Büyük Birlik Partisi Çanakkale İl Başkanlığı 1. olağan kongresi,  hafta sonu Çanakkale Ticaret Borsası konferans salonunda gerçekleşti. Büyük Birlik Partisi Çanakkale il ve ilçe teşkilatlarının katılım gösterdiği toplantıya, BBP Yüksek Danışma Kurulu Üyesi Hayati Örencik, BBP İl Baikanı Ramazan Demir, partililer ve davetliler katıdı.  Toplantının açılış konuşmasını yapan BBP Yüksek Danışma Kurulu Üyesi Hayati Örencik, partinin kuruluş sürecini ve gelişimini katılımcılara aktardı.  Türkiye'nin her yerinde il ve ilçelerde vücut bulan bir siyasi parti olduklarını belirten Örencik; "Muhsin Yazıcıoğlu başkanımızı 2009'da şehit verdik ama bugün 2023 Büyük Birlik Partisi devam ediyor. Bizden önce kurulan partiler vardı. İktidar partileri vardı, Anavatan Partisi vardı, Doğru Yol Partisi vardı. Hükümet olması beklenen partiler vardı. Cem Uzan'ın partisi, Turgut Özal'ın partisi, Demokrat Parti, Tansu Çiller'in partisi vardı. Bunlar bugün yok arkadaşlar. Siyaset çok uzun soluklu bir yol. Bu yolda eğer samimiyseniz, milletinize hizmet etme inancınız varsa, başarılı olursunuz ve millet de size destek verir. İnşallah Büyük Birlik Partisi'nin devlete yönetmeye talip kadrolarınını da görmeye Cenab-ı Allah bizlere nasip etsin. Şu anda Cumhur İttifakı ile Sayın Cumhurbaşkanı'nın ifade ettiği gibi Türkiye Yüzyılı kavramına, olgusuna hizmet etmeye devam ediyoruz. Çünkü bu bizim ülkümüz. Biz vatanının, milletini karşılıksız seven insanlar topluluğuyuz." dedi.  

Yöneticilerle Halkimiz Arasinda Köprü Olacağiz
İlçe başkanlarının kürsüdeki konuşmalarının ardından seçime tek liste ile aday giren Ramazan Demir; "Büyük Birlik Partisi'nin muktedir iktidarını gerçekleştireceğiz. Cumhur İttifakı ile  omuz omuza vererek ilimizin sorunlarına ortak akılla birlikte, beraberlik içinde çalışarak çözüme kavuşturmak için gece gündüz koşarak gerektiğinde yöneticilerle halkımız arasında köprü olacağız" dedi. 

 Yapılan seçimlerin ardından Ramazan Demir Büyük Birlik Partisi İl Başkanı olarak seçilirken  Yönetim Kurulu asil üye olarak da Erkan Acar, Haşan Alper Uydaş, Cem Furkan Uyanık, Zuhal Arslan, Veysel Yanmaz, İlker Çıtak, Mevlüt İşbilir, Berkant İlhan, Cevriye Tegen, Vahit Arslan, Emine Çınar, Enes Şahin, Abdül Kerim Gönülal, Mahmut Döner, Özgür Tepeli, Ahmet Kara, Ali Dirican, Tansu Yıldız, İsmail Karayel, Şahmettin Makas olarak seçildi.
İl Yönetim Kurulu yedek listesine ise Gözde Taşez, Feryat Sanlı, Dilek Ercan, Mülkü Çalışkan, Arif Savaş, Ersin Şimşek, Aleyna Kılıç, Ayşe Yılmaz, Nihal Makas İo.İbrahim Varol, Hüseyin Ürküdenli, Gizem Bora seçildi. Delege asil üyeleri ise Ramazan Demir, Bir0l Tegen, Bahaitin Arslan, Necdet Karabıyık, Levent Taşkın, Süleyman Koyun, Muhammed Ali Dağ, Davut Aydın olarak seçildi.
 
Cuma Deren