler dağıtılarak bilgilendirildiler.
 İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Bu Yolda Hep Birlikteyiz, Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük, Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın, Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz, Önce Yaya Uygulaması ve Yayalar Kırmızı Çizgimiz isimli projeler ttrafik kazalarının önlenmesinde büyük avantaj sağladı. Her yıl farklı bir  bir sloganla gerçekleştirilen farkındalık etkinlikleri kapsamında bu yıl motorlu sürüşlerde kaskın önemine dikkat çekildi.  Bu kapsamda Çanakkale İl Emniyet Amirliği Trafik Tescil Denetleme Büro Amirliği ekipleri 'Kaskınla yol ver hayata' sloganıyla denetim gerçekleştirildi.
 İskele Meydanı ve Fetvahane sokakta trafiğin yoğun olduğu alanlarda uygulama yapan polis ekipleri, motosiklet sürücülerini tek tek durdurarak denetim yaptı. Kask takan motosiklet sürücülerine teşekkür eden ekipler, kask takmayanlara ise takmama nedenlerini sorarak bilgilendirici broşür dağıttı. Uygulamanın sürücülerin can güvenliğini sağlamak amacıyla yapıldığını belirten motosiklet sürücüleri, trafik ekiplerine teşekkür etti. Çalışma ile ilgili bilgi veren Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürü Sevil Yıldırım Yüce, " Trafik kazalarının, can ve mal kayıplarının ve yaralanmalarının en aza indirilme amacıyla Çanakkale ilimizde iskele meydanında motor kullanıcılarına yönelik bilgilendirme yapıyoruz. Kaskın önemini vurgulayan bilgilendirme yapıyoruz. Amacımız sürücülere ceza yazmak değil kaskın hayati önemini vurgulamak" dedi.
Cuma Deren